رئیس اداره تربیت بدنی گناباد گفت: از سال ۱۳۸۴ اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال به تنهایی از سوی دولت عدالت‌محور و سختکوش نهم به‌ توسعه ورزش گناباد اختصاص یافته که از این میزان، ۶۰۰ میلیون آن در اعتبارات ۸۷ پیش‌بینی شده است.

۱۶ میلیارد ریال به توسعه ورزش گناباد اختصاص یافت

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تربیت بدنی گناباد گفت: از سال ۱۳۸۴ اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال به تنهایی از سوی دولت عدالت‌محور و سختکوش نهم به‌ توسعه ورزش گناباد اختصاص یافته که از این میزان، ۶۰۰ میلیون آن در اعتبارات ۸۷ پیش‌بینی شده است. 


محمدابراهیم امینی امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در گناباد گفت: احداث دو باب سالن و تکمیل سالن ورزشی بیدخت سبب شده که افزون بر ۳ هزار و ۱۸۰ مترمربع بر فضای اماکن سرپوشیده شهرستان اضافه شود.
وی افزود: این در حالی‌ست که تا قبل از تشکیل دولت نهم تنها سالن سرپوشیده متعلق به تربیت بدنی، سالن ورزشی تختی بوده است که ۶۰۰ مترمربع مساحت مفید آن است.
وی خاطرنشان کرد: در یک نگاه منصفانه متوجه می‌شویم که نسبت به زمان گذشته شش برابر افزایش در این مورد داشته‌ایم که این نگاه ویژه جمهوری اسلامی به ویژه دولت نهم به ورزش و اهمیت‌ آن را نشان می‌دهد.
امینی در مورد فعالیت‌های عمرانی اداره تربیت بدنی شهرستان گفت: تکمیل ورزشگاه هزار و ۲۰۰ نفری گناباد با اعتبار ۱۸۰ میلیون تومان، ساخت استادیوم ورزشی بیلند با اعتبار ۵۵ میلیون تومان، احداث سالن ورزشی بانوان در استادیوم آزادی ۳۵۰ میلیون تومان، ساخت سالن ورزشی مردان در نوقاب ۳۵۰ میلیون تومان و تکمیل سالن ورزشی بیدخت ۱۰۰ میلیون تومان گوشه‌ای از فعالیت‌های عمرانی این اداره تاکنون بوده است.
وی ادامه داد: احداث جاده تندرستی، فنس‌کشی، محوطه‌سازی استادیوم بیدخت ۳۸ میلیون تومان، ساخت زمین‌های روباز ورزشی در ۱۷ روستای شهرستان، تسطیح، نصب تیر دروازه و جدول‌گذاری، افتتاح پیست اسکیت در مجموعه ورزشی آزدای، رنگ‌آمیزی و نصب سکو و صندلی‌ها تماشاچی در سالن ورزشی تختی از دیگر فعالیت‌های انجام شده است.
 

 

 
امینی با اشاره به برخی از موفقیت‌های اداره تربیت بدنی گناباد گفت: حضور چهار تیم فوتبال گناباد، دو تیم در لیگ برتر، یک تیم در دسته یکم و یک تیم در زیرگروه لیگ استان برای نخستین بار در تاریخ ورزش گناباد، برگزاری کلاس داوری درجه سه فوتبال، برگزاری کلاس مربی‌گری درجه سه دو و میدانی، برگزاری کلاس تئوری مربی‌گری درجه سه آمادگی جسمانی ویژه بانوان، حضور تیم فوتسال بانوان شهرستان به عنوان نماینده استان در مسابقات کشوری در بندرعباس، حضور تیم بومی محلی بانوان شهرستان به عنوان نماینده استان در مسابقات کشوری در مشهد گوشه‌ای از موفقیت‌های ورزشکاران گناباد بوده است.
امینی اضافه کرد: میزبانی مسابقات بومی محلی بانوان استان در گناباد، کسب چند‌ مقام در مسابقات دو ومیدانی بانوان استان، کسب عنوان هئیت نمونه کاراته استان، کسب نخستین نشان کشوری توسط امین عشقی ورزشکار شهر، اعزام چهار تن از کاراته‌کاران شهرستان به مسابقات کشوری در کرمان، تاسیس پیست موتورسواری شهرستان در جاده کاخک، کسب مقام استانی توسط ورزشکاران موتورسوار برای نخستین بار، دعوت ورزشکار کیک‌بوکسینگ مهدی اسکندری به تیم ملی، کسب عنوان قهرمانی توسط وحید نصیرزاده در استان و اعزام به مرحله کشوری، حضور تیم والیبال شهرستان در مسابقات لیگ برتر استان و کسب نتایج درخشان و حضور تیم بانوان در مسابقات هندبال استان به تربت جام برای نخستین بار از دیگر موفقیت‌های ورزشکاران گناباد تاکنون بوده است.
 
طاهره جوانبخت
خبرنگار فارس