خیلــی دور  خیلــی نزدیک//گفتگـو با آچـار فرانـسه مهنـدس بنـایی  

دسته: انتخابات , سياسي
۷ دیدگاه
شنبه - ۲۱ فروردین ۱۳۹۵

 

یک ماه از انتخابات گذشته است . اگرچه  بسیاری از بحث ها تمام شده است . اما در این فضا میشود از  فرهنگ سیاسی مردم گناباد بیشتر  آگاه شد. سراغ  مرد اول ستاد مهندس بنایی رفتیم. مجید دانا از انتخابات و بعد از آن می گوید.

.

.

.

به نظر من اگر تبلیغات یکی دو روز دیگر ادامه پیدا می کرد. مثلا تا شنبه، حتما منصوریان نفر اول می شد

تغییر مدیران بزرگترین مسئله بنایی است. اکثر مدیران الان  حدود ۱۰ سال است سرجایشان هستند. ایشان باید اعلام موضع کند

من فکر می کنم اولویت های مردم در این دوره عوض شد. این تصور که تهرانی ها هر دوره باید بیایند و برای شهرستانی ها تکلیف را مشخص کنند ضد توسعه است

. ستاد بانوان ما  مسائل خانوادگی منصوریان را می دانست که. که  خود یک  نقطه قوت برای ما شد.

در گناباد روسای ادارت و آدم های معروف بیشتر اطراف صفایی بودند. اصلاح طلبان و اپوزیسیون شناخته شده اطراف منصوریان جمع شدند. ما مجبور شدیم سراغ آدم های عادی برویم. البته این برای ما تبدیل به فرصت شد.

این مجلس ضعیف ترین مجلس بعد ازانقلاب است. از لحاظ اینکه چهره شاخصی در آن نیست. این می تواند برای بنایی فرصت باشد و رشد کند.

تبلیغات تا آخرین لحظه رای گیری جاری است. ما سه نفر در هر صندوق داشتیم. یکی پای صندوق و دو نفر بیرون که اوضاع را لحظه به لحظه اطلاع می دادند.تبلیغ همان لحظه هم موثر بود.

آقای بنایی علاقه ای به کار گروهی و دفتر فعال ندارد. ایشان می گوید همین که یک جایی باز باشد نامه های مردم بیاید کفایت می کند.

به نظرم اگر بنایی خوب عمل نکند. صفایی گزینه بعدی خواهد بود. چه اصولگرایان  در قدرت باشند و چه اصلاح طلبان.

از همان روز اول که ستاد تشکیل شد من امیدی نداشتم که بعد از انتخابات در حلقه اول دفتر باشم. اما نه به این سرعت!!

 ایشان دربحث اجرایی کم نمی آورد . پاشنه آشیل مهندس بدون شک بحث های سیاسی خواهد بود.

 

//

بعد از انتخابات ۷ اسفند مهندس بنایی در محفل های مردمی از دو نفر تشکر ویژه کرد. مجید دانا  و هادی فیاضی.  دکتر مجید دانا در دوره هشتم جزو حلقه اول ستاد دکتر مهدی زاده بود. ۴ سال بعد منتقد اصلی او شد و شخصا در انتخابات نامزد شد. در دوره دهم خیلی ها گفتند باز مجید دانا می آید و نقدهای تندش شروع می شود اما یک قدم عقب نشست و به جمع یاران بنایی پیوست. عملا همه کاره ستاد بود. هر جا بنایی بود او هم بود و برخی می گفتند آداب تبلیغات انتخاباتی و شگردهایش را بهتر از همه می شناسد.

دکتر مجید دانا، بسیار عملگراست. کسانی که از نزدیک با او کار کرده اند می دانند به راحتی خسته نمی شود. بسیار نقد می شود و بسیار نقد  می کند. گاهی حرف هایش تند و تیز است و از همین رو برخی مدیران چندان از او خوششان نمی آید. ترکیب او با حمید بنایی که او هم  بسیار کاری و پر تلاش است مسیر انتخابات را تغییر داد. هنوز یک ماه از انتخابات نگذشته که به نظر می رسد اختلافات درونی ستاد بنایی خود را  نشان داده است. سوال این است که آچار فرانسه مهندس بنایی که زمانی خیلی به او نزدیک بود  کم کم در حال دور شدن است؟!

ساعت ۱۱ شب با مجید دانا همراه شدیم تا از اندورنی ستاد  پیروز انتخابات و چالش های پیش رویش بشنویم. گفتگوی احمد یوسفی با مجید دانا:

به عنوان اولین سوال، مهندس حمید بنایی آخرش اصلاح طلب  است یا اصول گرا؟

دانا: بارها گفته اند، مستقل هستند.

سوال:  مستقل از چی؟ من معنای این کلمه را نمی فهمم؟

دانا: مشخص است در مسائل شخصی نظر می دهند. گاهی به سمت اصول گرایان و گاهی به سمت اصلاح طلبان میل  پیدا می کنند. یک چیزی مثل علی مطهری در تهران که نگاه خاص خودش را دارد.

سوال:  برخی میگویند رای آوردن بنایی،پایان سیاست ورزی عقلانی درگناباد بود و ظهور مجدد ناسیونالیسم محلی؟

دانا: مردم از چپ و راست خسته شده بودند.

سوال : عده ای معتقدند این نوع نماینده ها ضد توسعه هستند. افرادی که تصوری از کلان پیشرفت در کشور ندارند و اولیت فکری شان کشور نیست و بیش از آنکه نخبه باشند ، معتمد مردم هستند

دانا:  برعکس شما ،من فکر می کنم این تصور که تهرانی ها هر دوره باید بیایند و برای شهرستانی ها تکلیف را مشخص کنند ضد توسعه است. آدمی به درد می خوردکه از وسط خود مردم بلند شود. تجربه و تخصص را مرحله به مرحله طی کرده باشند نه اینکه با رانت و  لابی رشد کنند.

سوال : حرف هایتان خیلی شعاری نیست؟

دانا: نه، شما به نماینده های دوره های قبل نگاه کنید. آنها چه کردند برای ما.  هی گفتند آنها با فلان وزیر رفیق هستند با فلانی رفت و آمد دارند.آخرش چی داشت برای مردم.

سوال : بزرگترین آسیب در مجلس ایران همین است که نماینده ها  آرمان هاشان محلی است و نه ملی.

دانا: به نظرمن آسیب جدی این است که نماینده ها ؛ حوزه انتخابی شان را نمی شناسند. ضعف مجلس به خاطر آن است که نماینده ها برخاسته از تفکر بومی خودشان نیستند.

سوال: فکر نمی کنید مهندس بنایی حالا حالا باید بدود تا  خود را به مسئولین دولت بشناساند. راه های سیاست ورزی را یاد بگیرد و کسی ایشان را  نخبه حساب کند؟

دانا: حمید بنایی هم مدیر شهرستانی بوده ، هم مدیر ملی و هم تجربه کار فراملی داشته است. او در گلبهار کلی با چینی ها مذاکره کرده است. او می داند مدیریت کلان چیست.

سوال: اما تمام تلاش شما در تبلیغات مانور روی موضوعات محلی بوده؟

دانا: مردم از سیاست بازی خسته شده بودند. ما این را فهمیده بودیم. ایشان شهردار خوبی بوده. مشکلات و مسائل گناباد  را می فهمید. این را مردم می خواستند.این توسعه مطلوب است.

سوال : با این نظر شما مخالفم اما می خواهم وارد جزییات شویم. شما از کی فهمیدید  بنایی رای بالایی خواهد داشت؟

دانا: ما سه گروه نظر سنجی داشتیم که اطلاعات مردم را جمع آوری می کردند. تقریبا دو روز آخر برای ما مسجل شد که رقابت اصلی بین بنایی و منصوریان است.

سوال: یعنی رقابت بین یک گروه کاملا سیاسی و یک گروه کاملا غیر سیاسی؟

دانا: بله. به نظر من اگر تبلیغات یکی دو روز دیگر ادامه پیدا می کرد. مثلا تا شنبه. حتما منصوریان نفر اول میشد. آنها فرصت کمی داشتند تا خود را نشان دهند هر لحظه فضا به نفع آنها میشد.

سوال: یعنی تبلیغات شما ضعیف بود؟

دانا: نخیر. ما تمام روستا را رفتیم. با همه مردم صحبت کردیم. کار تشکیلانی ما بسیار قوی بود. حتی روستایی رفتیم که فقط دو خانواده داشت. مهندس بنایی رفت در خانه شان با آنها صحبت کرد.

سوال: جالب بودکه شما ستاد بانوان فعالی هم داشتید؟

دانا: بله. تقریبا هرچه برای مردان بود برای بانوان هم انجام دادیم. کمیته های آنها فعال بودند.

سوال: روی رای زن ها حساب خاصی باز کرده بودید؟

دانا: یک شگرد تبلیغاتی آن است که رقیب را خوب بشناسید و بعد عمل کنید. ستاد بانوان ما  مسائل خانوادگی منصوریان را می دانست که خود یک نقطه قوت برای ما شد.

D1

سوال: اگر بدتان نیاید می خواهم بگویم آدم های شاخصی در ستاد شما فعال نبودند. این را قبول دارید؟

دانا: در گناباد روسای ادارت و آدم های معروف بیشتر اطراف صفایی بودند. اصلاح طلبان و اپوزیسیون شناخته شده اطراف منصوریان جمع شدند. ما مجبور شدیم سراغ آدم های عادی برویم. البته این برای ما تبدیل به فرصت شد. می گفتیم ما از خود مردم هستیم و دنبال حرف ها و دعوای های قدیمی نیستیم.

سوال:کاملا مشخص است شما روی همه مسائل تبلیغات کار کرده بودید؟

دانا: من از دوره قبل خیلی تجربه ها داشتم. مثلا اینکه بسیاری از مردم تا دقیقه ۹۰ تصمیم خود را نمی گیرند که به چه کسی رای دهند. تبلیغات تا آخرین لحظه رای گیری جاری است. ما سه نفر در هر صندوق داشتیم. یکی پای صندوق و دو نفر بیرون که اوضاع را لحظه به لحظه اطلاع می دادند.تبلیغ همان لحظه هم موثر بود.

سوال: شما فکر می کنید این رای  چه معنایی می دهد؟ مردم سیاست زده شده اند ؟ افت کرده اند یا تکامل فکری پیدا کردند؟

 دانا:  من فکر می کنم اولویت های مردم در این دوره عوض شد. خواسته های مردم  به سمت عمران و آبادانی رفته  در ضمن اینکه خواسته ها بومی و منطقه ای شده است.

سوال : واقعا قبلا اینطور نبوده ؟

دانا:  بالاخره اینکه مردم گفته اند  نماینده ما در بعد ملی مگر چه قدر می خواهد  حرفی برای گفتن داشته باشد. همین منطقه خودمان را ارتقاء دهد خودش بخشی از ایران است.ولی اینکه صرفا بومی فکر کند، اینگونه نیست.

سوال: اصلا مهندس بنایی گفتمان ملی هم داشت. مثلا ایشان برای برنامه توسعه کشور، بودجه عمرانی یا سیاست خارجی یا برنامه ششم توسعه حرفی برای گفتن دارد؟

دانا: تقریبا. ایشان در حوزه قوانین مدیریت شهری  صحبت های مهمی داشتند یا درباره شهرداری ها یا جهاد کشاورزی.  ایشان میخواهد رویکردشان در لوایح و طرح ها را پیگیری کند.

سوال: فقط همین؟

دانا : البته موارد دیگر هم هست . این ایده  هم بستگی دارد به اینکه نیروهای دفتر ایشان چگونه چیده شده باشد.

سوال : در این روزها همه می پرسند بنایی در چه سطحی از مجلس قرار خواهد گرفت. تحلیل شما چیست؟

دانا: الان اغلب تحلیل گران می گویند این مجلس ضعیف ترین مجلس بعد ازانقلاب است. از لحاظ اینکه چهره شاخصی در آن نیست. این می تواند برای بنایی فرصت باشد و رشد کند.

سوال: ما هم دعا میکنیم این طور شود.الان آقای بنایی باید تکلیف اش را با ریاست عارف یا لاریجانی مشخص کند. کمتر از یک سال دیگر هم باید تکلیف اش با روحانی را مشخص کند.  احتمالا شما مانند دوره دکتر مهدیزاده سال ۱۳۸۸ می خواهید حتی شده دقیقه آخر یک بیانیه ای از سوی ایشان بنویسید و بگویید که نظرش در انتخایات ریاست جمهوری به کدام سمت است.؟

دانا: من فکر میکنم مهندس بنایی برای ورود به این مسائل اصلا علاقه ای ندارد.

سوال: مطمئن باشید مردم چند ماه دیگر که فضای محلی آرام شود میخواهند  که بنایی نظر بدهند. نمیشود که سکوت باشد؟

دانا: من فکر میکنم ایشان میان روی میکنند.به این معنی که ببیند سران نظام چه می گویند همان را بیان کند. خیلی وارد فضای حاشیه ای نخواهد شد.

سوال: پس از این لحاظ هیچ شباهتی به علی مطهری که شما ابتدای بحث با آن مقایسه کردید نخواهد بود؟

دانا: بله.  شباهتی اینچنینی که وجود ندارد. ( خنده)

سوال: اصلا در روزهای تبلیغات آقای بنایی تشکیلات منسجمی داشت؟

دانا:  بله، داشت. البته خود ایشان چندان به این موضوع اعتقادی ندارد. ما کمی دیر شروع کردیم. بنابراین خیلی سازو کارها سرجایش نبود و گاهی با داد و فریاد کارها انجام میشد. در نهایت البته اتاق فکر ایجاد شد.۳۲ کمیته ایجاد شد. ستاد بانوان هم فعال بود. یک نظم منطقی درست کردیم تا همفکری شود.

سوال: کمیته ها طرح می دادند یا تبلیغات می کردند؟

دانا : شرح وظایف داشتند. مثلا کمیته فرهنگیان وظیفه اش این بودکه بگوید چه کارهایی میتوان در ارتقای جایگاه فرهنگیان انجام داد. یا محتویات سخنرانی برای فرهنگیان را آنها پیشنهاد می دادند. دعوت کنند از فرهنگیان برای جلسات مختلف. تشویق  کنند که به بنایی رای بدهندو….

 سوال : دکتر مهدیزاده یک کمیته راهبردی ابتدای کارش تشکیل داد که شما هم جزو حلقه اصلی بودید. بعد ایشان در یک جمله مهم گفته بود که وکیل ، وکیل نمی خواهد! این جمله تشکیلات  مهدیزاده را نابود کرد.

دانا : البته با مهدیزاده  ۴۸ جلسه تشکیل دادیم با وجود  اینکه علاقه دکتر نبود.

سوال: خیلی عجیب بود. دکتر مهدیزاده شخصا کارهای کوچک نامه نگاری و صحبت با مردم و کارهای دفتر تهران را انجام می داد. مهندس بنایی چطور ؟

دانا: البته آقای بنایی هم همین طور . ایشان میگوید همین که یک جایی باز باشد نامه های مردم بیاید کفایت می کند.

سوال : به نظرم اکثر نماینده مجلس این فرد گرایی را دارند و سریعا فکر می کنند که  خیلی خاص و متفاوت شده اند و از گروه خود جدا می شوند

دانا: البته نماینده های موفق همگی دفتر فعالی داشته اند. گروه فکری دارند. تیم رسانه ای دارند. آنها مشخص می کنند نماینده در فلان موضوع چگونه صحبت کند. مثلا شما دکتر احمد توکلی را ببیند یا برخی از نماینده های برجسته همین طور بوده اند.

سوال: پیشنهاد شما به بنایی بر همین اساس بوده؟

دانا: ما هم گفتیم دفتر تهران را تقویت کنیم. از همه پتانسیل های گنابادی های نخبه استفاده کنیم. اگر طرحی مطرح میشود. سابقه اش، نمونه هایش در کشورهای دیگر  مروری کنند. اولویت های شهرستان و کشور را براندازکنند. در جلسات مختلف  اینها را جمع بندیی کنند تا بنایی بهتر بتواند تصمیم بگیرد.

سوال: شما که نمی توانید یک مدیر را یک شبه عوض کنید. بنایی در شهرداری گناباد این کار تشکیلاتی را کرده بود؟

دانا: خودشان می گوید در شهرداری  حلقه هایی داشته ام. مثلا در زیبا سازی شهری با گروه های مختلف مشورت می کردیم و هر که را می دیده ام می پرسیده ام  چه کنیم. بهتر است.

سوال : در این احوال پرسی ها و  مشورت های سرپایی که آقای بنایی استاد هستند!

دانا :   مشورت خوب است اما آن موقع تشکیلاتی نبوده. بعدشم که فرق است بین کار نمایندگی مجلس و شهرداری گناباد.

سوال:  چه جالب، حداقل قبول دارید نمایندگی ربطی به شهرداری ندارد. برعکس  آنچه در تبلیغات می گفتید!؟

دانا:  ما در تبلیغات نگفتیم این دو شغل به هم نزدیک است. ما گفتیم یک شهردار خوب میتواند نماینده خوب هم باشد. الان هم میگویم  نماینده حیطه کارش خیلی وسیع تر است. باید در بهداشت، سیاست ، فرهنگ و… نظر بدهد. بنابراین نیار به گروه فکری دارد.

سوال : فکر نکنم اینگونه باشد. همه نماینده ها بالاخره در یک کمیسیون  نظر تخصصی دارند  در بقیه مسائل نظر فراکسیون و نماینده های دیگر را عمل می کنند. کار آقای بنایی هم پیش خواهد رفت. چندان نباید نگران بود

دانا: بله پیش خواهد رفت. اما  چگونه پیش برود مهم است. ما میخواهیم ایشان بهترین باشد. مهم اینکه آقای بنایی در صحن علنی حرف برای گفتن داشته باشد. کار رجایی هم پیش رفت. کار مهدیزاده هم پیش رفت. اما مثلا دکتر مهدی زاده توی کدام یک از این طرح ها پا شده صحبت کند! یا آقای رجایی کجا شما به یاد دارید ایشان جدی وارد یک طرح یا  لایحه شود.


d6

سوال : الان بیش از یک ماه از انتخابات گذشته. چقدر این حرف ها به سمت عملی شدن رفته. چند تا جلسه بچه های ستاد با مهندس بنایی شکل گرفته است؟

دانا: هنوز که متاسفانه جلسه ای نداشته ایم.

سوال : خب چرا کاری نکرده اید تا برگزار شود.

دانا: من که طبق فرمایش دوستان فعلا فقط شبکه نسیم می بینم!( خنده)

جواب خوبی بود. از فضای رقبا چه خبر.چه تحلیلی از بقیه نامزدها دارید؟

دانا: در این انتخابات ۸ نفر کاملا سوختند. آقای منصوریان دیگر فرصت برای حضور ندارد. آقای ذبیحی ندارد. آقای شکیبا، آقای نقره، آقای صادقی ، اقای هاشمی همینطور.

سوال: آقای صفایی چطور؟

دانا: به نظرم اگر بنایی خوب عمل نکند. صفایی گزینه بعدی خواهد بود. چه اصولگرایان  در قدرت باشند و چه اصلاح طلبان.

سوال : یعنی صفایی یک اپوزیسون فعال خواهد بود؟

دانا : بله. ارتباط مستقیمی با کارکرد بنایی دارد. همین طور اصلاح طلبان که رای بالایی آوردند در این چهارسال قطعا گروه فعالی در گناباد خواهند بود.

سوال :  اینها از همین الان احتمالا نیروهای فشاری بر بنایی باشند؟

دانا: همین طور است. از همین الان  تلفن ها به ایشان زیاد است که چه کسی باشد چه کسی نباشد.

سوال: این جمله که می گویند مجید دانا نباشد این روزها زیاد شنیده میشود. واقعیت دارد؟

دانا:  بله. حرف خیلی زیاد است. به آقای بنایی برخی گفته اند دانا نباشد. اما دوست ندارم الان درباره اش صحبت کنم.

سوال: پس به نظر شما اگر قرار باشد مهندس بنایی تیم کاری داشته باشد. با تیم انتخاباتی اش متفاوت خواهد بود؟

دانا : اگر فشارها ادامه باید ایشان هم کوتاه بیاید، این تغییر حتما اتفاق خواهد افتاد.ما توصیه مان به آقای بنایی این بود که حلقه اول دفتر همان بچه های ستاد باشند. ضمن اینکه بقیه را اضافه کند.

سوال : شما آدم پر چالشی هستید مجید آقا! چالش به معنای مثبت یا منفی اش فرق نمی کند. من به نماینده ای که میخواهد  آرام کار کند و بدون حاشیه. حق می دهم دور و بر آدم هایی مثل شما نیاید!؟

دانا:  من از اول همین طور بوده ام. قبل از انتخابات که ما به ستاد آمدیم همینگونه بودم. این را همه دوستان می دانستند. حرف جدیدی نیست.

سوال: شما پیش بینی نمی کردید که این تغییرات در ستاد بیفتد؟

دانا: چرا. از همان روز اول که ستاد تشکیل شد من امیدی نداشتم که بعد از انتخابات در حلقه اول دفتر باشم. اما نه به این سرعت!! من ایشان را فرد موفقی میدانم چه من باشم چه نباشم.

سوال: از این موضوع خارج شویم. میخواهم بدانم مهندس بنایی در ۴ سال آینده بزرگترین چالش اش چیست؟

دانا: همان طور که قبلا هم گفته شد. ایشان باشد درباره دولت روحانی در یک سال بعد اعلام نظر کند. پسا برجام و نوع نگاه به تحریم ها هم مسئله اصلی دیگر ایشان خواهد بود که جایگاه سیاسی اش را مشخص می کند.

سوال:  در داخل شهرستان  چالش ها چیست؟

دانا:  تغییر مدیران بزرگترین مسئله است. اکثر مدیران الان  حدود ۱۰ سال است سرجایشان هستند. ایشان باید اعلام موضع کند. آقای رجایی رسما اعلام کرد ما وارد این فضا نمی شویم. رویکرد باید عوض شود. نوع مدیریت باید با شهرداری فرق کند.

سوال :پاشنه آشیل مهندس بنایی را چه می دانید؟

دانا:  بدون شک بحث های سیاسی. ایشان دربحث اجرایی کم نمی آورد. اما اگر حواسش نباشد میتواند در سیاست های کلان و جزیی آسیب ببیند.

سوال: به عنوان آخرین سوال. اگرحمید بنایی نبود. شما به چه کسی رای می دادید؟

دانا: اگربنایی نبود. خودم حتما نامزد می شدم و تا زمانی که ایشان باشد من نخواهم آمد. بارها این رابه دوستان گفته ام. من رقیب بنایی نخواهم شد. هدف همه ما خدمت است.

والسلام

d5


نوشته شده توسط:گنابادنیوز - 1884 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها
ممد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۴:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام خدمت همشهریان عزیز وتبریک انتخاب مرد عمل جناب آقای مهندس بنایی که در زمان شهرداریشان به عنوان شهردار محبوب تمام اهالی مردم خوب گناباد معروف بودندو اما درمورد سخنان دانا که خود را آچارفرانسه مهندس معرفی کرده است کاملا اشتباه کرده اند آچارفرانسه مهندس بنایی ۲۰هزار گنابادی بودند که بدون هیچ چشم داشتی با نظرات وپیشنهادات مفید وشایسته خود همیار مهندس بودند وبا شناختی که به مهندس داشتند به ایشان رای دادند

تقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۵ - ۴:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دانا آچارفرانسه !!!!!!!!!!!!

قلی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱:۰۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از عموم مردم نباید انتظار داشت که خود را از سیاست گریزان و بیزار نشان دهند؛ اما از به اصطلاح نخبگان خیلی بعید است این گونه گفتار (مردم از چپ و راست خسته شده اند…)
حضرت آقا: چطور می شود کار سیاسی کرد اما از سیاست خسته و گریزان بود؟ چطور اقای قدبلند می خواهد یک منصب کاملا و صددرصد سیاسی را تصدی کند آنگاه با دستاویز قراردادن یک شعار عوامفریب یعنی غیرسیاسی بودن، وارد کارزار انتخاباتی شود؟؟!!!
تحمیق مردم و نا آگاه نگه داشتن ایشان گناه بزرگی است به خصوص که ارادی و با برنامه باشد.

لیلا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۷:۴۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جمله اول خیلی خنده دار بود.اگر تبلیغات یک روز دیگر ادامه پیدا می کرد منصوریان نفر اول بود!!!!! تبلیغاتی که بنایی کرد هیچکس انجام نداد.حتی از پنجشنبه بازار واسه تبلیغات نگذشت.خودشون هم قبول دارند تا آخرین لحظه انتخابات حتی پای صندوق ها هم تبلیغ می کردند.خنده دار است. نمی دونم این افراد چطور می خوان مرد قانون باشند با این همه بی قانونی.راستی اتوبوس ها رو یادم رفت هه هه هه

سارا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۲:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بی توجهی شورای سوم و شاید چهارم اسلامی روستای باغ آسیا به آثار فرهنگی و تاریخی

لیست آثار و ابنیه تاریخی – فرهنگی که در دوره اول ودوم و سوم شورای اسلامی باغ آسیا نابود گردید”.

۱- درخت کاج بزرگ پایین که نماد باغسیاه قدیم بود

۲- درخت کاج بزرگ بالا با قدمت تقریبی ۷۰۰سا له

۳- مسجد ذوقبلتین یا خواجه ها که قبلا مسجد جامع باغ آسیا بوده

۴- ساباط متصل به مسجد جامع قدیم و باغچه گل

۵- حوض انبار قدیمی باغسیا روبروی حسینیه

۶- انبار علی اصغر در خیابا ن کشاورز

۷- حوض حاج رجب کنار دبیرستان غلامیان

۸- حوض حاج حسن از ابنیه جدید

۹- خانه وقف که مرکز موقوفات و نشر عقاید اسلامی بود

۱۰- کوچه های باریک و قدیمی با قدمت ۱۵۰ساله باغسیاه

۱۱- چندین خانه قدیمی خشتی-گلی که از آثار نیاکان ما بودند

۱۲- ویرانی دشخونه یا همان کوره قدیمی روستا

۱۳- نابودی قلعه قدیمی و تاریخی باغ آسیا

۱۴- محو رودخانه تاریخی باغسیا و تبدیل به جاده شدن آن

۱۵- تخریب حمام مردانه قدیمی با آثار ۲۰۰ساله آن

۱۶- ویرانی آسیاب آبی معروف باغسیا در کشمون و بالای ده

۱۷- اولین مدرسه به سبک جدید باغسیا

۱۸- آثار باستانی حیت ماله کو

۱۹- تخریب مساجد تاریخی بالای ده-خواجه ها-کربلایی عبدالله-جامع بالا به بهانه بازسازی

۲۰- ایجاد طرح هادی باعث شد دهها خانه و سرای تاریخی –فرهنگی تخریب گردد و اثری از کوچه پس کوچه های قدیمی نباشد..

سارا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۲:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بی توجهی شورای سوم و شاید چهارم اسلامی روستای باغ آسیا به آثار فرهنگی و تاریخی

لیست آثار و ابنیه تاریخی – فرهنگی که در دوره اول ودوم و سوم و چهارم شورای اسلامی باغ آسیا نابود گردید”.

۱- درخت کاج بزرگ پایین که نماد باغسیاه قدیم بود

۲- درخت کاج بزرگ بالا با قدمت تقریبی ۷۰۰سا له

۳- مسجد ذوقبلتین یا خواجه ها که قبلا مسجد جامع باغ آسیا بوده

۴- ساباط متصل به مسجد جامع قدیم و باغچه گل

۵- حوض انبار قدیمی باغسیا روبروی حسینیه

۶- انبار علی اصغر در خیابا ن کشاورز

۷- حوض حاج رجب کنار دبیرستان غلامیان

۸- حوض حاج حسن از ابنیه جدید

۹- خانه وقف که مرکز موقوفات و نشر عقاید اسلامی بود

۱۰- کوچه های باریک و قدیمی با قدمت ۱۵۰ساله باغسیاه

۱۱- چندین خانه قدیمی خشتی-گلی که از آثار نیاکان ما بودند

۱۲- ویرانی دشخونه یا همان کوره قدیمی روستا

۱۳- نابودی قلعه قدیمی و تاریخی باغ آسیا

۱۴- محو رودخانه تاریخی باغسیا و تبدیل به جاده شدن آن

۱۵- تخریب حمام مردانه قدیمی با آثار ۲۰۰ساله آن

۱۶- ویرانی آسیاب آبی معروف باغسیا در کشمون و بالای ده

۱۷- اولین مدرسه به سبک جدید باغسیا

۱۸- آثار باستانی حیت ماله کو

۱۹- تخریب مساجد تاریخی بالای ده-خواجه ها-کربلایی عبدالله-جامع بالا به بهانه بازسازی

۲۰- ایجاد طرح هادی باعث شد دهها خانه و سرای تاریخی –فرهنگی تخریب گردد و اثری از کوچه پس کوچه های قدیمی نباشد..

مجید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۷:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ادارات گناباد ظلمی مضاعف در حق مردم گناباد می کنند مردم از قانون خبر ندارند و ادارات از این مورد بهره برداری (سو استفاده) می کنند و حاضر هم نیستند قوانین و بخش نامه های خود را در اختیار مردم قرار دهند چون مردم آگاه می شوند و این به ضرر روسا است