آیا بیمارستان بهلول به بهره برداری می رسد؟

دسته: دانشگاه ها
دوشنبه - 16 اسفند 1395
آیا بیمارستان بهلول به بهره برداری می رسد؟

طی 24 ساعت گذشته اخبار زیادی از بهره برداری بیمارستان علامه بهلول گناباد در خبرگزاری ها منتشر شده است که به بررسی نظرات مسئولین در این خصوص پرداخته ایم.

بیمارستان علامه بهلول گنابادبه گزارش گنابادنیوز در ابتدا شب گذشته بود که استاندارخراسان رضوی در گفتگویی با خبرگزاری ایرنا اعلام کرد بیمارستان بهلول به بهره برداری خواهد رسید

استاندار خراسان رضوی از برنامه سفر رئیس جمهوری به مشهد طی روزهای آتی به منظور زیارت بارگاه منور رضوی و بهره برداری تعدادی از پروژه های آماده افتتاح در استان خبر داد.

علیرضا رشیدیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سفر حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به مشهد بالغ بر ۲۰ هزار میلیارد ریال پروژه تکمیل شده مورد بهره برداری قرا می گیرد. این پروژه ها در حوزه های بهداشتی، پزشکی، عمرانی، صنعتی و معدنی اجرا شده اند.

وی ادامه داد: از جمله این پروژه ها پنج بیمارستان شامل ۶۱۰ تختخوابی امام رضا(ع)، ۱۶۰ تختخوابی کودکان اکبر، ۶۸ تختخوابی فریمان، بیمارستان ۲۴۰ تختخوابی علامه بهلول گناباد و توسعه بیمارستان درگز است.

استاندار خراسان رضوی گفت: در مجموع دو هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در این استان هم اکنون در حال ساخت و تجهیز است که از این میزان هزار دستگاه آن در سفر آتی رئیس جمهوری مورد بهره برداری قرار می گیرد.

پی از اعلام این خبر بود که نماینده گناباد در گفتگویی با خبرنگاران در این خصوص بیان داشت:

حمید بنایی نماینده شهرستان گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که تا زمانی که بیمارستان به طور کامل تجهیز نشود، آن را افتتاح نخواهیم کرد و الان هم استاندار را مجاب خواهم کرد که این افتتاح به این صورت انجام نگیرد، که ما حداقل بتوانیم در افتتاح این بیمارستان از حضور وزیر بهداشت، در گناباد بهره مند شویم و همچنین بتواینم تجهیزات بیمارستان را کامل کنیم.

بنایی افزود:از حدود ۳ ماه قبل دوستان به دنبال افتتاح این پروژه هستند، اما من به شدت تاکید دارم که تا زمانی که بیمارستان تکمیل نشده افتتاح نشود، چون که بعد از افتتاح کردن، گرفتن اعتبارات برای تکمیل کامل و به بهره برداری رسیدن آن از مسئولین کشوری سخت و دشوار است و برای همین ما چند ماه قبل ، معاون وزیر بهداشت را به گناباد آوردیم که حدود سه میلیارد تومان به تجهیز بیمارستان کمک کرد و این مبلغ از وزارت بهداشت گرفته شد.

در ادامه  فرماندار گناباد نیز در خصوص افتتاح بیمارستان بهلول در گفتگو با گناپا گفت:

از طرف استانداری پیشنهاد شده است که با سفر رئیس جمهور به مشهد مقدس پروژه بیمارستان بهلول به صورت ارتباط ویدئو کنفرانسی افتتاح شود که مجموعه شهرستان گناباد مخالفت خود را با افتتاح بیمارستان بهلول گناباد به این شکل را اعلام کرده است.

وی افزود: سفر وزیر بهداشت برای افتتاح پروژه بزرگ بیمارستان بهلول قطعی است و پیگیر هستیم برای افتتاح این پروژه معاون اول رئیس جمهور نیز به گناباد سفر کنند.

صبح امروز بود که روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گناباد طی اطلاعیه اعلام کرد این بیمارستان در فروردین ۹۶ افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

اطلاعیه دانشگاه علوم پزشکی گناباد به شرح ذیل است

احتراما پیرو انتشار اخباری مبنی بر ” افتتاح بیمارستان علامه بهلول گنابادی در سفر یک روزه ریاست محترم جمهور به مشهد مقدس و افتتاح همزمان با چند پروژه دیگر به صورت ویدئو کنفرانس ” به استحضار می رساند با هماهنگی به عمل آمده با استانداری محترم خراسان رضوی، مقرر شد تا بیمارستان علامه بهلول گنابادی پس از تحویل قطعی توسط پیمانکار محترم به دانشگاه و مهیا شدن شرایط برای پذیرش بیمار، در فروردین ماه سال ۹۶ به بهره برداری برسد.

حال باید دید که برای افتتاح و بهره برداری بیمارستان علامه بهلول گناباد که یکی از طرح های بزرگ استان خراسان رضوی است چه شخصی و چه زمان این افتتاح را صورت خواهد داد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2752 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: