امام جمعه گنابادغفلت منشأ همه بدبختی‌ها است

دسته: دسته‌بندی نشده , فرهنگي
جمعه - 24 دی 1395
غفلت منشأ همه بدبختی‌ها است

امام جمعه گناباد، منشاء همه بدبختی‌ها را غفلت عنوان کرد و گفت: انسان نسبت به کارهایی که انجام می‌دهد مسئول است و نباید از خدا، فلسفه خلقت، قیامت، مرگ و وظائف خود غفلت کند.

صادقی نسب امام جمعهحجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب، امام جمعه گناباد، امروز، ۲۴ دی‌ماه، در خطبه‌های نماز جمعه این شهر که در مسجد جامع و مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد با اشاره به آیه ۳۹ سوره مریم «وَأَنذِرهُم یَومَ الحَسرَهِ إِذ قُضِیَ الأَمرُ وَهُم فی غَفلَهٍ وَهُم لا یُؤمِنونَ، آنان را از روز حسرت بترسان، در آن هنگام که همه چیز پایان می‌یابد! و آن ها در غفلتند و ایمان نمی‌آورند!»، گفت: یکی از وظائف پیامبران و ائمه اطهار(ع)، انذار یعنی هشدار دادن به مردم و بیدار کردن آن‌ها از خواب غفلت است.
وی با بیان اینکه پیامبران و ائمه اطهار(ع) به نیکوکاران و شایستگان مژده می‌دادند، اظهار کرد: آن‌ها به ستمگران و گنهکاران هشدار می‌دادند که اگر از راه خطا برنگردند و توبه نکنند، سرانجام سختی در انتظارشان خواهد بود.
امام جمعه گناباد، منشاء همه بدبختی‌ها را غفلت عنوان کرد و گفت: انسان نسبت به کارهایی که انجام می‌دهد مسئول است و نباید از خدا، فلسفه خلقت، قیامت، مرگ و وظائف خود غفلت کند.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب با تاکید بر اینکه با غفلت، انسان از حیوان هم پست‌تر می‌شود، تصریح کرد: غفلت موجب می‌شود بشری که خداوند به او چراغ فطرت، وجدان و عقل و راهنمایانی همچون پیامبران، امامان و کتاب‌های آسمانی داده است، از درندگان پست‌تر شود و به جای عدل و انصاف، ظلم و ستم کند.
وی ادامه داد: اگر انسان به دلیل غفلت، سرگرم لذت‌های دنیوی شود و خودخواه و سودجو گردد، هرگز نخواهد توانست به کمال شایسته برسد.
امام جمعه گناباد در خطبه دوم با تسلیت ارتحال مجاهد نستوه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، به پیام مقام معظم رهبری در پی ارتحال این یار دیرین انقلاب اشاره و عنوان کرد: تعابیر و نکته‌های این پیام نشان دهنده نهایت مودت و ارتباط عاطفی خالصانه و عاشقانه میان مقام معظم رهبری و آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بود.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب با بیان اینکه رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام همواره بر لزوم وحدت و اتحاد همه افراد و اقشار جامعه تاکید می‌کرد، گفت: همه آحاد جامعه باید بکوشند تا از دو قطبی‌شدن و ایجاد اختلاف در جامعه به شدت پرهیز کنند.
وی به حضور باشکوه ملت ایران در مراسم تشییع و تدفین پیکر مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی اشاره و اظهار کرد: وفاداری ملت آگاه، باایمان و همیشه در صحنه ایران اسلامی به دشمنان اسلام و انقلاب نشان داد که امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری و یاران امام و رهبری در دل مردم جای دارند و این ملت هرگز در مقابل قدرت‌های باطل سر تسلیم فرود نخواهند آورد.
امام جمعه گناباد با اشاره به سالروز انتصاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به امامت جمعه تهران در سال ۱۳۵۸، گفت: ایشان در آن سال‌های بحرانی این مسئولیت را به بهترین نحو ممکن به انجام رساندند و امروز هم وجود ایشان به عنوان رهبر معظم انقلاب با مدیریت نظام اسلامی و ادامه دهنده راه امام راحل(ره) و شهدا، از نعمت‎‌های بزرگ الهی است که باید شکرگزار باشیم.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب به برگزاری کمیسیون مشترک برجام برای بررسی نقض عهد آمریکا اشاره و تاکید کرد: برجام اگر هیچ فایده‌ای هم نداشته باشد، توانست تاکیدهای مقام معظم رهبری درباره قابل ‌اعتماد نبودن آمریکایی‌ها را به همگان ثابت کند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2789 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: