معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد :دانشگاه گناباد رتبه ۳ کشوری سامانه یکپارچه بهداشت را کسب کرد

دسته: دانشگاه ها
بدون دیدگاه
شنبه - ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
دانشگاه گناباد رتبه ۳ کشوری سامانه یکپارچه بهداشت را کسب کرد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با تلاش های صورت گرفته و تجهیز مراکز بهداشتی رتبه سوم کشور در ثبت پرونده های الکترونی را کسب نموده ایم.

علی عالمی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گنابادعلی عالمی ظهر شنبه در نشستی خبری به مناسبت هفته سلامت در محل سالن اجلاس دانشگاه علوم پزشکی گناباد، اظهار کرد: شعار جهانی امسال در هفته سلامت در مورد افسردگی و مقابله با آن است.
وی ادامه داد: موضوع شعار سال که از سوی سازمان جهانی بهداشت مشخص شده به دنبال جلوگیری از افزایش افسردگی در جامعه جهانی است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۳۰ میلادی بیشترین بیماری در جامعه افسردگی خواهد بود که نشان از اهمیت این موضوع در جامعه و تلاش برای مقابله با آن است.
عالمی افزود: بیماری های روانی مثل سایر بیماری ها است و بیشتر این بیماری ها در حال حاضر قابل درمان در کشور می باشد و بطور کلی امید در جامعه و بخصوص کشور اسلامی مانند ایران می تواند در جلوگیری از افسردگی نقش بسزایی داشته باشد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: از سال گذشته طرح سفیران سلامت را در کنار رابطین سلامت که هردو از برنامه های طرح تحول سلامت می باسد را اغاز کرده ایم که امروز ۵ هزار سفیر سلامت در گناباد داریم و برنامه رمان بندی ما این است که طی پنج سال آینده همه خانواده های گنابادی یک سفیر سلامت داشته باشند.
علی عالمی با اشاره به برخی از برنامه های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گناباد بیان داشت: برنامه های حوزه بهداشت دیر به ثمر می نشیند ولی در مقابل نتیجه دلخواه بدست می اید.
وی مهمترین شاخصه سواد سلامت در جامعه را کسب اطلاعات از منابع موثق دانست و افزود: سایت های دانشگاهی و معتبر می توانند یکی از این منابع باشند و مردم نباید همه اطلاعاتی که در فضای مجازی و یا برخی سایت ها وجود دارد را بپذیرند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد تصریح کرد: طی یکسال گذشته ۴۰ نیرو در حوزه بهداشت این شهرستان شامل پزشک، دندانپزشک، کارشناس بهداشت محیط و حرفه به خدمت گرفته شده است و نیروهای طرح تحول سلامت این شهرستان نیز ۱۴۷ ساعت دوره های آموزشی به اتمام رسانده اند.
عالمی افزود: قبلا در گناباد سه مرکز بهداشت داشته ایم که در سال گذشته چهار مرکز دیگر را نیز به آنها اضافه کرده ایم و تعداد دو پایگاه ضمیمه را نیز به چرخه بهداشت شهرستان وارد شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: در حال حاضر اطلاعات بیش از ۹۹ درصد مردم گناباد در سامانه یکپارچه بهداشت ثبت شده که توانسته ایم رتبه سوم کشوری را در این خصوص از ان خود کنیم.
وی ادامه داد: در سال گذشته براساس اطلاعات این سامانه ۵۰ درصد مردم گناباد خدمات دریافت کرده اند که شامل پنج هزار۳۰۰ خدمت شده و در کل سال نیز هشصدو ۸۷هزار تعداد خدماتی بوده که ارائه شده است.
عالی افزود: ۳۰ پروژه تعریف شده در معاونت بهداشت داریم که از هزینه ای بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان است که از این میزان دو میلیارد تخصیص یافته و مابقی به ارامی و براساس پیشرفت کار درحال تخصیص است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گناباد بیان داشت: از ابتدای سال ۹۴ تاکنون بیش از ۵ هزار مشاوره فرزندآوری، پانصد مورد خدمات روانشناسی، سه هزار۷۸۰ مورد نمونه برداری میکروبی و شیمیایی آب  و تعداد دوهزار و ۳۰۰ بیمار دیابتی شناسایی و مراقبت شده است.
وی یکی از اقدامات خوبی که دانشگاه علم پزشکی گناباد به دانش آموزان ارائه کرده است را هفتاد هزار مورد وارنیش فلوراید به دانش آموزان مقطع ابتدایی دانست وافزود: با اجرای این طرح در آینده شامل کاهش مراجعه به دندانپزشک و جلوگیری از خیلی هزینه ها برای خانواده ها خواهیم بود.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1557 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: