معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد :رشد اعتبارات و زیرساختهای بهداشتی گناباد و بجستان در دولت یازدهم

دسته: دانشگاه ها , مصاحبه
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۸ بهمن ۱۳۹۵
رشد اعتبارات و زیرساختهای بهداشتی گناباد و بجستان در دولت یازدهم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: افزایش اعتبارات و رشد زیرساختهای بهداشت و سلامت در شهرستانهای گناباد و بجستان از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید در این خطه است.

علی عالمی مهاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گنابادبه گزارش گنابادنیوز به نقل از ایرنا دکتر علی عالمی  افزود: با اجرای طرح تحول سلامت سالانه ۴۵ میلیارد ریال به بخش بهداشت و سلامت شهرستانهای گناباد و بجستان اختصاص یافت در حالی که قبل از آن اعتبار سالانه این بخش حدود ۲۰ میلیارد ریال بود.
وی ادامه داد: ۸۵ نیروی تخصصی، دانشجوی بهداشت دهان و دندان و بهورز مورد نیاز با اجرای طرح تحول نظام سلامت در گناباد و بجستان تامین شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد همچنین از ساخت، تجهیز و راه اندازی ۱۵ مرکز ارائه خدمات بهداشتی و سلامت دهان و دندان با هزینه ۲۰ میلیارد ریال در همین چارچوب خبر داد و افزود: همچنین ۲۳ مرکز بهداشتی با هزینه حدود ۱۵ میلیارد ریال تعمیر و نوسازی شده است.
وی آغاز ساخت ۲۱ واحد بهداشتی با زیربنای هفت هزار مترمربع و هزینه ۹۰ میلیارد ریال، تجهیز مراکز بهداشتی به منظور استقرار پرونده الکترونیک سلامت و تامین وسایل کمک آموزشی خودمراقبتی با هزینه چهار میلیارد ریال را از دیگر دستاوردهای تلاش دولت در بخش تحول سلامت گناباد و بجستان ذکر کرد.
او از تامین مکملهای دارویی با اعتبار ۲میلیارد ریال و ارائه خدمات سلامت و دهان و دندان با هزینه ی ۱۵میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای گروه های هدف شامل کودکان، مادران باردار و شیرده در این مدت در گناباد و بجستان خبر داد و افزود: اجرای این برنامه ها در حوزه بهداشت باعث ارتقای سلامت و بهبود کیفیت زندگی مردم می شود.
دانشگاه علوم پزشکی گناباد با سه بیمارستان ۲۲ بهمن، ۱۵ خرداد و آیت الله مدنی، ۱۷ مرکز سلامت جامعه، ۴۶ خانه بهداشت و ۱۵ پایگاه اورژانس مشغول ارائه خدمت به مردم شهرستانهای گناباد و بجستان است.
۱۶۰۰ دانشجو در ۲۴ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای عمومی و تخصصی پژوهش محور در ۶ دانشکده و مرکز تحقیقاتی این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.
۱۲۰ پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص در حوزه زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی گناباد مشغول ارائه خدمت هستند. امسال ۱۴ متخصص جدید شامل فوق تخصص گوارش و متخصص بیماریهای قلب و عروق، زنان و زایمان، پوست، ارتوپدی، جراحی عمومی، روانپزشکی، کودکان، بیماریهای داخلی و بیهوشی جذب این دانشگاه شدند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: