امام‌ جمعه‌ گناباد خواستار گسترش خدمات بنیاد برکت در این شهرستان شد

دسته: اقتصادي
چهارشنبه - 27 بهمن 1395
امام‌ جمعه‌ گناباد خواستار گسترش خدمات بنیاد برکت در این شهرستان شد

امام‌ جمعه گناباد خواستار افزایش کمی و کیفی فعالیت بنیاد برکت در این شهرستان شد و گفت: یک طرح تولید کاشی در این منطقه از حمایت‌های بنیاد برکت بهره‌مند شده است.

امام جمعه گناباد حسن صادقی نسببه گزارش گنابادنیوز به نقل از ایرنا حجت‌الاسلام حسن صادقی ‌نسب  افزود: با پیگیری مسئولان مربوطه ۳۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل این طرح تولیدی اختصاص یافته که با راه‌اندازی آن برای بیش از ۳۰۰ نفر در این شهرستان اشتغال ایجاد می‌شود.
وی اظهار کرد: گناباد از ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه‌ اشتغال و کارآفرینی برخوردار است که از جمله آن‌ها می‌توان به زمین‌های دارای سنگ آهک به عنوان مواد اولیه تولید کاغذ اشاره کرد.
حجت‌الاسلام صادقی ‌نسب گفت: توجه بیشتر بنیاد برکت و سرمایه‌گذاری در این بخش ضمن افزایش اشتغال، بستر توسعه‌ و توانمندسازی اقتصادی منطقه نیز فراهم می‌شود.
وی گفت: به دلیل کمبود فضاهای آموزشی تعدادی از کلاس‌های درس گناباد در کانکس برگزار می‌شود که لازم است با توسعه‌ فضاهای زیرساختی این کمبود را رفع کرد.
امام‌ جمعه گناباد گفت: ارائه‌ خدمات به مردم مناطق محروم بر مبنای کارشناسی و انتفاع اقشار ضعیف، اساس کار بنیاد برکت را تشکیل می‌دهد و این مهم نویدبخش توسعه‌ اشتغال پایدار در این مناطق است.
وی اظهارکرد: خشکسالی سال‌های گذشته خسارت‌های بسیاری به بخش‌های مختلف گناباد وارد کرده و توان اقتصادی مردم و فعالان بخش کشاورزی منطقه را کاهش داده و موجب افزایش مهاجرت از این شهرستان به سایر نقاط استان خراسان رضوی و دیگر استان‌ها شده است.
وی خاطر نشان کرد: جمعیت برخی از روستاهای شهرستان گناباد به سایر شهرها مهاجرت کرده‌اند در حالی که با ایجاد اشتغال پایدار توسط نهادهایی همچون بنیاد برکت می‌توان زمینه‌ ماندگاری و مهاجرت معکوس آنان را فراهم کرد.
وی گفت: اگر در برخی مناطق کشور سالانه ۳۰۰ میلی‌متر باران نبارد، عنوان می‌شود دچار خشکسالی شده‌اند در حالی که شهرستان گناباد در ۱۸ سال گذشته با معضلات خاصی از این نظر روبه‌رو بوده و در طول یک سال حدود ۶۰ میلی‌متر باران باریده است.
بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری در زمینه‌ کمک و همیاری برای بهبود و ارتقا توانمندی اقتصادی و کارآفرینی افراد و توسعه‌ فضاهای آموزشی در مناطق کمتر توسعه ‌یافته و محروم فعالیت می‌کند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2789 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: