موازی کاری، چالش آموزش های فنی و حرفه ای در گناباد است

دسته: دسته‌بندی نشده , مصاحبه
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۷ مرداد ۱۳۹۵
موازی کاری، چالش آموزش های فنی و حرفه ای در گناباد است

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناباد موازی کاری دستگاه های اجرایی در برگزاری دوره های مهارت آموزی را از مهمترین چالش های این حوزه در این شهرستان دانست.

غلامرضا-علیخانیغلامرضا علیخانی روز پنجشنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: برخی دستگاههای اجرایی بدون هماهنگی با مرکز آموزش فنی و حرفه ای اقدام به برگزاری دوره های آموزشی می کنند که این مساله موجب کاهش اثر بخشی این فعالیتها می شود.
وی در خصوص دیگر مشکلات این حوزه گفت: شهرستان گناباد ازکارگاه های فعال فنی و حرفه ای و تقاضای زیاد برای حضور در دوره های آموزشی برخوردار است ولی میزان اعتبارات این مرکز به هیچ وجه جوابگوی نیاز نیست.
وی اظهار کرد: سالانه به طور متوسط دو هزار و ۵۰۰ نفر در ۳۳ کارگاه خصوصی و پنج مرکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای گناباد مهارتهای لازم را فرامی گیرند که حدود ۶۰ درصد از آنان جذب بازار کار می شوند.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناباد کمبود اعتبارات، فرسودگی تجهیزات و ماشین آلات، فاصله زیاد پنج مرکز اصلی آموزش فنی و حرفه ای تا محدوده مرکزی شهر و تنگناهای بسیار برای علاقمندان به منظور بهره گیری از این آموزشها را دیگر چالش های موجود برشمرد.
علیخانی آموزشهای مهارتی را به عنوان زیربنا و حلقه مفقوده توسعه گردشگری اثر جهانی قنات قصبه گناباد برشمرد و گفت: تاکنون از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده است.
وی اظهار کرد: ثبت قنات قصبه در فهرست آثار جهانی سازمان یونسکو فرصت بی بدیلی را برای آموزشهای مهارتی گردشگری منطقه ای فراهم کرده است.
رئیس مرکز آموزش های فنی و حرفه ای خراسان رضوی گفت: علت اینکه گناباد با وجود ظرفیتها و صنایع دستی بسیار نتوانسته در اشتغال و صنعت گردشگری به طور شایسته موفق عمل کند، نبود توان و دانش تخصصی است.
علیخانی اضافه کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناباد در این راستا اقدام به برگزاری دوره های آموزشی هتلینگ، پخت غذاهای سنتی، راهنمای تور گردشگری، راهنمای محلی و مهمان داری و بوم گردی ویژه مدیران و دست اندرکاران آژانسهای مسافرتی کرده است.

منبع : ایرنا


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: