اثربخشی آموزشهای فنی و حرفه ای در گرو تغییر نگرش خانواده هاست

دسته: دانشجويي , مصاحبه
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۳ بهمن ۱۳۹۴

81946787-70490116رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناباد گفت: افزایش اثر بخشی آموزش های فنی و حرفه ای در گرو فرهنگ سازی و تغییر نگرش خانواده ها نسبت به آموزش های این بخش است.

غلامرضا علیخانی روز سه شنبه طی بازدید و نشست خبری در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در گناباد افزود: آگاهی نداشتن خانواده ها از اهمیت مهارت آموزی در افزایش توان حرفه ای و بسترسازی برای اشتغال فرزندانشان از معضلات این بخش است.
وی اظهار کرد: بسیاری از جویندگان کار و دانش آموختگان دانشگاهی از توان تخصصی و حرفه ای لازم برخوردار نیستند و تنها با اتکا به مدارک تحصیلی به دنبال اشتغال مورد نظر هستند که این امر موجب شده در دستیابی به فرصت شغلی مورد نظر با مشکل روبرو شوند.
وی گفت: نبود نظام صلاحیت فنی از جمله مشکلات اشتغال و کارآفرینی در این شهرستان است.
علیخانی افزود: آموزش های فنی و حرفه ای در گناباد از جایگاه شاخصی در استان برخوردار است و قطب علمی و مهارتی استان محسوب می شود.
وی اظهار کرد: با توجه به این موقعیت و ظرفیتها تنها مرکز آموزش دیزل شرق کشور سال گذشته در شهرستان گناباد به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: در این مرکز که سالانه پذیرای متقاضیان بسیار از استانهای مختلف کشور است، آموزشهای مرتبط با دیزل و وسایل نقلیه سبک و سنگین به صورت تخصصی آموزش داده می شود.
علیخانی گفت: همچنین با همکاری مجتمع آموزش عالی این شهرستان طرح توانمند سازی دانشجویان این مجتمع از طریق آموزشهای فنی و حرفه ای در حال اجراست.
وی افزود: در اجرای این طرح که بعد از تبریز دومین طرح توانمند سازی دانشجویان
دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در کشور است، دانشجویان با کسب آموزشهای تخصصی مرتبط با رشته های تحصیلی خود، توانمندی های خود را افزایش می دهند.
وی اظهار کرد: نخستین دوره آموزشی گردشگری و شناخت ظرفیتهای بومی و محلی خراسان رضوی هفته آینده توسط مرکز فنی و حرفه ای گناباد و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حضور جمعی از مدیران آژانس های سیاحتی استان در این شهر برگزار می شود.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناباد گفت: به برکت انقلاب اسلامی تعداد کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای گناباد طی ۳۷ سال گذشته از دو کارگاه به ۳۸ کارگاه ثابت و سیار افزایش یافته است.
وی افزود: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی هیچ مرکز خصوصی آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان گناباد فعالیت نداشت اما اینک ۱۷ مرکز به صورت تخصصی در زمینه آموزشهای آرایش و پیرایش، رایانه، حسابداری، عمران، خیاطی، بافت گلیم و فرش و امثال آن در این شهرستان فعالیت دارند.
هم اکنون سالانه دو هزار و ۴۰۰ نفر در ۳۸ کارگاه و مرکز آموزش فنی و حرفه ای ثابت و سیار دولتی و خصوصی گناباد آموزشهای فنی و حرفه ای و مهارتی را فرامی گیرند.

ایرنا


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1557 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: