استاندار خراسان رضویافزایش چشمگیر تختهای بیمارستانی خراسان رضوی در دولت یازدهم

دسته: دسته‌بندی نشده
شنبه - 19 فروردین 1396
افزایش چشمگیر تختهای بیمارستانی خراسان رضوی در دولت یازدهم

استاندار خراسان رضوی گفت: تعداد تخت های بیمارستانی این استان در دولت تدبیر و امید افزایش چشمگیری داشته و به 6 هزار و 453 تخت رسیده است.

رشیدیان استاندار خراسان رضویعلیرضا رشیدیان عصر شنبه در آیین افتتاح بیمارستان ۳۲۰ تخته خوابی بهلول گناباد که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، افزود: تعداد تختهای بیمارستانی این استان در ابتدای دولت یازدهم چهار هزار و ۸۸۰ تخت بود.
وی ادامه داد: از مجموع یکهزار و ۸۰۰ طرح عمرانی نیمه تمام به جا مانده از دولت دهم در استان خراسان رضوی، از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون یکهزار و ۳۳۰ طرح تکمیل و بقیه در حال اجرا است.
وی اظهار کرد: از ابتدای دولت تدبیر و امید در مجموع ۴۶ هزار و ۶۶۱ طرح تجمیعی شامل طرحهای دهه فجر، هفته دولت و سفر ریاست جمهوری در استان خراسان رضوی بهره برداری شده است.
وی سرعت بخشی در اجرا و پیشرفت طرح های عمرانی در دولت یازدهم را نتیجه اعتماد مردم به این دولت دانست و گفت: دولت تدبیر و امید در راستای آرمانهای انقلاب اسلامی در زمینه پیشرفت عادلانه و متوازن در جامعه گام های موثری برداشته است.
وی با اشاره به مصاحبه یکی از افراد که عنوان کرده بود که وزرای دولت تدبیر و امید افراد ثروت مندی هستند، گفت: وزرای این دولت افراد توانمند و فرهیخته ای هستند که در خارج از دولت هم ، با توجه به علم و توانمندی ها و ظرفیتهای خود درآمدهای خوبی داشته اند.
استاندار خراسان رضوی گفت: از جمله این افراد می توان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد که به فراخور علم و تخصص و درایت خود امروز در قالب کابینه دولت تدبیر و امید منشاء خدمات بسیار خوبی به مردم و جامعه شده است.
نایب رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی و نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: از مجموع ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده برای تکمیل و توسعه زیرساختهای بیمارستان علامه بهلول گنابادی، تاکنون حدود ۱۴۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.
حمید بنایی گفت: با توجه به زلزله خیز بودن گناباد و بجستان و نیز ظرفیتهای این شهرستان ها به عنوان قطب منطقه ای امداد و نجات؛ راه اندازی پایگاه اورژانس هوایی در گناباد ضروری است.
بیمارستان ۳۲۰ تختخوابی علامه بهلول گنابادی روز شنبه در مراسمی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار خراسان رضوی به بهره برداری رسید.
برای ساخت این بیمارستان با زیربنای ۲۳ هزار و ۸۳۵ مترمربع در هفت طبقه ۸۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
بیمارستان بهلول گنابادی شامل بخشهای جراحی، اطفال، داخلی، زایشگاه، مامایی، اتاق های عمل، همودیالیز، داروخانه، مراقبتهای ویژه، ‌مراقبتهای ویژه قلب، آزمایشگاه مرکزی، رادیولوژی دیجیتال، ماموگرافی، سونوگرافی، سی.تی.اسکن و ام.آر.آی است.
همچنین با حضور وزیر بهداشت و استاندار خراسان رضوی عملیات اجرایی مجتمع بهداشتی و درمانی شادروان محمد علیزاده در گناباد آغاز شد.
ساخت این مجتمع با ۲ هزارو ۱۵۲ مترمربع زیربنا در چهار طبقه؛ ۳۰ میلیارد ریال هزینه در بر خواهد داشت و در بخش های آموزش بهورزی، پایگاه سلامت و خانه بهداشت فعالیت خواهد کرد.
زمین این مجتمع توسط مرحوم علیزاده و همسر وی مرحومه صدیقه خزاعی به دانشگاه علوم پزشکی گناباد اهدا شده است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2752 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: