مدیر آموزش و پرورش گناباد: ۱۵۰ دانش‌آموز گنابادی در کانکس درس می‌خوانند

دسته: اسلایدر , مصاحبه
یکشنبه - 3 مرداد 1395
مدیر آموزش و پرورش گناباد: ۱۵۰ دانش‌آموز گنابادی در کانکس درس می‌خوانند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد گفت: در حال حاضر چهار مدرسه با ۱۵۰ دانش آموز در روستاهای گناباد وجود دارد که دانش‌آموزان آن در کانکس درس می‌خوانند.

سید محمد مهدوی مدیر آموزش و پرورش گنابادسید محمد مهدوی  با اشاره به فعالیت‌های اداره آموزش و پرورش گناباد اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های کارشناسان اداره آموزش و پرورش گناباد اقدام به ساماندهی نیروها کرده‌ایم که خوشبختانه امسال هیچ گونه بیکاری پنهانی در آموزش و پرورش گناباد نداریم.

وی ادامه داد: با ساماندهی نیروهای آموزشی در شهرستان گناباد توانسته‌ایم یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان صرفه جویی در هزینه‌های سیستم آموزش و پرورش شهرستان داشته باشیم.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان گناباد خاطرنشان کرد: در بحث ساماندهی نیرو ها سعی کرده‌ایم تخصص‌های معلمان در هر درس را مورد توجه قرار دهیم و بر همان اساس عمل کنیم.

مهدوی بیان کرد: رشد در آموزش و پرورش  از مدارس شروع می‌شود بنابراین با توجه به ابلاغ وزارت آموزش و پرورش، سیستم ارتقاء مدیریت آموزشگاهی را به صورت کامل در گناباد اجرایی کرده‌ایم.

وی یکی از قابلیت های سیستم مدیریت آموزشگاهی را جذب مشارکت‌ها در جهت رفع مشکلات دانست و افزود : اگر می خواهیم دانش آموز و جامعه فرهنگی ما رشد داشته باشد باید در سیستم خود از مدیران توانمند و با شهامت استفاده کنیم.

مدیر آموزش و پرورش گناباد در خصوص بودجه این اداره نیز گفت: کل بودجه جاری این اداره در سال ۹۵ مبلغ ۱۴۰ میلیون تومان برای نگهداری از ۲۹۷ فضا است که این خود از کمبود بودجه در این اداره خبر می دهد و اگر کمک خیران گنابادی نباشد قطعا با مشکل مواجه می شویم.

وی افزود: تعداد معلمان و بازنشستگان فرهنگی گناباد ۱۲ هزار نفر است که با احتساب خانواده دانش آموزان نزدیک به ۳۰ هزار خانوار با اداره آموزش و پرورش شهرستان در ارتباط هستند.

مهدوی با بیان اینکه براساس آمار سال ۹۴، رشد نشاط دانش آموزان گنابادی بیش از چهار درصد بوده است، گفت: اجرای طرح شمیم ماندگار ویژه شهدا از طرح های شاخص این اداره بوده که خوشبختانه امسال در کل خراسان رضوی اجرایی خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش گناباد خاطرنشان کرد: طی دوسال اخیر، ۲۵ میلیارد تومان توسط خیران و سازمان نوسازی مدارس خراسان رضوی جهت ساخت کلاس ،کارگاه و ورزشگاه به اداره آموزش و پرورش گناباد تزریق شده است ولی در حال حاضر ۴ مدرسه با ۱۵۰ دانش آموز در روستاهای گناباد داریم که دانش آموزان در کانکس درس می‌خوانند و امیدواریم با کمک خیران تا مهر ۹۵ این مشکل را رفع کنیم.

وی با اشاره به میزان بالایی قبولی دانش آموزان گنابادی در کنکور با رتبه‌های زیر هزار گفت: در هفته دولت دبیرستان تیزهوشان شهرستان گناباد با اعتبار شش میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

مهدوی افزود : در حال حاضر ۳۴ درصد دانش آموزان گنابادی در مدارس فنی و حرفه‌ای در حال تحصیل هستند که از میانگین کشوری عقب هستیم اما امیدواریم با برگزاری انجمن‌های اولیا و مربیان و آشنایی آنها با حرفه‌های فنی و حرفه ای، درصد تحصیل دانش‌آموزان شهرستان در رشته‌های مهارتی افزایش یابد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2778 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها
یک دوست این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه 5 مرداد 1395 - 7:06 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

انگار تغییرات در گناباد شروع شده من شنیده ام گزینه اصلی برای اداره بهزیستی گناباد آقا محسن مروی که از قرار معلوم الان معاون مشارکت های مردمی و اشتغال بهزیستی خراسان جنوبی اگه میشه یه صحبتی بکیند با ایشان و. صحت و سقم موضوع رو جویا بشید . اگه ایشن بیاد واقعا فعال و پای کاری است

محمد علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه 8 مرداد 1395 - 5:44 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خداقوت بر مرد خستگی ناپذیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد امیدوارم مسولین شهرستان قدر نیروهای کاری را بدانند

رصا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 16 آبان 1395 - 8:52 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای مهدوی متاسفانه با انتصابات مساله دار اخیر ش جایگاه خود در بین فرهنگیان را از دست داد