دو هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر خراسان رضوی جذب بازار کار شدند

دسته: فرهنگي
چهارشنبه - 23 فروردین 1396
دو هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر خراسان رضوی جذب بازار کار شدند

قائم مقام اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: دو هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر این استان در سال گذشته جذب بازار کار شدند که یکهزار و 200 مورد آن مربوط به اشتغال در دستگاههای اجرایی بود.

بنیاد شهید و امور ایثارگرانبه گزارش گنابادنیوز به نقل از ایرنا قاسم ملکدار روز چهارشنبه در حاشیه آئین معارفه رئیس جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران گناباد در گفت و گو با ایرنا افزود: چهار هزار نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر دانش آموخته دانشگاهی این استان بی کار هستند و ایجاد اشتغال برای این قشر اولویت اقدامات بنیاد شهید استان در سال جاری است.
وی گفت:۶ هزار تن از فرزندان شاهد و ایثارگر خراسان رضوی دانشجو هستند و یکی از مهمترین رویکردهای این اداره کل در سال جاری کارآفرینی در حوزه آموزش های عمومی و هدایت شغلی و تحصیلی برای توانمند سازی دانش آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر والدین شاهد وارد دوره سالمندی شده اند و نیازهای تکریمی و مراقبتی خاصی دارند افزود: حدود ۹۵ درصد از والدین شهدا در قالب طرح پایش سلامت مورد پایش درمان های تخصصی قرار گرفتند.
فرماندار گناباد نیز در این آئین گفت: فرهنگ ایثار و شهادت ریشه در مکتب و دین اسلام دارد و نباید به آن نگاه سیاسی بشود و یا گروهی آن را به نفع خود مصادره کنند.
محمد علی نبی پور افزود: این فرمانداری با تمام توان در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش می کند اما اجازه نخواهد داد از یادواره ی شهدا برای اهداف سیاسی استفاده شود.
در این آئین محمد شهابی به عنوان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گناباد معرفی و از خدمات پنج ساله جواد حامدزاده رئیس پیشین این نهاد قدردانی شد.
خراسان رضوی با ۱۵ هزار گلزار شهدا مفتخر به داشتن ۱۷ هزار شهید است.
بنیاد شهید و ایثارگران خراسان رضوی از حیث شهدا و افراد تحت پوشش سومین استان کشور محسوب می شود.
۱۰ هزار فرزند شهید و جانباز بالای ۲۵ درصد دانشجو در این استان تحت پوشش بنیاد شهید هستند.
شهرستان گناباد  یکهزار و ۳۳۹ شهید، جانباز و آزاده دارد.

در این مراسم از زحمات ۵ ساله جواد حامدزاده در ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران گناباد قدردانی و محمد شهابی به سمت سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران گناباد منصوب شد.

حامدزاده نیز به سمت رئیس اداره پژوهش و ارتباطات فرهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی منصوب‌شده است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2789 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنجشنبه 24 فروردین 1396 - 9:22 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خسته نباشید

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 26 فروردین 1396 - 2:05 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

پس ما فعلا امیدی به کار نداشته باشیم