رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد خبر داد:۴۰ مسجد شهرستان گناباد آماده برگزاری اعتکاف است

دسته: دسته‌بندی نشده , فرهنگي
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۹ فروردین ۱۳۹۶
۴۰ مسجد شهرستان گناباد آماده برگزاری اعتکاف است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد گفت: یکی از سنت های پیامبر اعتکاف است و به برکت انقلاب در شهرستان گناباد تزدیک به دو دهه این مراسم مهنوی با حضور جوانان برگزار می شود.

محمدرضا رحمانیبه گزارش گنابادنیوز حجت الاسلام محمدرضا رحمانی صبح امروز در نشستی خبری در محل اداره تبلغات اسلامی افزود: اعتکاف یک فرصت دوباره برای بندگان خطا کار است و با استفاده از این فرصت جبران خطاها را می توان کرد.

وی ادامه داد: امروز که مردم درگیر مشغله های زیادی هستند و همچنین فرصتی برای استغفار پیدا نمی کنند اعتکاف بهترین زمان برای این کار است.

رئیس اداره تبلغات اسلامی گناباد خاطرنشان کرد: مساجد در تثبیت فرهنگ دینی نقش بسزایی دارد و اعتکاف در خانه خدا با هدف خلوت گزینی انجام میشود.

وی بیان داشت : امسال برای معتکفین برنامه های متنوع ادعیه وسخنرانی، حلقه های معرفت ودیگر برنامه ها  با حضور کارشناسان شهرستان و سه استاد از مشهد مقدس در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد گفت: امسال پیش بینی ۴۰ مسجد شهر و روستایی جهت برگزاری اعتکاف شده که نزدیک به ۴۰ هزار شرکت کننده در اعتکاف خواهیم داشت.

محمدرضا رحمانی خاطرنشان کرد: اعتکاف تنها برعهده یک اداره نیست و دیگر ادارات نیز در برگزاری هر چه بهتر این مراسم معنوی باید کمک کنند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: