امام جمعه گناباد:در اردوهای جهادی نقش تربیت و فرهنگ برجسته است

دسته: دانشجويي , دانشگاه ها
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۱ شهریور ۱۳۹۴

81756020-70156849امام جمعه گناباد گفت: اردوهای جهادی از طرفی اردوهای تربیتی و فرهنگی و از طرفی اردوهای سازندگی است. حجت الاسلام حسن صادقی نسب جمعه شب در مراسم افتتاحیه نهمین اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد در مهدیه روستای سنو از توابع بخش کاخک شهرستان گناباد ، گفت: در این اردو ها دانشجویان علاوه بر ایجاد سازندگی درس خود سازی را نیز فرا می گیرند .
وی با بیان اینکه جهاد از فروع دین اسلام است، افزود: جهاد با نفس یکی از انواع جهاد است که بر اساس آن انسان وظیفه دارد در مدت حضور خود در دنیا، سبک زندگی، آداب و اخلاق اسلامی را فراگیرد و خودسازی کند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گناباد از اردوهای جهادی به عنوان نوعی جهاد با نفس یاد و اظهار کرد: اینکه جوانان دانشجو در ایام تعطیلات تابستانی از استراحت و تفریح خود می زنند و برای خدمت به مردم محروم در روستاها حضور می یابند، نوعی جهاد با نفس است.
حجت الاسلام صادقی نسب با بیان آیه ۵۲ سوره فرقان:‹ فَلا تُطِعِ الْکافِرینَ وَ جاهِدْهُمْ بِهِ جِهاداً کَبیراً؛ پس هرگز از کافران پیروی مکن و با آنها جهادی بزرگ انجام ده.›، جهاد فرهنگی را یکی دیگر از ابعاد جهاد دانست و ابراز کرد: جهاد کبیر جهاد فرهنگی است که خداوند متعال در آیاتی از قرآن کریم، محور اصلی رسالت پیامبران را جهاد علمی و فرهنگی در جهت تحقق اهداف آفرینش و خودسازی عنوان کرده است.
وی جهاد فرهنگی را از ابعاد اردوهای جهادی عنوان کرد و افزود: جوانان در اردوهای جهادی با فرهنگ دینی و اسلامی آشنا می شوند و با هم افزایی که دارند، ویژگی های ارزشمند شخصیتی مثل ایثار، فداکاری و خدمت را به درستی و عملی می آموزند.
امام جمعه گناباد با بیان اینکه یکی از اهداف امام زمان(عج) آبادکردن جهان است، تلاش در جهت توسعه و آبادی جهان را یک وظیفه همگانی دانست و اظهار کرد: دانشجویان به عنوان مدیران آینده کشور با حضور در روستاها، مشاهده محرومیت ها و چشیدن طعم خدمت به مردم، می توانند به متخصصینی متعهد تبدیل شوند.
حجت الاسلام صادقی نسب اردوهای جهادی را استمرار راه شهدا عنوان و اظهار امیدواری کرد که جوانان روستاهایی که در آنها اردوی جهادی برگزار می شود نیز در کنار دانشجویان در برنامه جهادی شرکت کنند تا بتوانند در آینده محور فعالیت های خوب و سازنده در این روستاها باشند.

ایرنا


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1557 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: