فرماندارگناباد:خام فروشی و نبود برند سازی مشکلات مهم صادرات کالا از گناباد است

دسته: اقتصادي
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۲۴ بهمن ۱۳۹۵
خام فروشی و نبود برند سازی مشکلات مهم صادرات کالا از گناباد است

فرماندار گناباد گفت: خام فروشی و نبود برند سازی مناسب از مشکلات مهم صادرات و ارسال کالا از این شهرستان به سایر نقاط کشور و دیگر کشورها محسوب می شود.

فرماندار گنابادبه گزارش گنابادنیوز به نقل از ایرنا محمد علی نبی پور روز یکشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات بازاریان و فعالان اقتصادی گناباد افزود:این شهرستان از ظرفیتهای بسیاری در تولید محصولات کشاورزی برخوردار است ولی به دلیل توجه ناکافی به مقوله برندسازی بسیاری از کالاهای تولیدی این شهرستان حتی زعفران و سماق به صورت خام به دیگر نقاط استان خراسان رضوی صادر و با بسته بندی و برند آن منطقه صادر می شود.
وی ادامه داد: علاوه بر محصولات کشاورزی؛ گناباد در زیرساختهای صنعتی و معدنی از ظرفیتهای بسیار خوبی برخوردار است که توجه به مقوله برند سازی بستر توسعه و رونق اقتصادی بیشتر منطقه را فراهم می کند.
وی گفت: مذاکراتی با آستان قدس رضوی برای جلب سرمایه گذاری احداث خط آهن بجستان به گناباد در حال انجام است که تحقق آن نیازمند توجه بخش خصوصی و آستان قدس به این مقوله می باشد و اعتبارات دولتی جوابگوی بخش عظیم سرمایه گذاری در این بخش نیست.
فرماندار گناباد گفت: اهمیت احداث راه آهن در این شهرستان به مراتب بیشتر از فرودگاه بود و خط آهن موجب شکوفایی اقتصادی معادن و صنایع شهرستان می شد.
نبی پور با انتقاد از عملکرد شهرداری گناباد در خدمات رسانی به مردم افزود: در گسترده ۱۸۰۰ هکتاری داخل شهر گناباد بیش از ۴۰ هزار نفر ساکن هستند که این وسعت با شهر حدود ۳۰۰ هزار نفری سبزوار برابر است.
وی گفت: شهرداری با امکانات و زیرساختهای محدود و کمبود اعتبارات با مشکلات بسیاری در ارائه خدمات به مردم مواجه است.
وی اظهار کرد: سیاستها و دستور العمل های پرداخت مالیات به صورت متمرکز در تهران و پایتخت تدوین وبرنامه ریزی پایه مالیات بر درآمد کسبه گناباد با مناطق مرفه نشین تهران به یک میزان سنجیده می شود.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1542 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: