ثبت‌نام ۴۸۳ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی گناباد

دسته: انتخابات , سياسي
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۷ فروردین ۱۳۹۶
ثبت‌نام ۴۸۳ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی گناباد

فرماندار گناباد گفت: ۴۸۳ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی شهری و روستایی گناباد درسه منطقه شهری شامل گناباد، بیدخت و کاخک وروستاها ثبت نام کردند .

نشست خبری فرماندارفرماندار گناباد صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران گفت: ۴۸۳ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی شهری و روستایی گناباد شامل ۷۴ نفر در سه منطقه شهری شامل گناباد، بیدخت و کاخک و ۴۰۹ نفر در مناطق روستایی ثبت‌نام کرده‌اند.

محمدعلی نبی پورافزود: از این تعداد ۶۸ نفر مرد در مناطق شهری و ۳۸۷درمناطق روستایی ثبت‌نام  کرده‌اند.

وی بابیان اینکه ۶۸ درصد داوطلبین بدون سابقه عضویت در شوراها هستند، افزود: ۳۲ درصد از داوطلبین سابقه عضویت در شوراها رادارند.

نبی پور به افزایش ثبت‌نام داوطلبین زن در انتخابات شوراهای اسلامی اشاره و تصریح کرد: در این دوره در مناطق شهری ۶زن ودر روستاها ۲۲زن ثبت نام کرده اند .

وی  افزایش سطح سواد و مدارج علمی زنان و افزایش مشارکت بانوان در مباحث اجتماعی و سیاسی رااز عوامل افزایش ثبت‌نام بانوان در انتخابات شوراهای اسلامی دانست.

فرماندار گناباد گفت: استعلامات ثبت‌نام کنندگان در انتخابات شوراها به‌صورت روزانه به مراجع ۴ گانه ارسال‌شده و آن‌ها تا ۱۶ فروردین‌ماه جواب این استعلامات را به فرمانداری ارسال می‌کنند.

نبی پور افزود: از ۱۷ فروردین تا ۲۳ فروردین هیئت اجرایی صلاحیت داوطلبین را بررسی و سپس صورت‌جلسات هیئت اجرایی به هیئت نظارت شهرستان ارسال تا در مدت ۷ روز موردبررسی قرار گیرد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1542 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: