ثبت دهمین وقف امسال در شهرستان گناباد

دسته: تاريخ و فرهنگ
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۱۲ اسفند ۱۳۹۵
ثبت دهمین وقف امسال در شهرستان گناباد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گناباد گفت: با اهدا و وقف یک قطعه زمین در یکی از روستاهای شهرستان گناباد، دهمین وقف امسال در این شهرستان به ثبت رسید.

وقفحجت الاسلام سعید غیرتمند، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گناباد گفت: با اهدا و وقف یک قطعه زمین در یکی از روستاهای شهرستان گناباد، دهمین وقف امسال در این شهرستان به ثبت رسید.
وی با بیان اینکه این وقف در روستای گوهردشت از توابع بخش کاخک شهرستان گناباد به ثبت رسیده است، افزود: واقف خیراندیش حسین سابقی ۱۰۰۰ متر زمین زراعی به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون ریال را برای هزینه حقوق و بیمه خادم مسجد جامع گوهردشت وقف کرد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گناباد با تأکید بر ضرورت وقف در حوزه نیازهای جدید منطقه، اظهار کرد: آموزش و برگزاری مسابقات قرآن، اشتغال جوانان و نیازهای دارویی و درمانی از جمله نیازهای جدیدی است که واقفان خیراندیش می توانند در این حوزه ها با وقف، باقیات الصالحات ارزشمندی برای خود به جا بگذارند.
حجت الاسلام غیرتمند با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون، ۱۰ وقف جدید در شهرستان گناباد به ثبت رسیده است، گفت: در راستای حفاظت و حراست از موقوفات، بیش از ۱۴ هزار مترمربع زمین که باارزش تقریبی یک میلیارد ریال بدون قرارداد اجاره در دست افراد بوده، بدون دعواهای حقوقی و رسیدگی در دادگاه، به ثبت قرارداد اجاره منجر شد است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: