همزمان با هشتمین روز دهه فجربهره برداری از هفت طرح عمرانی در شهرستان گناباد

دسته: اطلاعيه هاي سايت , دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
سه شنبه - ۱۹ بهمن ۱۳۹۵
بهره برداری از هفت طرح عمرانی در شهرستان گناباد

همزمان با هشتمین روز دهه فجر هفت طرح عمرانی در شهرستان گناباد به بهره برداری رسید.

افتتاحبه گزارش گنابادنیوز به نقل از ایرنا برای اجرای این طرحها که شامل خانه های عالم و خانه های بهداشت روستاهای فودنجان و بیهود، طرح تامین آب و یادمان شهدای روستاهای روچی و سقی، مخازن و ایستگاههای پمپاژ، طرح تامین آب رسانی روستایی و همچنین طرح برق رسانی به روستاهای بخش کاخک گناباد است در مجموع ۱۴ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال هزینه شده است.
همچنین عملیات اجرایی اصلاح و بهسازی شبکه آبرسانی و احداث مخزن آب روستای فودنجان بخش کاخک گناباد روز سه شنبه آغاز شد.
فرماندار گناباد در مراسم بهره برداری از طرحهای مزبور گفت: دولت یازدهم با تدبیر در عمل و اقدامات شاخص از جمله رسیدگی به مناطق محروم و روستایی دستاوردهای خوبی را از خود به یادگار گذاشته که از مصادیق بارز آن می توان به شبکه آبرسانی و گازرسانی به این مناطق اشاره کرد.
محمد علی نبی پور افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای مهم دولت یازدهم، سهم بیمار از هزینه های درمانی از ۸۰ درصد به هشت درصد کاهش یافت.
معاون نظارت و بهره برداری شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی هم در این مراسم مهمترین دستاورد های دولت تدبیر و امید در این بخش را افزایش ۴،۱ درصدی شاخص برخورداری روستاهای استان از آب شرب بهداشتی، تکمیل ۳۰ درصد مجتمع های آبرسانی نیمه تمام، افزایش ۱۱ درصدی پیشرفت فیزیکی طرحهای نیمه تمام و افزوده شدن ۲۳ روستا با بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت به روستاهای برخوردار از نعمت آب شرب و بهداشتی ذکر کرد.
نورالله قائمی، برخورداری مجتمع های آبرسانی روستایی استان خراسان رضوی از اعتبارات ملی و صندوق توسعه کشور برای نخستین بار را از دیگر دستاوردهای دولت ذکر کرد و گفت: از ابتدای دولت یازدهم به ترتیب معادل هشت و ۱۷،۵ درصد مجموع عملکرد ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون، لوله گذاری شبکه توزیع و خط انتقال آب و ساخت مخازن ذخیره آب شرب روستایی در استان انجام شده است.
وی افزود: ۹۲ درصد جمعیت روستایی استان خراسان رضوی زیرپوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارند و این استان با ۲۵۲۴ روستای زیرپوشش و ۵۶۹ هزار و ۹۲۸ مشترک رتبه نخست مشترکان آب و فاضلاب روستایی را در کشور به خود اختصاص داده است.
هم اکنون ۲۴۴۵ روستا با یک میلیون و ۵۵۲ هزار و ۷۲۰ نفر جمعیت و ۵۶۹ هزار و ۹۲۸ مشترک در استان خراسان رضوی زیرپوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: