فراخوان گردآوری تاریخ هنر گناباد

دسته: هنري
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴

یکی از هنرمندان شهرستان همت نموده تا با جمع آوری اطلاعات هنرمندان شهرستان اقدام به تدوین کتابی با موضوع تاریخ هنر شهرستان نماید و در این مسیر از کلیه همشهریان یاری خواسته است.بنا های آباد در تابش آفتاب و در وزش باد و ریزش باران مخروبه می گردند و آدم ها این همسفران روزگار ، جوانی را به پیری ره سپرده و می روند به گونه ای که گویا هرگز نبوده اند .در میان انسان های یک جامعه، هنرمندان، ستارگان درخشانی هستند که رسولان تفکر و اندیشه به حساب می آیند .

هر گاه محققی بخواهد درباره جامعه ای اظهارنظر کند به آثار تاریخی ، هنری و کتب یه جای مانده از آنان استناد می کند. بی شک هنرمندان مایه رشد و ترقی فرهنگی و ستارگان درخشان جوامع هستند و آثار به جای مانده از هنرمندان مایه ی مباهات آیندگان آن جامعه خواهد بود.اینجانب با درک اهمیت موضوع به راهی گام نهادم که امید دارم خداوند مرا در انجام آن توفیق عنایت فرماید و این مهم میسر نخواهد بود مگر به مدد دوستانی که به اهمیت موضوع اشراف دارند . بدین‌وسیله فرم جمع آوری اطلاعات هنرمندان در هر رشته تدوین گردید تا پس از جمع‌آوری اطلاعات ما حصل آن به صورت کتابی به نام « تاریخ هنر گناباد تا سده ۱۴۰۰ » منتشر گردد. در این پژوهش برآنم تا حد امکان نام و آثار و زندگی نامه مردان و زنان هنرمند این سرزمین را ثبت نمایم تا چراغی باشد آیندگان را.بر همین اساس فرم جمع آوری اطلاعات هنرمندان، به پیوست تقدیمتان می‌گردد . بر خود فرض می‌دانم تا ابتدا توضیحاتی را ذکر نمایم :
۱- لطفاً نام و مشخصات خود را دقیق ثبت کرده و عکس با کیفیتی تدارک ببینید چون همین اطلاعات چاپ خواهد شد.
۲- در شرح زندگی هنری خود، سال شروع فعالیت ، نام اساتید ، مکانی که در آنجا کسب آن هنر را اشتغال داشته‌اید و نحوه فعالیت امروزی خود را شرح دهید .
۳- نظریه اینکه تعدادی از هنرمندان اکنون در قید حیات نیستند لطفاً هر گونه اطلاعی از هنرمندان قدیم ‌دارید را ذکر نمایید.
۴- چنانچه در چند هنر به فعالیت می‌پردازید برای هر یک فرمی جداگانه پر فرمایید.
۵- بخش‌های کتاب عبارتند از : ۱-هنرهای نمایشی ۲-صنایع دستی ۳-عکاسی و فیلم‌سازی
۴-موسیقی ۵-هنرهای تجسمی (خوشنویسی ، نقاشی ، نگارگری) ۶-شعر و داستان و رمان ۷-تعزیه خوانی
۶- نگارنده در ویرایش مطالب و در انتخاب آثار آزاد است .
۷- نگارنده در قبال نگهداری مدارک شما تعهدی ندارد .
۸- تلفن تماس با نگارنده ۰۹۱۵۱۷۷۹۰۷۲ حمید رضا مهدوی مقدم


نوشته شده توسط:گنابادنیوز - 1885 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: