تکمیل فرودگاه گناباد در گرو تامین اعتبار

دسته: راه و ترابری
۵ دیدگاه
دوشنبه - ۲۴ خرداد ۱۳۹۵
تکمیل فرودگاه گناباد در گرو تامین اعتبار

رئیس فرودگاه گناباد گفت: نبود اعتبار اجرای طرح ملی احداث فرودگاه گناباد را با کندی مواجه ساخته است.

nf00378916-1عباس اسدی افزود: به دلیل مشکلات فراوان از جمله کمبود منابع اعتباری ساخت فرودگاه گناباد در ۱۲ سال گذشته ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی اظهار کرد: با وجود پیگیری های مستمر مسئولان و دست اندرکاران مربوطه در یک سال گذشته اعتباری برای ساخت و توسعه فرودگاه گناباد اختصاص نیافت.
وی با بیان اینکه کمبود منابع اعتباری منجر به کندی بسیار روند احداث فرودگاه گناباد شده، خواستار توجه بیشتر مسئولان مربوطه به تامین اعتبار برای تکمیل این طرح شد.
اسدی گفت: توافقنامه با شرکت پیمانکار برای جوشکاری اسکلت فلزی بنای پایانه منعقد شده و در صورت تامین اعتبار سخت اسکلت ها و سازه های بنای فرودگاه از تیر ماه سال جاری آغاز می شود.
وی خاطر نشان کرد: از ابتدای کار ساخت فرودگاه گناباد در سال ۱۳۸۳ تاکنون ۳۰۰ میلیارد ریال برای این امر تخصیص یافت و برای تکمیل آن حداقل ۵۰۰ میلیارد ریال دیگر مورد نیاز است.
وی افزود: بر اساس برآورد قبلی قرار بود مراحل ساخت فرودگاه گناباد نیمه نخست سال ۱۳۹۶ به اتمام برسد که با روند فعلی تخصیص اعتبار این امر محقق نخواهد شد.
مراحل اجرایی فرودگاه گناباد از سال ۱۳۷۲ آغاز شد و تا سال ۱۳۸۳ فقط باند خاکی آن اجرا شد و از آن زمان تا ابتدای امسال نیز بتن ریزی و تکمیل پهنای باند فرودگاه به اتمام رسید.
در این مدت ساخت باند به عرض ۴۵ و طول دو هزار و ۷۰۰ متر انجام شد.
مرحله دوم ساخت فرودگاه شامل پایانه آن نیز تیر ماه پارسال از طریق مناقصه به پیمانکار واگذار شد و از شهریور ماه این سال گودبرداری، بتن ریزی و فوندانسیون سالن فرودگاه انجام شد.
همچنین مرحله سوم ساخت فرودگاه گناباد شامل تجهیز و اجرای بقیه بناهای آن نظیر ساختمانهای نیروی انتظامی، سوخت رسانی و امثال آن در صورت تامین اعتبار در نیمه نخست سالجاری انجام می شود.
استان خراسان رضوی هم اکنون دارای دو فرودگاه در مشهد و سبزوار است و فرودگاه های کاشمر و گناباد نیز در حال ساخت هستند.
فرودگاه گناباد برای انتقال مسافر و فرودگاه شهید مدرس کاشمر با اولویت آموزشی ساخته می شوند.

منبع : ایرنا


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها
سلام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مراحل اجرایی فرودگاه گناباد از سال ۱۳۷۲ آغاز شد و تا سال ۱۳۸۳ فقط باند خاکی آن اجرا شد و از آن زمان تا ابتدای امسال نیز بتن ریزی و تکمیل پهنای باند فرودگاه به اتمام رسید.
فرودگاهی که سال۹۲ تصویب شده تازه
چطور از سال۷۲ مراحل اجراییش شروع شده!!!
با کدوم مجوز

نکته این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مشکل اینجاست:
وی خاطر نشان کرد: از ابتدای کار ساخت فرودگاه گناباد در سال ۱۳۸۳ تاکنون ۳۰۰ میلیارد ریال برای این امر تخصیص یافت و برای تکمیل آن حداقل ۵۰۰ میلیارد ریال دیگر مورد نیاز است.
نمیگه حدود ۲۹ میلیارد و۵۰۰ میلیون اون برای فرودگاه بوده که بعد تصویب در سال ۹۲ جذب شده
و۵۰۰ میلیونش مال گذشته که برای باند اضطراری بوده
جمع زده همه اقدامات رو

  نکته این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  سلام
  به هر حال دود ۵۰۰ میلیون قبلا برای باند اضطراری بوده
  که اصلا نمیدونم این پول واین کار رو میشه با طرح فرودگاه مسافربری جمع زد یا نه
  ولی از بدیهیات عقلی هستش که اول طرح مصوب بشه بعد بودجه بگیره که این طرح هم سال ۹۲ مصوب شده
  منم موافقم که اینطور مصاحبه کردن درست نیست

مهمان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
از جناب آقای اسدی خواهش می کنیم اطلاعات غلط به مردم ندهند. اگر درست است سالهای آنرا بفرمایند که در چه سالی چقدر تخصیص یافته است؟ عمده اعتبارات در دوره مجلس نهم تخصیص یافته که با قیر حدود ۱۵ میلیارد می شود این سی میلیارد از کجا آمد؟ ضمنا طبق گفته نماینده قبلی (آقای دکتر رجایی ) ما فعلا برای کار جاری که نصب اسکلت آهن باشد مشکل نداریم و یک میلیاردو دویست میلیون تومان توی حساب پول است مشکل فعلی انتخابات و مسایل بعد از آن است که باید هرچه سریعتر از آن عبور کرد. ضمنا در سال گذشته که ایشان ادعا کرده پولی گرفته نشده درست نیست اتفاقا حدود پنج ونیم میلیارد درسال گذشته گرفته شده که به پیمانکار و ناظر پرداخت شده است وبا پیگیری آقای رجایی بوده وایشان هم اعلام کرده اند.

مهمان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۴:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
آقای اسدی اطلاعاتشان ناقص بوده ولذا اطلاعات غلط داده اند کجا سی میلیارد گرفته شده کل اعتبار دولتی حدود پانزده میلیارد است که آن هم ۸۰ الی ۹۰ درصدش در ۴ سال اخیر پس از تصویب گرفته شده است. ضمن اینکه الآن مشکل مالی نیست و پول در حساب هست پیمانکار باید جدی تر کار کند.