رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گنابادبیش از ۴۳ هزار متر مربع از اراضی روستایی در سال۹۵ توسط بنیاد مسکن تملک شده است

دسته: پسکلوت , دسته‌بندی نشده , راه و ترابری , کاخک , مرکزی , مصاحبه
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۱ فروردین ۱۳۹۶
بیش از ۴۳ هزار متر مربع از اراضی روستایی در سال۹۵ توسط بنیاد مسکن تملک شده است

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان گناباد گفت: بیش از 43 هزار مترمربع از اراضی روستایی تملک شده که از این میزان برای چهار هزار و 100 متربع آن سند صادر شده است.

محمد خطیبی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گنابادمحمد خطیبی در گفتگو با خبرنگار گنابادنیوز به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: در سال ۹۵ در حوزه پرداخت تسهیلات بهسازی مکسن روستائی تعداد ۳۷۵ فقره پرداخت تسهیلات صورت گرفته که از این تعداد ۲۵۰ فقره وام ۱۸ میلیون تومانی و تعداد ۱۲۲ فقره وام ۲۰ میلیون تومانی دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: در راستای اهداف شهرستان گناباد که تمرکز بر روی بحث گردشگری این شهرستان است درسال ۹۵ تعداد ۶ فقره وام ۱۵ میلون تومانی در راستای مرمت و احیایی تعدادی از واحد های مسکونی روستای تاریخی و گردشگری ریاب  پرداخت شده است.

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد خاطرنشان کرد: برخی از روستائیان در تکمیل پروژه های خود با مشکل روبه رو شده بودند که توانستیم به تعداد ۳۲ واحد از این مسکن ها وام های ۴ میلیون تومانی بلاعوض پرداخت کنیم.

خطیبی تصریح کرد: در حوزه مسکن شهری نیز با رایزنی های انجام شده و کمک به جوانان در احداث بنا تعداد ۷۰ قطعه زمین در روستای قنبرآباد گناباد به آنها در قالب پروژه روستاشهر واگذار شده  و در حوزه روستایی نیز تعداد ۸۱ قطعه زمین به روستائیان واگذارشده است.

وی افزود: در سال گذشته با همکاری خوب اداره اسناد و املاک تعداد ۲۳۰ برگ سند روستائی و ۶۷ برگ سند شهری صادر شده است.

رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گناباد با برشمردند مزایای سند دار کردن منازل روستائی و اراضی هر روستا بیان داشت : بیش از ۴۳ هزار مترمربع از اراضی روستایی تملک شده که از این میزان برای چهار هزار و ۱۰۰ متربع آن سند صادر شده است.

خطیبی در پایان با اشاره به تخصیص قیر رایگان به شهرستان گناباد گفت: در مجموع با تخصیص پنج هزار ۸۴۵ تن قیر به این شهرستان راه های ۲۵ روستا بهسازی و اسفالت شده که در مجموع شش میلیون و ششصدو هشتاد هزارو ۵۸ مترمربع از معابر روستایی به صورت کامل اسفالت شده است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: