معاون وزیر جهاد کشاورزیاختصاص یک صد میلیاردتومان به سیستم های آبیاری مکانیزه خراسان رضوی

دسته: کشاورزی
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۱۴ بهمن ۱۳۹۵
اختصاص یک صد میلیاردتومان به سیستم های آبیاری مکانیزه خراسان رضوی

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۱۰۰ میلیارد تومان برای آبیاری مکانیزه در استان خراسان رضوی تخصیص خواهد یافت و اعتبار پیش بینی شده برای سال های آینده در حدود۲۰۰ میلیارد تومان است.

علیمراد اکبریعلی مراد اکبری عصر پنجشنبه در جشن جهانی ثبت قنات قصبه گناباد در محل سالن کوثر دانشگاه علوم پزشکی گناباد اظهار کرد: در کشور اسپانیا قنات هایی وجود دارد که توسط ایرانی ها حفر شده است که تکنولوژی آن را از ایران گرفته اند.

وی ادامه داد: حدود هشت میلیارد متر مکعب آب از قنوات استخراج می شود، که با این میزان آب در حدود ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی آبیاری می شود.

معاون وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: استفاده بهینه از آبخور قنات گناباد توسط یک سیستم مدرن آبیاری زیرسطحی می تواند کشاورزی گناباد را متحول کند، میزان سرمایه گذاری دولت در بخش آب به میزان کل دولت های گذشته بوده به طوری که ۸ میلیارد دلار در سامانه گرمسیری و ۲ میلیارد دلار در سیستان و خوزستان سرمایه گذاری شده است.

اکبری افزود: با توجه به کمبود آب با استفاده از سیستم های نوین آبیاری توانسته ایم ۱۴ میلیون تن گندم تولید کنیم که ۳ میلیون تن آن صادر خواهد شد.

معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: در طول ۱۰ سال آینده ۴ میلیون هکتار از اراضی کشور به سیستم آبیاری مدرن تجهیز می شود و برای امسال دو میلیارد و۴۰۰میلیون تومان اعتبار جهت اجرای سیستم های آبیاری تخصیص داده خواهد شد.

اکبری افزود: طی یک ماه آینده در حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای آبیاری مکانیزه در استان خراسان رضوی تخصیص خواهد یافت و اعتبار پیش بینی شده برای سال های آینده در حدود۲۰۰ میلیارد تومان است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: