اردوگاهی که در حال خشک شدن می باشد + تصاویر

دسته: دسته‌بندی نشده , کاخک , معرفي شهرستان
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۰ فروردین ۱۳۹۵

اردوگاه شهید مهاجرانی کاخک گنابادهمه ماه زمانی که در مدارس گناباد در حال تحصیل بوده ایم وقتی اسم اردو می آمد شور حال خاصی داشتیم و همه به اتفاق میگفتیم اردو برویم به اردوگاه شهید مهاجرانی کاخک فضایی سرسبز و مفرح و با زمین های بازی و کوه
روز پنجشنبه به همراه گروهی از دوستان سری به این اردوگاه زدیم تا تجدید خاطره ای داشته باشیم به یاد روزهای خوش مدرسه و اردوهایی که هنوز لذت آن از یاد ما نرفته است.
از ابتدای جاده ساحلی که به سمت اردوگاه می رویم منتظر فضایی سرسبز هستیم که متاسفانه با کمبود بارندگی های اخیر خشکی زمین فقط به چشم می خورد.
نزدیک اردوگاه که می شویم ویلایی به چشم می خورد که نگاه همه ما را به خود جلب می کند به سمت درب اردوگاه که می رویم صدای آب موزیک ویژه ای می زند و خیر مقدم می گوید.
سکوت خاصی اردوگاه را فرا گرفته است یکی از دوستانم با ذوق و شوق خاصی می گوید آن میز تنیس رو یادت هست سال اول راهنمایی امدیم اردو چقدر آنجا بازی کردیم. میرویم به سال ۷۹ به دورانی که آرزو داریم یک بار دیگر برگردد به راه خود ادامه می دهیم تا به سمت سالن برسیم جایی که صدای چند نفر می آمد وارد محوطه که می شویم مردی خوش چهره و با همان لحجه زیبای گنابادی به استقبالمان می اید و خوشامد گویی می کند .
وقتی خود را معرفی میکنیم بیشتر مارا تحویل می گیرد و تعارف به چایی می کند کارگران هم در حال ساخت سکویی هستند که برایمان سئوال برنگیز است.
همانجا روی نیمکت های دسته دار می نشینیم و شروع به گفتن خاطرات زمان دانش آموزی میکنیم چقدر از این کوه ها بالا رفتیم و بازی هایی که در این محوطه انجام ندادیم . عبدالرحیم عارف زاده می گوید مدیر مجموعه اردوگاه است و حس خاصی نسبت به اینجا دارد.
او نیز از اردوگاه می گوید از زمانی که استان خراسان تقسیم نشده بود و از بجنورد و قوچان تا بیرجند و دیگر شهر ها این اردوگاه میزبان دانش آموزان بوده و حال که استان خراسان بزرگ تقسیم شده است و به دلیل مشکلات قانونی اردو های خارج از استان میزبان کمتری از دانش آموزان است.
آقای عارف زاده که دستان سفت و زمختی دارد که نشان از زحمت کشی و بیل به دست بودن وی می باشد می گوید این اردو گاه زمانی میزبان ۶۰۰ نفر بوده و حالا از ۵۰ نفر بیشتر نشده اند.
او می گوید اردوگاه ها ردیف بودجه ندارند و همه درآمد آنها از ورودی اردو ها و همایش هایی که در آن برگزار می شود بدست می آید. همین سکو را که دارید می بینید برای برگزاری همینطور برنامه ها داریم می سازیم.
آقای عارف زده با دست به درخت بادام بزرگی که نصف آن خشک شده است اشاره می کند و می گوید این اردوگاه ۱۱ هکتار است و سال گذشته به زحمت آن را آبیاری کردیم ولی با مشکلات خشک سالی و کم آبی امسال دیگر قادر به آبیاری درختان نیستیم و با این وجود فضای سبز اردوگاه از بین خواهد رفت.
او می گوید متاسفانه هنوز گاز به این مجموعه نرسیده است و ما از نفت استفاده می کنیم که در زمستان بسیار هزینه بر می باشد در صورتی که اگر گاز برسد به اردوگاه ما می توانیم مسافران را  با توجه به نزدیکی به آبشار و کوه هایی زیبا جهت کوهنوردی در اینجا اسکان دهیم زیرا قابلیت های آن ایجاد شده است.
در حالی که صدای اذان می اید و آماده رفتن به امامزاده می شویم دم در مارا می بوسد و می گوید شما که خبرنگار هستید هرکار می توانید برای زنده کردن این اردوگاه انجام دهید تا اردوگاهی که از ابتدایی ترین اردوگاه های خراسان بزرگ می باشد قوت گیرد.
یاسرسالاری

اردوگاه شهید مهاجرانی کاخک گناباداردوگاه شهید مهاجرانی کاخک (2)اردوگاه شهید مهاجرانی کاخک (3)اردوگاه شهید مهاجرانی کاخک (4)اردوگاه شهید مهاجرانی کاخک (6)اردوگاه شهید مهاجرانی کاخک (7)اردوگاه شهید مهاجرانی کاخک (9)اردوگاه شهید مهاجرانی کاخک (8)

اردوگاه شهید مهاجرانی کاخک (10)اردوگاه شهید مهاجرانی کاخک (11)اردوگاه شهید مهاجرانی کاخک (14)اردوگاه شهید مهاجرانی کاخک (13)


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1557 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: