فرماندار گناباد: تغییر نام خیابان آیت الله غفاری به درخواست مردم و شورای شهر است.

دسته: دسته‌بندی نشده
۲ دیدگاه
دوشنبه - ۱۳ دی ۱۳۹۵
فرماندار گناباد: تغییر نام خیابان آیت الله غفاری به درخواست مردم و شورای شهر است.

فرماندار گناباد گفت: در خواست تغییر نام خیابان شهید آیت الله غفاری شهرستان به نام سابق آن، از طرف مردم و شورای شهر بوده است.

photo_2017-01-02_16-50-31به گزارش گنابادنیوز به نقل از ایسنا محمدعلی نبی پور در خصوص تغییر نام خیابان آیت الله غفاری به نام شریعت، در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: در تابستان گذشته مجتمع تجاری شریعت از معتمدین و بازاریان دعوت کرده بود تا از میزان پیشرفت کاری این مجتمع بازدید کنند و در این مراسم رئیس شورای اسلامی شهر گناباد بحث تغییر نام خیابان الله غفاری را به نام گذشته اش مطرح کرد و عنوان کرد که از طرف مردم چنین در خواستی مطرح شده است.
وی ادامه داد: حاج آقا تقوی که از مدرسان حوزه علمیه شهرستان هستند نیز از تغییر این نام دفاع کردند و گفتند این امر امکان پذیر است و اشکالی هم به وجود نخواهد آمد.
نبی پور اضافه کرد: بدلیل اینکه از جریان امر اطلاعی نداشتم جویای جزییات موضوع شدم که مشخص شد موضوع تغییر نام از سمت شورای سوم مطرح بوده و به تصویب رسیده و به فرمانداری برای مصوب شدن در شورای نام گذاری شهرستان ارسال شده است.
فرماندار گناباد افزود: من سوابق موضوع  را بررسی کردم و در جلسه ی شورای نام گذاری همراه با در خواست های دیگر که از حوزه های دیگر مطرح شده بود مصوب شد.
نبی پور با بیان اینکه دو نماینده از شورای فرهنگ عمومی نیز نیز جلسه مورد اشاره شرکت داشتند خاطرنشان کرد: در همان زمان اقای پاکدامن نماینده اقای شریعت در گناباد علاقه آقای علی شریعت در رابطه با انجام یک کار خیر در گناباد را اعلام کرد و من گفتم که اگر در خصوص پارک بانوان در محل استادیوم شریعت کاری صورت بگیرد خوب است.
وی همچنین گفت: با این وجود از طرف آقای شریعت هیچ در خواستی مبنی بر تغییر نام به شرط کمکی صورت نگرفته است و برخی به نادرستی این دو موضوع را باهم مطرح می کنند.
وی اظهار کرد: با بسیاری از روحانیون شهرستان از جمله خحت الاسلام ناشرالاسلام مدنی و حاج آقا سخنور نیز صحبت شده است و ایشان با تغییر نام این خیابان موافق بوده اند؛ همچنین با خانواده شهید آیت الله غفاری نیز صحبت شده و آن ها نیز با این موضوع مخالفتی ندارند.
فرماندار گناباد در پاسخ خبرنگاری که در خصوص تجمع عده ای از مخالفین تغییر نام این خیابان در دفتر امام جمعه نیز گفت: امام جمعه شهرستان برای نزد همه ما احترام دارند و در مورد حساسیت عده ای از شهروندان نیز بنده خوشحال هستم که مردم نسبت به مسایل شهرشان عکس العمل نشان می دهند و این اتفاق بسیار خوبی است.
نبی پور ادامه داد: تنها عده ای این موضوع را با ارزش ها و راه شهدا پیوند می دهند و آن را در مقابل با ارزش های والای انقلاب قرار می دهند که صحیح نیست؛ بنده خودم به شدت مدافع ارزش ها هستم و کسانی که این مصوبه را تایید کرده اند همه مدافع انقلاب و ارزش های برخواسته از انقلاب اسلامی هستند.
وی بیان کرد: به همین دلیل قیدی در مصوبه اورده شده است که حتما در گناباد یکی از میادین و یا خیابان ها به نام آیت الله غفاری نام گذاری شود.
وی تصریح کرد: در گذشته نیز تغییر نام ها به سابق آن ها صورت گرفته است و حاج اقای مدنی گفتند من در کتابم به صراحت گفتم هر نامی که مستهجن نیست می تواند به نام سابق آن برگردد و بر همین منوال خیابان های سعدی و ناصر خسرو به وضع سابق خود برگشتند.
نبی پور اضافه کرد: به قول حاج آقا مدنی می توان نام آیت الله شریعت بر خیابان شهید غفاری گذاشت چون ایشان از علمای برجسته گناباد بوده اند.

 


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۶:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
ناشرالاسلام والمسلمین حاج اقای مدنی از مفاخروبزرگان گنابادهستندواز دیرباز رهنمودها وارشاداتشان چراغ راه ما گنابادی ها بوده وگنابادی های انقلابی همیشه پیرو ایشان بوده اند وهیچ گاه هم از ایشان جلوتر حرکت نکرده اند .

ناصر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۶:۰۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان بزرگوار همه شما دلتان برای ابادی شهرستان گناباد می تپد و نباید فراموش کنیم که عزت شهر ما از برکت شهیدان است و شهید غفاری نیز تا ابد و نسل در نسل برای همه ایرانیان عزیز است . ۳۵ سال این نام زینت بخش این خیابان بوده و مردم با آن محشور بوده اند و طبیعی است که در مقابل تغییر آن مخالفت کنند ولی باید بپذیریم که شهر ما از نام بزرگان شهر ستان گناباد و شهدای شهرمان خالی است به نظر من اسامی پروین گنابادی ، بهلول گنابادی، شهید کامیاب ، منشی گنابادی و شریعت و ایت الله نصیری و سرداران شهید گنابادی بسیار بهتر از اسامی حافظ و سعدی و ناصر خسرو و اسامی دیگری است که کنابادی نیستند ضمن اینکه همه این بزرگواران برای ما عزیز هستند .توصیه می کنم به دنبال این اقدام خیابانهای سعدی و حافظ و ناصرخسرو را هم به شخصیت های گنابادی امثال بهلول و کامیاب و پروین گنابادی تغییر دهید.