وجود واسطه ها و دلال ها یکی از مشکلات توسعه صادرات و صنایع تبدیلی کشاورزی گناباد است

دسته: کشاورزی
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۵ اسفند ۱۳۹۵
وجود واسطه ها و دلال ها یکی از مشکلات توسعه صادرات و صنایع تبدیلی کشاورزی گناباد است

مدیر جهاد کشاورزی گناباد، کمبود نقدینگی، سود زیاد و محدودیت تسهیلات بانکی، گرانی نهاده های تولید، بی ثباتی بازار فروش و نرخ اندک بازدهی سرمایه گذاری واحد های تولیدی را از مشکلات مهم صنایع تبدیلی بخش کشاورزی این شهرستان دانست.

علیرضا حسین زاده رئیس جهادکشاورزی گنابادعلیرضا حسین زاده  گفت: مجموعه این مسائل موجب افزایش ریسک پذیری سرمایه گذاری در این بخش شده است.
وی وجود واسطه ها و دلال ها را از دیگر مشکلات توسعه صادرات و صنایع تبدیلی کشاورزی گناباد ذکر کرد و افزود: توسعه این بخش، افزایش ارزش افزوده، توسعه صادرات و کاهش ضایعات، تکمیل زنجیره تولید و بهبود سطح زندگی روستاییان را به همراه دارد.
وی از مسئولان و دست اندرکاران ذیربط خواست با پرداخت یارانه به واحدهای تولیدی صنایع تبدیلی، توجه به بازاریابی محصولات تولیدی در قالب خوشه های صنعتی و پرداخت تسهیلات کم بهره و طولانی مدت، بخشودگی مالیاتی و ایجاد سهولت صادرات محصولات از فعالان این بخش حمایت کنند.
وی اظهار کرد: تولیدات کشاورزی شهرستان گناباد که حاصل تلاش و فعالیت بیش از ۳۴ هزار بهره بردار بخش کشاروزی است با وجود خشکسالی های دهه گذشته و دیگر تنگناهای تولیدی نقش بسزایی در تولیدات کشاورزی خراسان رضوی داشته و بخش اعظم این تولیدات به صورت مازاد بر نیاز شهرستان به صورت خام یا فرآوری شده به دیگر استانها و سایر کشورها صادر می شود.
حسین زاده گفت: مهمترین صنایع تبدیلی و تکمیلی زیرپوشش مدیریت جهاد کشاورزی گناباد شامل فرآورده های لبنی و خوراک دام و طیور، پایانه های ضبط پسته، واحدهای بسته بندی زعفران و خشکبار، سردخانه های ۲ مداره و بسته بندی تخم مرغ و آبزیان منجمد و همچنین تولید کودهای آلی و زمینی با تولید سالانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ تن است.
هم اکنون بیش از ۳۴ هزار بهره بردار بخش کشاورزی گناباد با ۲۰ هزار هکتار کشتزار آبی، ۱۷۰۰ هکتار دیمزار و ۵۰۰ هزار راس دام، سالانه ۸۷ هزار تن محصولات زراعی، باغی و دامی تولید و روانه بازار مصرف می کنند.

ایرنا


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: