مسئول امور مساجد شهرستان گنابادساخت مساجد جدید در راستای سهولت نمازگزاران است

دسته: دسته‌بندی نشده
جمعه - 24 دی 1395
ساخت مساجد جدید در راستای سهولت نمازگزاران است

در حال حاضر باید مساجد در نزدیکی افراد باشد زیرا همه کارها به سمت سهو لت پیش می رود و زمانی که مسجد از منزل یا محل کار نماز گزار دور باشد شرایط برای او سخت می شود.

حجت-الاسلام-رازی-مسئول-امور-مساجد-گناباد3حجت الاسلام حسین رازی در گفتگو با خبرنگار گنابادنیوز در خصوص برخی از شایعات در شهرستان و ایجاد شبهاتی در خصوص تعداد زیاد مساجد و این که چرا هزینه ساخت مساجد در بخش دیگری هزینه نمی شود گفت : در شهرستان گناباد دو نوع مسجد داریم یکی مسجد محله و دیگری مسجد اصلی که برخی از مساجد شهرستان مسجد محله می باشند.

وی ادامه داد: ساخت مسجد اصلی براساس قانون باید از همدیگر حداقل ۵۰۰ متر فاصله داشته باشند ولی این قانون برای مسجد محله وجود ندارد.

حجت الاسلام رازی گفت: بطور مثال ما در باغ آسیا نزدیک به ۳۵ مسجد اصلی و مسجد محله داریم که زیاد به نظر می رسد ولی مساجد محله مکان های کوچکی هستند صرفا جهت نماز و برنامه های دیگر در مساجد انجام می شود و متاسفانه برخی از همشهریان مسجد محله ها را جز مساجد محاسبه می کنند و به همین دلیل می گویند تعداد مساجد زیاد است.

مسئول امور مساجد گناباد تصریح کرد: در حال حاضر باید مساجد در نزدیکی افراد باشد زیرا همه کارها به سمت سهو لت پیش می رود و زمانی که مسجد از منزل یا محل کار نماز گزار دور باشد شرایط برای او سخت می شود.

حجت الاسلام رازی در خصوص هزینه ساخت مساجد نیز خاطرنشان کرد: ردیف بودجه ای برای ساخت مسجد در کشور نداریم و معمولا هزینه ساخت مساجد را خیرین تقبل می کنند و زمانی که واقف و یا خیری پولی را جهت ساخت مسجد نیت می کنند دیگر نمی شود آن را در بخش دیگری هزینه کرد.

وی افزود: باید فرهنگ سازی صورت گیرد تا مردم با بررسی دقیق شرایط نسبت به وقف کردن اقدام نمایند تا از آن وقف جامعه به خوبی استفاده نماید.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2789 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: