مدیر آموزش و پرورش گناباد : فرهنگیان و دانش آموزان بهترین مروجین فرهنگ ایثار و شهادت هستند

دسته: تاريخ و فرهنگ , فرهنگي , مصاحبه
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۳ تیر ۱۳۹۵
مدیر آموزش و پرورش گناباد : فرهنگیان و دانش آموزان بهترین مروجین فرهنگ ایثار و شهادت هستند

مدیر آموزش و پرورش گناباد گفت : بهترین گروهی که می توانند اقدام به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نمایند فرهنگیان و دانش آموزان هستند.

سید محمد مهدوی مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنابادمدیر آموزش و پرورش گناباد گفت : بهترین گروهی که می توانند اقدام به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نمایند فرهنگیان و دانش آموزان هستند.

سید محمد مهدوی در گفتگو با خبرنگار گنابادنیوز اظهار کرد : دانش آموزان می توانند با مشارکت خانواده های خود در راستای فرهنگ ایثار و شهادت نقش بسزایی داشته باشند.

وی با اشاره به اقدامات اداره آموزش و پروش گناباد در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود : یکی از اقدامات ارزنده ای که این اداره انجام داده است افتتاح مرکز شهید پژوهی و کتابخانه تخصصی شهید و شهادت دربرخی از مدارس گناباد است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد اظهار کرد : اجرایی کردن دو طح استانی شمیم ماندگار و طرح قنات در مدارس شهرستان از دیگر اقدامات این اداره در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

مهدوی زنده نگه داشتن راه شهدا را یکی دیگر از وظایف جامعه ما دانست و افزود : کلاس های درسی مدارس شهرستان هر کدام به نام یک شهید نامگذاری شده است و سعی شده است دانش آموزان هر کلاس با شهیدی که کلاسشان با آن نامگذاری شده است آشنا شوند.

وی در خصوص دیدار با خانواده شهدا نیز خاطرنشان کرد : با برنامه ریزی های صورت گرفته سعی کرده این هر دو هفته یکبار با یکی از خانواده های شهدا دیداری داشته باشیم و از ایثارگری های آنها در راستای آموزش درست به دانش آموزان استفاده نماییم.

مدیر آداره آموزش و پرورش گناباد گفت : یکی از طرح های شاخصی که در گناباد اجرا کرده ایم و در سطح استان نیز مورد تاکید مدیرکل قرار گرفته است تهیه زندگی نامه شهدا به صورت شعر می باشد که مقاطع ابتدایی بتوانند با مفاهیم و زندگی نامه شهدا اشنا شوند .

وی با اشاره به روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و برگزاری کلاس های اوقات فراغت اظهار داشت : تعاد ۲۰۰ نفر از دانش آموزان گنابادی در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان معتکف خواهند شد.

مهدوی هدف از برگزاری اعتکاف دانش آموزی را تقویت هویت دینی و معرفتی دانش آموزان دانست و افزود : در این مراسم معنوی که هرساله در گناباد نیز برگزار می شود، دانش آموزان در کنار بهره مندی از فضیلت روزه داری از سایر مباحث مربوط به حوزه پرورشی نیز بهره مند می شوند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: