ورزش گناباد از کمبود امکانات و فرسودگی فضاها رنج می برد

دسته: ورزشي
یک دیدگاه
چهارشنبه - ۱۰ شهریور ۱۳۹۵
ورزش گناباد از کمبود امکانات و فرسودگی فضاها رنج می برد

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد کمبود امکانات و فرسودگی فضاهای ورزشی را از جمله مسائل و مشکلات ورزش این شهرستان دانست.

علی فاضلی رئیس اداره ورزش و جوانان گنابادبه گزارش گنابادنیوز به نقل از ایرنا علی فاضلی  افزود: این مسائل مشکلات زیادی در روند فعالیتهای رشته های مختلف ورزشی ایجاد کرده و در برخی موارد مانع رشد و توسعه آنها شده است.
وی اظهار داشت: زمینهای دو مجموعه ورزشی آزادی و تختی گناباد فرسوده بوده و دارای معیارها و استانداردهای لازم اعم از چمن، حریم و فضای مورد نیاز تماشاگران نیستند.
رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد کمبود مربیان حرفه ای از دیگر تنگناها اعلام و بیان کرد: ناآگاهی، تجربه و تخصص ناکافی مربیان اثرات جبران ناپذیری در سلامت ورزشکاران و حتی دلسرد شدن آنان از ادامه فعالیتهای ورزشی را به همراه دارد.
وی افزود: در برخی رشته های ورزشی مانند کبدی و پرورش اندام با برگزاری دوره های آموزشی توان افزایی مربیان در دستور کار قرار دارد.
فاضلی ادامه داد: در رشته والیبال با وجود فعالیت ۳۰ مربی درجه C هنوز در بخش داوری با ضعفها و مشکلاتی روبرو هستیم.
وی گفت: بیشتر هیاتهای ورزشی با مشکلات کمبود فضا و زیرساختی مواجه هستند که مجموع این مشکلات موجب شده با وجود استعدادهای بسیار در حوزه ورزش قهرمانی نتوانیم به اهداف مورد نظر دست یابیم.
رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد افزود: با این وجود گناباد در بخش ورزش همگانی با توجه به اقدامهای هیاتهای ورزشی جزو پنج شهرستان نخست خراسان رضوی است.
وی فوتبال، والیبال و ورزشهای زورخانه ای را از جمله ورزشهای پر طرفدار در گناباد ذکر و بیان کرد: در رشته فوتبال پنج تیم در سطوح پایه طی یک سال گذشته به رقابتهای استانی اعزام شده اند.
فاضلی دیگر ورزشهای پر طرفدار و دارای مخاطب زیاد را در گناباد ورزشهای روستایی و بازیهای بومی محلی ذکر کرد و گفت: در این رشته ها برای سومین سال متوالی مقام نخست استان را در چند روز گذشته کسب کردیم و تعدادی از ورزشکاران مستعد در برخی رشته های زیرمجموعه این بخش به رقابتها و جشنواره های استانی و حتی کشوری اعزام شدند.
سرانه ورزشی به ازا هر نفر در استان خراسان رضوی ۳۳ صدم و در شهرستان گناباد شش دهم مترمربع است.
از مجموع هفت هزار ورزشکار در ۳۰ رشته ورزشی شهرستان گناباد دو هزار نفر زیرپوشش بیمه قرار دارند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها
متاسف از گناباد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۴:۴۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام اقای رئیس.بعد از خواندن این مطلب من یه سوال از شما دارم . آیا حق فوتبالیستای گناباد اینه .؟؟؟ فقط بگین چرا ورزشی که باعث نشاط میشود الان شده باعث نزاع؟