رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد۱۵ طرح تولیدی گناباد با دریافت تسهیلات به بهره برداری خواهند رسید

دسته: اقتصادي
چهارشنبه - 23 فروردین 1396
۱۵ طرح تولیدی گناباد با دریافت تسهیلات به بهره برداری خواهند رسید

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: در گناباد 15 طرح با پیشرفت بیش از 40 درصد داریک که نیازمند تسهیلات برای شروع به کار هستند.

هادی ایزدی رئیس اداره صنعت معدن تجارت

هادی ایزدی در گفتگو با خبرنگار گنابادنیوز، اظهار کرد: قوانین و بروکراسی اداری در سطح کشور برای سرمایه گذاران بی انگیزگی ایجاد کرده است و باید برخی از قوانین اصلاح شود .
وی ادامه داد: در شهرستان گناباد سعی شده با حذف برخی موارد که از لحاظ قانونی مشکلی ندارد کار سرمایه گذاران تسریع شود به طوری که برای شروع یک کار ۲۰ درصد بروکراسی اداری در شهرستان تاثیر گذار است.
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت گناباد تصریح کرد: در حال حاضر در شهرستان گناباد سه هزار ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم در حوزه صنعت مشغول به کار هستند و در حدود ۱۰ هزار نفر نیز به صورت غیر مستقیم در این حوزه فعالیت می کنند.
ایزدی در خصوص طرح های نیمه تمام گناباد که نیازمند تسهیلات می باشند نیز افزود: در کل شهرستان گناباد ۷ طرح با پیشرفت بیش از ۴۰ درصد و ۸ طرح با پیشرفت بیش از ۶۰ درصد داریم که در صورت دریافت تسهیلات زودتر به بهره برداری می رسند.
وی خاطرنشان کرد : در ۳۰ درصد اشتغال در بخش صنعت است و مابقی در سایر بخش ها می باشد که این خود نشان از اهمیت بخش صنعت در جامعه ما است.
ایزدی گفت: براساس سرشماری جمعیت فعال شهرستان گناباد حدود۲۴هزارنفر می باشد که حدود دو هزار ۵۰۰نفر ازاین تعداد بیکارهستند .
رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت گناباد اظهار داشت: درسال گذشته ما شاهد رشد ۷۰درصدی نسبت به سال ۹۴درآمد مجازات صنعتی درسطح شهرستان گناباد بوده ایم.
وی با اشاره به راهکار های تقویت بخش خصوصی در حوزه صنعت خاطرنشان کرد: حدود۹۰درصد سرمایه گذاری انجا م شده در بخش صنعت و معدن  و تجارت شهرستان گناباد توسط بخش خصوصی انجام شده است.
ایزدی افزود: دولت برای شهرستان هایی مانند گناباد جهت سرمایه گذاری مشوق هایی را نیز پیش بینی کرده که بطور مثال معافیت ده ساله از پرداخت مالیات در ناحیه صنعتی بخش کاخک گناباد یکی از این مشوق ها است.
وی د در پایان اظهار کرد: با دستورالعمل جدید که طرح های دارای ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی را می توان برای تسهیلات معرفی کرد بیشتر طرح های گناباد شامل این دستورالعمل شده و به زودی برای دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2778 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: