سهم گناباد از بودجه ۹۴

دسته: اسلایدر , اقتصادي , سياسي
دوشنبه - 17 آذر 1393

بودجه سال ۱۳۹۴ دولت دیروز ۱۶ آذرماه به مجلس ارائه گردید. این بودجه انقباضی، عدم تکیه به درامد نفت و با تلاش در جهت خروج از رکود نوشته شده است. اما سهم شهرستان گناباد در این بودجه چه میزان است؟

هر چند بسیاری از موارد بودجه شهرستان همچون بودجه عمومی ادارات در سرفصل های بودجه به نام شهرستان ذکر نمی گردند اما بعضی از ادارات همچون دانشگاه ها و همچنین پروژه های ملی شهرستان دارای سرفصل مجزا در بودجه می باشند.

در این گزارش به بررسی سرفصل های مصرح شهرستان گناباد در بودجه می پردازیم. بدیهی است که ممکن است برخی سرفصل هایی که به صورت غیر مستقیم مرتبط با شهرستان اند از دید نگارنده مخفی مانده باشد.

… دانشگاه علوم پزشکی گناباد مبلغ  ۶۲۵ میلیارد ریال اعتبار بهداشت و درمان و ۱۲۸ میلیارد ریال اعتبار جهت آموزش جمعا ۷۵۳ میلیارد ریال دریافت خواهد کرد.

جهت بهسازی راههای اطراف شهرستان نیز جهت راه گناباد – فردوس و تربت حیدریه – بیرجند مبلغ ۲۹۵ میلیارد ریال و جهت احداث باند دوم تربت حیدریه – باغچه نیز مبلغی اختصاص داده شده که طبق برنامه این پروژه بایستی در سال ۹۴ به پایان رسد چون برای سال های بعد پیشبینی بودجه ای برای آن نشده است.

جهت انجام مطالعات راه آهن زاهدان – بیرجند و اتصال آن به راه آهن بافق – مشهد برای اولین بار مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال با برآورد کل پروژه ۲۲۷۰۰ میلیارد ریال منظور شده است. نکته موجود در این ردیف اشاره به مسیر زاهدان تا بیرجند و سپس اتصال آن به راه آهن بافق مشهد می باشد که در نتیجه مسیر  بعد از بیرجند و مسیر اتصال بیرجند به راه آهن بافق مشهد در بودجه مشخص نشده است.

جهت ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر گناباد و بیدخت نیز مبلغ ۲۱ میلیارد ریال منظور شده است که با توجه به پیشبینی ۸۳۰ میلیارد ریالی پروژه بسیار ناکافی به نظر می رسد.

جهت احداث بیمارستان جدید گناباد نیز مبلغ ۸۰ میلیارد ریال منظور شده است که طبق برنامه بایستی این بیمارستان در سال ۹۴ تکمیل گردد.

برای فرودگاه گناباد نیز ردیف بودجه ای در لایحه بودجه مشاهده نمی شود.

جهت مشاهده تصاویر در اندازه واقعی بر روی آنها کلیک نمایید

 

علی راه نشین


نوشته شده توسط:گنابادنیوز - 1903 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: