پیام قدردانی خانواده مرحوم دکتر نقره

دسته: اجتماعي , پسکلوت
چهارشنبه - 19 مهر 1391

خانواده محترم زنده یاد حجه الاسلام والمسلمین دکترنقره در پیامی ارسالی برای پایگاه خبری شهرستان گناباد از مردم شهرستان برای حضور در مراسمات این زنده یاد تشکر و قدردانی نموده اند.

باسمه تعالی

چه سخت است باور نبودن پدری که مظهروفا وصفابود.وچه جانسوز است برای دانشجویان وطلاب قبول ندیدن استادی که برای تدریس مکتب حسینی، دانشگاه امام حسین(ع)وبرای صیانت ازحریم ولایت پاسداری انقلاب اسلامی رابرگزید.چه غم انگیز است برای هیات بیدختی های مقیم تهران چشم برشب هایی داشتن که درآن مدرس آیه های نورانی قرآن وموسس وبانی خرید تکیه غایب همیشگی باشد

بیدختی ها روزهای اول انقلاب وحکایت شهرحلب وپای منبرهای حجه الاسلام والمسلمین دکترنقره رابه خاطرخواهندسپرد.آن بزرگ مردچقدرساده وصمیمی یادمی دادکه جزخدا به هیچ آرمانی فکرنکنیم وحواشی سیاست،ذهن مارااسیروازمسیر منحرف نکند ودرهمین راستاعمرش راصرف حفظ یاد،خاطره وآرمان های برادرشهیدش کرد.اینک این اسوه ی حوزه ودانشگاه ومظهر مهر وصداقت ناباورانه ازمیان ما رفته وتحمل این مصیبت با شرکت حضرتعالی که درمراسم تشییع،خاک سپاری،هفتم وچهلم این شادروان همگام والتیام بخش بودید وبا قطره اشکی،کلامی،ذکرخاطره ای قلب مهربانتان رابرروی اندوهمان گشودید وسبکبارمان کردید،سپاسگذاری کرده، باشد درایامی به دوراز رخت سیاه برخوان شادی های شما پاسخگوی خوبی باشیم.روزهایتان دورازغم همراهیتان مستدام

خانواده زنده یاد حجه الاسلام والمسلمین دکترنقره

همچنین خانواده این مرحوم در پیام دیگری که در بنگاه خبرپراکنی بیدخت (بیدخت۱ )منتشر شده بود از مردم قدردانی نموده بودند که در ادامه نقل می شود:

بسمه تعالی

با عرض سلام و ارادت خدمت همه مردم شریف و مهربان شهرستان گناباد مخصوصا شهر شهید پرور بیدخت.
چند روزی است که فکر می‌کنم چه پیامی برای تشکر آماده کنم که در شأن شما مردم مهربان و قدرشناس باشد. اما بدلیل خلوص و صفای مثال زدنی شما مرم فهیم و بزرگوار به این نتیجه رسیدم که ساده و بی‌پیرایه متنی را تقدیم شما کنم.

چه سخت است باور نبودن پدری که مظهر وفا وصفابود.وچه جانسوز است برای دانشجویان وطلاب قبول ندیدن استادی که برای تدریس مکتب حسینی، دانشگاه امام حسین(ع)وبرای صیانت ازحریم ولایت پاسداری انقلاب اسلامی رابرگزید.چه غم انگیز است برای هیات بیدختی های مقیم تهران چشم برشب هایی داشتن که درآن مدرس آیه های نورانی قرآن وموسس وبانی خرید تکیه غایب همیشگی باشد.

حقیقتا” این ضایعه عجیب و تاسف برانگیز با نبود شما مردم مهربان قابل تحمل نبود اما از روز اول در تهران با حضور عزیزان همشهری و تماس های مکرّر شما عزیزان احساس هیچ کمبودی را نداشتیم.
الان که این پیام را می نویسم اشکهایم سرازیر است به خاطر اینکه پدر بنده بیشتر از اینکه برای خانواده خود پدری کند که البته هیچ کمبودی را در این زمینه خانواده ایشان احساس نکرد برای شما همشهریان پدر بود.
و این از ابراز احساسات خالصانه شما قابل درک است.
رفتن ایشان درس‌های زیادی به همه ما متذکّر شد که مهمترین آن سنت غیرقابل تغییر الهی است به نام مرگ.
مرگ یکی از نشانه‌های مهم عدل الهی است که نه قابل خرید و فروش است و نه حتی قابل تغییر. به اندازه ثانیه ای به تاخیر نمی‌افتد و تعجیل در آن هم وجود ندارد اما درس مهم دیگر عدم شناخت کافی از ظرفیت های شهرمان است که نمی‌خواهم پیرامون آن زیاد سخن بگویم چون الان زمان مناسبی برای پرداختن به این موضوعات نیست.
آنچه که در این ایام برای من اهمیت داشت ابراز احساسات پاک شما مردم بود و این یکی دیگر از درس های مهم رفتن ایشان بود.

بیدختی ها روزهای اول انقلاب وحکایت شهرحلب وپای منبرهای حجه الاسلام والمسلمین دکترنقره رابه خاطرخواهندسپرد.آن بزرگ مردچقدرساده وصمیمی یادمی دادکه جزخدا به هیچ آرمانی فکرنکنیم وحواشی سیاست، ذهن مارا اسیر و از مسیر منحرف نکند ودرهمین راستا عمرش راصرف حفظ یاد، خاطره وآرمان های برادرشهیدش کرد.

شما مردم حقیقتا” با درک و هوشمندی بالای خود نشان دادید که هر کس که برای هدفی مقدس تلاش کند و بدون هیچ مزد و منتی در این مسیر خدمت کند مورد لطف و محبت شما مردم است. اتحاد شما مردم در حضور خود در مراسم‌های یادبود و ارتحال ایشان نشان داد که کسی مورد محبت و عنایت شماست که به فکر پیشرفت و ارتقای شهرمان و مردمان شهرمان است از هر طبقه و گروهی.
عزیزان بنده بسیار کوچکتر از آن هستم که به شما بزرگواران توصیه‌ای داشته باشم ولی بقول معروف ماهی را هر وقت از آب بگیریم تازه است؛ با خود عهد کنیم که از این به بعد مشکلات شهرمان را خودمان حل کنیم و با سعۀ صدر و منطق بر کمی‌ها و کاستی‌ها فائق آییم با افزایش ظرفیت ها و صبر خود و شنیدن سخن مخالف و تلاش برای آگاهی بخشی به همه مخصوصا” نسل جوان.

اینک این اسوه ی حوزه و دانشگاه و مظهر مهر و صداقت ناباورانه ازمیان ما رفته وتحمل این مصیبت با شرکت حضرتعالی که درمراسم تشییع،خاک سپاری، هفتم و چهلم این شادروان همگام والتیام بخش بودید وبا قطره اشکی،کلامی،ذکرخاطره ای قلب مهربانتان رابرروی اندوهمان گشودید و سبکبارمان کردید، سپاسگذاری کرده، باشد درایامی به دوراز رخت سیاه برخوان شادی های شما پاسخگوی خوبی باشیم.

در پایان مجددا از همه شما تشکر می‌کنم همچنین از همه مسوولان شهرستان مخصوصا فرماندار و امام جمعه گناباد و از چهره فرهیخته گناباد ناشر الاسلام مدنی، مقامات لشکری و کشوری که قبول زحمت نمودند.
اما مهمتر از همه شما مردم هستید که واقعا پدر بنده به شما ایمان داشت،‌ به توانایی‌ها و قابلیت‌های شما و همیشه دعاگوی شما در زمان و مکان مختلف بود.
پیرامون ابعاد مختلف زندگی و مرگ ایشان و احساسات شما مردم سخن زیاد است که در زمان‌های مناسب آن را تقدیم

شما خواهم کرد.

روزهایتان دورازغم همراهیتان مستدام

و من الله توفیق
حمید نقره
۹۱/۷/۲


نوشته شده توسط:مدیریت سایت - 259 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها
عبدالرسول طالبي خانيكي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنجشنبه 27 مهر 1391 - 1:52 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام واحترام برخودفرض میدانم ارتحال این مرد خدا رابه خانواده محترم نقره وخاصه جناب حاج آقا رضا نقره تسلیت عرض نمایم ازخداوند متعال برای آن مرحوم غفران الهی وبرای خانواده محترم صبرآرزو میکنم.

ارادتمندشما:عبدالرسول طالبی خانیکی

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 3 آبان 1391 - 10:50 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ba salam khoda an marhom ra rahmat konad