پیاده رفتن به زیارت امام رضا (ع) ثمرات بسیار عظیم معنوی در دل و جان افراد ایجاد می کند

دسته: پسکلوت , فرهنگي
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۵ آذر ۱۳۹۴

photo_2015-12-06_18-46-58یکی از پرسابقه ترین کاروان های پیاده حرم تا حرم گناباد، امسال نیز همزمان با ایام سوگواری امام رضا(ع) برای بیستمین سال متوالی عازم مشهد مقدس شدند.

محمدحسین عطاردی مسئول کاروان پیاده حرم تا حرم دهستان بیمرغ که از روستاهای شهرستان گناباد می باشد ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار گنابادنیوز گفت:این کاروان پیاده یکی از قدیمی ترین کاروان های پیاده زائرین بارگاه حرم مطهر رضوی از شهرستان گناباد است که امسال نیز برای بیستمین سال متوالی عازم زیارت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) می باشد.

وی از پیشینه و چرایی تشکیل این کاروان خبر داد و گفت: حدود بیست سال قبل روحانی مستقر در روستا، در مراسمی از عظمت و اجر هجرت در زندگی یک مومن یاد می کرد و همچنین به بیان پیشینه تاریخی پیاده روی های ائمه برای زیارت اجدادشان به مدینه پرداخت که در همان جا با چند تن از دوستان تصمیم بر آن گرفتیم که بنا به سفارش و الگوگیری از ائمه اطهار و کسب فیض در این راستا، پای پیاده به حرم مطهر رضوی سفر کنیم و این نقطه آغازی بود که این کاروان شکل گرفت.

عطاردی ادامه داد: بیش از نود درصد افراد حاضر در کاروان امسال جوانان هستند و این حضور پررنگ توانسته بستری را برای ایجاد یک فضای معنوی جهت رسیدن به سبک زندگی اسلامی ایرانی حداقل در مدت این ده روز فراهم کند.

وی همچنین به برنامه های فرهنگی طول سفر اشاره کرد و گفت:نفس تشکیل و حضور جوانان در این کاروان خود یک برنامه فرهنگی بزرگ قلمداد می شود، اما در کنار آن نیز قرائت زیارت عاشورا، دعای کمیل، سخنرانی و مداحی نیز هر شب تدارک دیده شده که این مراسمات نیز باعث تقویت علقه های دینی و مذهبی برای زائرین می شود و بسیار موثر است.

عطاردی در پایان خاطر نشان کرد:شاید عده ای به ما خرده بگیرند که با وجود این همه وسایل حمل و نقل و پیشرفت وسایل ارتباطی این چه رسم زیارت رفتن است؟! اما بایستی گفت که اینگونه برپایی عزاداری و رنج و زحمتی که زائرین به جان می خرند، ثمرات بسیار عظیم معنوی در دل و جان افراد ایجاد می کند که در زندگی فردی و اجتماعیشان تاثیر بسزایی دارد و می توان گفت آن ها را برای یک سال بیمه می کند، تمرین خودسازی تنها از راه خواندن و شنیدن نیست، بلکه اینگونه پیاده روی ها تمرین عملی بندگی خداوند و توسل به ائمه اطهار است.

خبرنگار : سعید مقدم

photo_2015-12-06_18-48-26photo_2015-12-06_18-48-30photo_2015-12-06_18-48-49


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1557 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: