بنایی خبر داد:بررسی نحوه قیمت گذاری بلیت سفرهای نوروزی در کمیسیون عمران مجلس/ دستگاه های نظارتی باید بازار سیاه بلیت را کنترل کنند

دسته: راه و ترابری
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۹ بهمن ۱۳۹۵
بررسی نحوه قیمت گذاری بلیت سفرهای نوروزی در کمیسیون عمران مجلس/ دستگاه های نظارتی باید بازار سیاه بلیت را کنترل کنند

عضوکمیسیون عمران مجلس، از بررسی نحوه قیمت گذاری بلیت سفرهای نوروزی با حضور مسئولان ذیربط در کمیسیون متبوعش خبر داد.

حمید بنایی نماینده مردم گناباد و لجستان در مجلس شورای اسلامیحمید بنایی  با اشاره به نزدیکی به ایام سال نو و آغاز سفرهای نوروزی گفت:متاسفانه در آستانه شب عید با توجه به افزایش تقاضا برای سفر قیمت وسایل حمل و نقل زمینی، ریلی و هوایی افزایش می یابد و در این زمان از سوی عدم نظارت و کنترل کافی بر بازار فروش بلیت، قیمت ها با افزایش بی رویه روبرو می شوند.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دستگاه های نظارتی باید بازار سیاه بلیت را کنترل و حذف کنند، افزود:هر نوع افزایش قیمتی باید در چارچوب ضوابط متقن باشد، البته بهترین راه جلوگیری از بازار سیاه در شب عید ،عرضه بیشتر بلیت و خدمات است.

کاهش عرضه و افزایش تقاضا  بازار سیاه بلیت سفرهای نوروزی را ایجاد می کند

بنایی ادامه داد:کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،در هفته های آتی با دعوت از مسئولان مربوطه قیمت گذاری و نحوه تعیین قیمت بلیت ها را بررسی می کند و در مسیرهای پرترافیک و مسیرهایی که نیاز به کنترل بیشتر باشد، نظارت ها بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه گاهی کاهش عرضه و افزایش تقاضا سبب ایجاد بازار سیاه می شود، یادآور شد:باید با ایجاد راهکاری مناسب بازار سیاه بلیت شب عید حذف شود و هرگونه افزایش قیمت در پیک مسافرتی باید با نظم و ضوابط اصولی مدیریت شود.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،با اشاره به وضعیت نامناسب معیشتی مردم، تصریح کرد:معمولا افزایش ها در ابتدای هر سال و در بودجه تعیین می شود، لذا باید با تنظیم قیمت ها شرایط مسافرت را برای اقشار مختلف جامعه فراهم کرد.

منبع: خانه ملت

 


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: