بازدید حدود ۲۴۸ هزار نفر از اماکن گردشگری گناباد

دسته: گردشگری
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۴ فروردین ۱۳۹۶
بازدید حدود ۲۴۸ هزار نفر از اماکن گردشگری گناباد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گناباد از بازدید 247 هزار و961 نفر از اماکن گردشگری و تاریخی این شهرستان طی تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت: حدود یک پنجم این بازدیدها از قنات جهانی قصبه صورت گرفته است.

گردشگربه گزارش گنابادنیوز به نقل از ایرنا علیرضا شناسایی افزود: ۳۸هزار و ۳۲۵ مسافر نوروزی در این مدت از قنات قصبه گناباد به عنوان تنها اثر ثبت شده استان خراسان رضوی در فهرست آثار جهانی دیدن کردند.
وی اظهار کرد: در این مدت ۱۸ هزار و ۴۸۱ مسافر نوروزی در اماکن اقامتی پیش بینی شده این شهرستان شامل میهمانسرا، زائرسراهای امامزادگان و بقاع متبرکه، اقامتگاه بومگردی و خانه معلم اسکان یافتند.
وی با اشاره به افزایش بازدید گردشگران و مسافران نوروزی از آثار و جاذبه های گردشگری و تاریخی گناباد و افزایش ماندگاری اقامت در این شهر، ثبت قنات قصبه در فهرست آثار جهانی را در این زمینه بسیار موثر دانست.
دبیر ستاد خدمات سفر گناباد گفت: ۳۰ هزار بروشور و بسته فرهنگی در زمینه معرفی ظرفیتها و جاذبه های گردشگری این شهرستان منتشر و بین مسافران نوروزی توزیع شد.
شناسایی افزود: همچنین با هدف معرفی آثار فرهنگی و سنتی گناباد، بازارچه های مختلف صنایع دستی و جشنواره های بومی محلی در هشت روستای این شهرستان برگزار شد.
قنات قصبه گناباد با سابقه بیش از ۲۵۰۰ سال به عنوان قدیمی ترین و عظیم ترین قنات کشور شاهکار تمدن تاریخ بشر در تامین آب و چشم انداز توسعه گردشگری در این منطقه است و همچنان در تامین آب این منطقه نقش مهم دارد.
شهرستان گناباد دارای ۲۵۰ اثر تاریخی و معنوی است که از این تعداد ۱۴۲ اثر در فهرست آثار ملی ثبت شده است.
چهار موزه باستان شناسی، مردم شناسی، آب و موزه روستایی زعفران نیز در گناباد برای بازدید علاقه مندان دایر است.
وجود ۱۷ مقبره امامزاده ها از دیگر ظرفیتهای معنوی و مذهبی شهرستان گناباد است.
این شهرستان در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد که به دلیل قرار گرفتن در مسیر سه استان خراسان جنوبی، یزد و خراسان رضوی، سالانه دهها هزار نفر از این منطقه گذر می کنند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: