امام جمعه گناباد بیان کرد:حضور گسترده مردم در راهپیمایی؛ نماد اتحاد و وفاداری

دسته: دسته‌بندی نشده , سياسي
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۲ بهمن ۱۳۹۵
حضور گسترده مردم در راهپیمایی؛ نماد اتحاد و وفاداری

امام جمعه گناباد ضمن قدردانی از حضور گسترده و حماسی مردم شهرستان گناباد در راهپیمایی ۲۲ بهمن، این حضور را نماد اتحاد و وفاداری دانست و اظهار کرد: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) از طرفی با هدف مبارزه با طاغوت، استکبار و دشمنان اسلام و از سوی دیگر برای احیاء دین، قرآن و ارزش‌های اسلامی شکل گرفت.

صادقی نسب امام جمعهحجت‌الاسلام حسن صادقی‌نسب، امام جمعه گناباد، امروز، ۲۲ بهمن‌ماه، در خطبه‌های نماز جمعه این شهر که در مسجد جامع و مصلی امام خمینی(ره) برگزار شد، مهم‌ترین فلسفه بعثت انبیاء از دیدگاه قرآن کریم را تربیت اخلاقی، تعلیم و آموزش بشر، برقراری عدل و داد، مبارزه با خرافات، امر به معروف و نهی از منکر، دعوت مردم به بندگی خدا و دوری از طاغوت عنوان و اظهار کرد: اطاعت از حکومت‌هایی که از سوی خدا به رسمیت شناخته نمی‌شود، جایز نیست.
امام جمعه گناباد، حکومت پیامبران و امامان و حکومت ولایت فقیه در دوران غیبت امام زمان(عج) را حکومت‌های مشروع بیان کرد و افزود: خداوند متعال در قرآن کریم فرموده است که هر کس طبق قانون خدا، فرمان ندهد، کافر، ستمگر و فاسق است.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب تصریح کرد: امام راحل(ره) بر طبق آیات قرآن، مبارزه با طاغوت را که مخالف اسلام و قوانین اسلامی بود، آغاز کرد و با حمایت و پایداری ملت ایران و تقدیم شهدای فراوان، نظام جمهوری اسلامی شکل گرفت و حکومت طاغوت سرنگون شد.
وی، نظام جمهوری اسلامی را بزرگ‌ترین پیروزی مؤمنان بعد از دوران پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) دانست و گفت: نظام جمهوری اسلامی، نظام الهی و ولایی است که بر مبنای قرآن و عترت پایه‌گذاری شده است.
امام جمعه گناباد، حفظ نظام جمهوری اسلامی را اوجب واجبات بیان و اظهار کرد: باید از طرق مختلف، چه با بذل جان، مال و زبان و چه با شرکت در انتخابات و راهپیمایی‌ها از نظام جمهوری اسلامی حفاظت و حراست کرد.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب در خطبه‌های دوم نماز جمعه با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بر کفر و استکبار جهانی، در نوع خودش یک معجزه بزرگ بود.
وی ضمن قدردانی از حضور گسترده و حماسی مردم شهرستان گناباد در راهپیمایی ۲۲ بهمن، این حضور را نماد اتحاد و وفاداری دانست و اظهار کرد: انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) از طرفی با هدف مبارزه با طاغوت، استکبار و دشمنان اسلام و از سوی دیگر برای احیاء دین، قرآن و ارزش‌های اسلامی شکل گرفت.
امام جمعه گناباد با بیان اینکه رژیم شاه برنامه اسلام‌زدایی را با تمام وجود در دست اقدام داشت، افزود: امام راحل(ره) با توکل بر خدا و حمایت شما مردم، این انقلاب اسلامی را به پیروزی رسانید و دست‌های سیاه استکبار و استبداد و دشمنان اسلام را از این کشور کوتاه و قمارخانه‌ها، شراب‌فروشی‌ها و مراکز فساد را تعطیل کرد.
حجت‌الاسلام صادقی‌نسب با اشاره به یاوه‌سرایی‌های رئیس جمهور تازه‌کار و بی‌تجربه آمریکا، تأکید کرد: رئیس جمهور آمریکا باید بداند که قبل از او سران کاخ سیاه همین تهدیدها را داشتند ولی همواره پاسخ ملت آگاه و با ایمان ایران اسلامی به شیطان بزرگ، همان شعار کوبنده مرگ بر آمریکا است که در فضای ایران طنین‌انداز بوده و خواهد بود.

منبع : ایکنا


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: