عضو فراکسیون امید مجلس خبر داد:افزایش ۳۰ درصدی اعتبارات مبارزه اجتماعی با مواد مخدر

دسته: اجتماعي
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۳ اسفند ۱۳۹۵
افزایش ۳۰ درصدی اعتبارات مبارزه اجتماعی با مواد مخدر

حمید بنایی گفت: حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش اعتبارات در حوزه‌های اجتماعی از جمله مبارزه اجتماعی با مواد مخدر از سوی مجلس در بودجه سال آینده پیش‌بینی شده است.

2383773به گزارش گنابادنیوز به نقل از خبرگزاری مهر حمید بنایی افزود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی توجه ویژه ای به بحث اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر دارند و این اختیار به دولت داده شده تا بر میزان اعتبارات برای انجام اقدامات پیشگیرانه در حوزه اعتیاد بیافزاید.

وی با بیان اینکه برای مبارزه اجتماعی با مواد مخدر نیاز به کار جمعی است ، اظهار کرد: نباید میان مردم و مسوولان حصار کشید و و آنها را از هم جدا کرد، مقابله با اعتیاد نیاز به تعامل مردم و مسئولان دارد و یک اصل مهم به شمار می‌رود.

نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم کشورمان از دوران پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در همه دوره ها پای کار آمده و احساس تکلیف و وظیفه خود را ثابت کرده اند، باید در راه مبارزه با مواد مخدر نیاز از آنان بهره گرفت و رسانه ها بویژه صدا و سیما باید بیشتر انجام وظیفه کند و مردم را دعوت به مشارکت برای مقابله با اعتیاد کند.

بنایی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی بویژه اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی بیش از گذشته گریبانگر نسل امروز و آینده شده است ، گفت : مشکلات و آسیب های اجتماعی بیشتر از مباحث اقتصادی و سیاسی جامعه باید مورد توجه قرار گیرد و مهمتر از آنهاست ، زیرا در آینده دولتها دچار بحران خواهند شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اینکه باید برای نشاط اجتماعی بیشتر برنامه طراحی و اجرایی کنیم ، خاطرنشان کرد: توده مردم در قالب سازمانهای مردم نهاد و انجمن های غیردولتی می توانند با دستگاههای مرتبط برای افزایش نشاط اجتماعی جامعه ، فعالیتهای بسیاری را انجام دهند.

بنایی تاکید کرد: بحث رهایی نسل جوان جامعه از اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی و روان گردان باید یک دغدغه بحرانی تلقی شود وبرنامه ها نیز برای کنترل و پیشگیری از این معضل هدفمند شود.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: