گزارشی از همایش فناوری اطلاعات

دسته: اجتماعي , اقتصادي , دانشجويي , رایانه و اینترنت , فرهنگي
سه شنبه - 25 تیر 1387

   دیبر اجرایی همایش علمی منطقه ای توانمندی ها و کاربردهای فناوری اطلاعات در گزارشی به اهداف ،چگونگی اجرا و نتایج این همایش پرداخته است.

گزارش عملکرد همایش علمی منطقه ای توانمندیها و کاربردهای فناوری اطلاعات-گناباد-  28 خردادماه ۸۷

قدرت  و  سعادت  هر کشوری علم و فناوری است و ملتی که تصمیم دارد سرنوشت خود را بسازد   باید  این کلید را  بیابد.(مقام معظم رهبری)

بهمن ماه ۸۶ در پژوهشسرای دانش آموزی پیامبر اعظم(ص) به فکرمان افتاد تا همایشی با عنوان توانمندی ها و کاربردهای فناوری اطلاعات با اهداف و محورهای زیر برگزار کنیم.

اهداف همایش
۱-آشنایی وجلب بیشتر مردم به فناوری اطلاعات وکاربردهای آن
۲-استفاده کاربردی و بیشتراز فناوری اطلاعات در عرصه آموزش
۳-یافتن راهکارها و برنامه هایی در زمینه شناساندن توانمندیها وکاربردهای فناوری اطلاعات به مردم شهرستان
۴- تبیین نقش فناوری اطلاعات در زندگی اقتصادی و اجتماعی امروز و ضرورت توجه به آن

محورهای همایش
۱- کاربرد فناوریهای جدید در زمینه آموزش استفاده کنندگان و توسعه سواد اطلاعاتی
۲- کاربردفناوری اطلاعات در آموزش،تجارت ،اجتماع،خانواده 
3-نقش تجارت الکترونیک در زندگی روزمره
۴-تجارت الکترونیک وکاربردهای آن در ایران
۵-مبانی وجنبه های نظری آموزش استفاده کنندگان توسعه سواد اطلاعاتی
 6- اثر بخشی وارزیابی دوره های آموزش استفاده کنندگان وتوسعه سواد اطلاعاتی
۷-موضوع آزاد به انتخاب محقق 
اواخر بهمن ماه با پیگیریهای جدی ستاد برنامه ریزی و اجرایی همایش تائیدیه برگزاری همایش گرفته شد. برای برگزار کردن این همایش نیازمند کمکهای مالی از ادارات مربوطه شدیم که به سراغ دانشگاهها ،ادارات و موسسات وابسته و اصناف و بازاریان رفته که هرکدام از برگزارکنندگان مبالغ و یا کارهایی از همایش مانند تکثیر پوستر ،پذیرایی و ….. را قبول کردند. بعد از آن نوبت به تعیین اعضای کمیته علمی همایش رسید که اعضا را از انجمن رایانه آموزش و پرورش و بقیه را از دانشگاههای پیام نور،آزاد و علوم پزشکی گناباد دعوت نمودیم.
در اوایل اسفند ماه ۸۶ شروع به فراخوان مقاله به آموزش و پرورش،دانشگاهها وادارات شهرستان ودانشگاهها و سازمان آموزش و پروش استان خراسان رضوی و جنوبی نمودیم ولی به علت سردی بیش از حد هوا و تعطیلی ادارات نتوانستیم این کار را به درستی انجام دهیم در نتیجه بعد از تعطیلات عید مجبور به تمدید فراخوان مقالات تا ۲ اردیبهشت ماه شدیم که براساس تصمیم گیریهای انجام شده در ستاد برنامه ریزی مقالات در دو سطح دانش آموزی و آزاد (بخش آزاد شامل فرهنگیان،اساتید و دانشجویان) بود. در این مدت ۹۶ مقاله به دبیرخانه همایش (پژوهشسرای دانش آموزی پیامبر اعظم(ص)) ارسال شد که ۲۰ مقاله در بخش دانش آموزی و ۷۶ مقاله در بخش آزاد بود. تمامی مقالات  برای ارزیابی به اعضای کمیته علمی داده شد و سپس نتایج توسط آنان اعلام گردید. به دلیل نداشتن بودجه مالی مناسب تصمیم گرفته شد که همایش یکروزه از صبح تا ظهر برگزار شود.  به همین دلیل ۸ مقاله برای سخنرانی و در یک نشست، در روز کنفرانس توسط اعضای کمیته علمی همایش انتخاب شد و تعدادی نیز به صورت پوستر پذیرفته شد. همچنین برای همایش ، سخنرانان علمی از تهران و مشهد جناب آقای دکتر علی اکبر جلالی،جناب آقای مهندس حمید علی حسینی و جناب آقای مهندس فرهاد محمد کاظمی دعوت بعمل آمد و همچنین از شرکت مخابرات شهرستان گناباد و استان خراسان رضوی به عنوان بزرگترین پوشش و زیر ساخت IT در خراسان رضوی و بزرگترین حامی IT نیز دعوت شد تا در مورد زیرساختهای IT در شهرستان و همچنین استان خراسان رضوی و کارهایی که در این زمینه صورت گرفته یا قرار است انجام بگیرد صحبتهایی ایراد نمایند. سخنرانان مخابرات نیز به این صورت معرفی شدند: از شرکت مخابرات شهرستان گناباد جناب آقای مهندس عباس موذن  ریاست محترم شرکت مخابرات شهرستان و از شرکت مخابرات استان خراسان رضوی جناب آقای مهندس اصغری عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات استان سخنرانی نمودند.
همایش با قرائت پیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جناب آقای دکتر محمد سلیمانی توسط جناب آقای مهندس صفایی فرماندار محترم شهرستان گناباد ساعت ۸:۳۰  صبح شروع شد و سخنرانیها طبق ریزبرنامه همایش با کمی تاخیر تا ساعت ۱۱:۳۰ به طول انجامید و بعد از سخنرانیها نوبت به نشست ارائه مقالات بود که با عناوین و محورهای مختلف سخنرانان مقالات هر کدام مقاله خود را ارائه داده و هیئت داوران نیز دوباره مقالات آنها را طبق آیتمهای جدید ارزیابی نموده که نشست مقالات با معرفی ۳ مقاله برتر توسط هیئت داوران به پایان رسید.
در آخر هم نوبت به جمع بندی همایش و قرائت قطعنامه همایش توسط رئیس همایش و مدیر محترم پژوهشسرای دانش آموزی پیامبر اعظم(ص)  جناب آقای قلی پور رسید و قطعنامه دارای ۸ بند بود که اجرای هر کدام از بندهای قطعنامه مربوط به ارگانها و موسساتی مانند فرمانداری، شهرداری، شورای شهر، شرکت مخابرات و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان گناباد و شرکت مخابرات استان خراسان رضوی و همچنین کمیته انفورماتیک تهران بود که امیدواریم تک تک بندهای این قطعنامه با حمایت تک تک این ارگانها و سازمانها انجام شود.
در انتها با تشکر از شرکت مخابرات شهرستان گناباد و شرکت مخابرات استان خراسان رضوی و فرمانداری شهرستان گناباد خواستاریم که در اجرای بندهای همایش علمی
منطقه ای توانمندیها و کاربردهای فناوری اطلاعات که مربوط به این شرکت می باشد مانند بقیه امور مربوط به IT پیشگام شوند تا مثل دیگر کارهای شرکت مخابرات سرمشقی برای کلیه ادارات و سازمانها شوند.
با تشکر از تمامی کسانیکه دست یاری به ما دادند و در تمام مدت برگزاری همایش یار و یاور ما بودند  هر چند زبان برای تقدیر از تلاش این عزیزان در این راستا قاصر است  امید واریم که با دست در دست یکدیگر گذاشتن بتوانیم در آینده نزدیک شهری مطابق با فناوری های نوین داشته باشیم.

برگزار کننده:
انجمن رایانه پژوهش سرای دانش آموزی پیامبر اعظم (ص)

با همکاری:
مدیریت آموزش و پرورش شهرستان گناباد- دانشگاه پیام نور گناباد- دانشگاه آزاد  اسلامی واحد گناباد –  صنایع غذایی گلریزان – فروشگاه ارتباط الکترونیک – شرکت تعاونی نگارشگران تحریر گناباد   ( ISP  تحریران) – کامپیوتر صوت و تصویر تک – آموزشگاه رایانه ظفر – کانون آگهی و تبلیغات حافظ –  مجمع امور صنفی شهرستان گناباد

خدایا چنان کن سرانجام کار     تو خوشنود باشی و ما رستگار

دبیرخانه:گناباد-خیابان شهید شوریده-پژوهش سرای پیامبر اعظم(ص) تلفن:۷۲۵۱۱۸۳-۰۵۳۵

www.pajoohestan.com  

         Email:gonabad.pajoohesh @yahoo.com

 

 

  اخبار مرتبط:
  » همایش کاربردهای فناوری اطلاعات       

 

  


نوشته شده توسط:گنابادنیوز - 1903 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: