سی سال از فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی گناباد می گذرد/دستاورد های دانشگاه ازاد اسلامی گناباد در یکسال اخیر

دسته: دانشگاه ها
دوشنبه - 4 آبان 1394

635795547311431991در سی‌امین سال فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی گناباد و در سال تحصیلی جدید به سراغ دکتر مجتبی حسن‌زاده رئیس این واحد دانشگاهی رفتیم تا اهم فعالیت‌ها و دستاوردهای واحد را در یک سال گذشته از زبان وی به عنوان مسئول واحد گناباد جویا شویم.
حسن‌زاده در باره عملکرد یک ساله واحد گناباد گفت: در وهله نخست باید نقش بی‌بدیل و مدیریت توانا و درایت دکتر میرزاده که تحولی شگرف را در دانشگاه آزاد اسلامی به وجود آورد را یادآور شده و خدمات ایشان را ارج نهیم و سپس از همکارانم اعم از هیات رئیسه، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان عزیز به واسطه تلاش شان در طول یک سال گذشته تشکر کنم.
حرکت در راستای افزایش رشته‌های تحصیلات تکمیلی علوم انسانی
وی افزود: هیات رئیسه واحد از ابتدای سال تحصیلی گذشته با برنامه‌ریزی که انجام شد، یکی از اهداف را گسترش تحصیلات تکمیلی همراه با کیفیت قرار داد و با توجه به اینکه شاکله اصلی واحد گناباد رشته‌های فنی و مهندسی بوده و رشته‌های برق واحد در کشور به عنوان قطبی مطرح است با نیازسنجی که انجام گرفت، در صدد آن برآمدیم که به سمت و سوی افزایش رشته‌های تحصیلات تکمیلی علوم انسانی حرکت کنیم.

رئیس واحد گناباد در پاسخ یه این سوال که آیا در این مسیر نتایجی حاصل شد و به موفقیتی دست یافتید؟ اظهار کرد: به حول و قوه الهی توانستیم در طول یک سال گذشته شش رشته کار‌شناسی ارشد علوم انسانی که از بر‌ترین‌ها در این حوزه است و پاسخگوی خیل عظیم دانش‌آموختگان حوزه انسانی خواهد بود را ایجاد کنیم. علاوه بر آن دو رشته دکتری تخصصی کشاورزی- زراعت و برق – قدرت و همچنین ۴ رشته در مقطع کار‌شناسی را به رشته‌های واحد اضافه کنیم که همه این‌ها برگ زرینی دیگر بر افتخارات واحد گناباد است.
حسن‌زاده از افتتاح مهمانسرای واحد گناباد هم گفت و ادامه داد: سی سال واحد گناباد فاقد استادسرا بود که این موضوع هزینه‌های زیادی را بردوش دانشگاه می‌گذاشت بنابراین با افزایش بنا و تغییر کاربری در ساختمانی در دانشگاه که کاربرد آموزشی نداشت، مهمانسرای واحد همزمان با هفته دولت با حضور مسئولان شهرستان راه‌اندازی و افتتاح شد.
رئیس واحد گناباد با توجه به تاکید مسئولان دانشگاه بر کیفیت رشته‌های علوم پزشکی افزود: رشته‌های پرستاری و مامایی واحد از رشته‌های فعال و مورد توجه است که یکی از برنامه‌ها و اولویت‌ها را در یک سال گذشته در این زمینه قرار دادیم و ابتدا ساختمان مجزایی برای این دو رشته در نظر گرفته شد و مورد بهسازی قرار گرفت و با مجوزهای اخذ شده دانشکده پرستاری و مامایی راه‌اندازی شد و از محل بودجه پژوهشی، برای تجهیز آزمایشگاه‌ها و پراتیک مبلغی بالغ بر یک میلیارد ریال به این امر اختصاص یافت.
حسن‌زاده به تشریح دستاوردهای یک سال گذشته واحد گناباد در حوزه پژوهشی پرداخت و با یادآوری برگزاری هفتمین کنفرانس مهندسی برق و الکترونیک ایران گفت: هفتمین کنفرانس با پیام دکتر میرزاده ریاست دانشگاه آزاد اسلامی آغاز به کار کرد که ارائه ۱۵۰۰ مقاله به این کنفرانس موید جایگاه ویژه آن است و به جرات می‌توان گفت یکی از همایش‌های بزرگ علمی کشور است که همه ساله در واحد گناباد برگزار می‌شود.
عقد قرارداد با شرکت گاز خراسان رضوی به ارزش ده میلیارد ریال

وی با یادآوری آورده‌های کنفرانس برق افزود: برگزاری این کنفرانس دستاوردهای زیادی برای دانشگاه و شهرستان داشته و دارد که در این راستا عقد چندین قرارداد با بخش صنعت پس از برگزاری هفتمین کنفرانس برق را می‌توان نام برد و عقد قرارداد با شرکت گاز خراسان رضوی به ارزش ده میلیارد ریال از جمله این قراردا‌دها است.
به گفته رئیس واحد گناباد، افتخارآفرینی تیم‌های رباتیک واحد در مسابقات کشوری در یک سال اخیر (کسب عنوان نایب قهرمانی در مسابقات کشوری کردستان، مقام اولی و دومی در مسابقات خیام نیشابور) و همچنین برگزاری نخستین دوره مسابقات دومینو تاپلینگ شهرستان و کسب عنوان رئیس بر‌تر باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان بر‌تر از سوی رئیس باشگاه واحد گناباد از دیگر فعالیت‌ها در حوزه پژوهشی این دانشگاه است.

حسن‌زاده با بیان اینکه در حوزه دانشجوئی و فرهنگی هم موفقیت‌هایی برای واحد گناباد شاهد بوده‌ایم به آنا گفت: کسب مقام‌های اولی و دومی در مسابقات سراسری قرآن و عترت استانی و کشوری از سوی استادان، برگزاری مراسم اعتکاف برای نخستین بار توسط دانشجویان در مسجد دانشگاه، حضور چند تن از مادران شهید در روز مادر در دانشگاه، برگزاری مراسم مذهبی و ملی ویژه دانشجویان، جشن دانش‌آموختگی، موفقیت‌های دانشجویان در مسابقات ورزشی که کسب عنوان سومی در مسابقات کشتی کشوری و راهیابی کشتی‌گیر واحد به اردوی تیم ملی از آن جمله است.
به گفته وی، برپایی چندین نمایشگاه در دانشگاه همچون نمایشگاه حجاب و عفاف، صنایع دستی، بازارچه خیریه، نمایشگاه پویایی بالندگی و جوانی جمعیت و… که برخی از این نمایشگاه‌ها با مشارکت کمیته امداد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بوده است نیز از جمله فعالیت‌های حوزه دانشجویی فرهنگی واحد گناباد است.

استفاده از بر‌ترین‌ها و مجرب‌ترین دبیران و معلمان در مدارس سما
حسن‌زاده از موفقیت‌های یک ساله گذشته حوزه سما هم سخن به میان آورد و اظهار کرد: دانش‌آموزان سما واحد گناباد درخشش چشمگیری در آزمون‌های تیزهوشان و نمونه مردمی داشته‌اند. سعی شده است در سال گذشته و سال تحصیلی ۹۵-۹۴ از بر‌ترین‌ها و مجرب‌ترین دبیران و معلمان شهرستان در مدارس سما استفاده کنیم.
رئیس واحد گناباد با توجه به کارنامه یکساله این واحد دانشگاهی به آنا گفت: هر کاری که در این واحد انجام شده است نتیجه جمعی و تلاش همگانی بوده و نباید به همین بسنده کرد و همیشه باید گفت در ابتدای راه هستیم.
حسن‌زاده، راه‌اندازی دانشکده علوم انسانی، پیگیری شرکت‌های دانش‌بنیان با توجه به پتانسیل‌های موجود و نیاز جامعه و به‌ویژه شهرستان، گسترش رشته‌های علوم پزشکی و جذب هیات علمی در این گروه را از برنامه‌های آتی واحد گناباد عنوان کرد.
وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی گناباد که عضوی کوچک از بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان و بزرگ‌ترین مرکز آموزش عالی گناباد است، توانسته گام‌هایی در راه اعتلای آموزش عالی شهرستان و منطقه بردارد و امیدواریم با همدلی و همزبانی در راه ارتقای بیش از پیش این واحد بکوشیم.

آنا


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2789 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: