نماینده مردم گناباد و بجستان عنوان کرد:لزوم تدوین طرح جامع گردشگری با محوریت قنات قصبه

دسته: گردشگری
یک دیدگاه
دوشنبه - ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
لزوم تدوین طرح جامع گردشگری با محوریت قنات قصبه

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جامع گردشگری با محوریت قنات قصبه هر چه زودتر باید تدوین شود.

قنات قصبهبه گزارش گنابادنیوز به نقل از مهر، حمید بنایی اظهار کرد: ظرفیت های پیش آمده در گردشگری گناباد و بخصوص ثبت جهانی قنات قصبه باعث شده که سازمان میراث فرهنگی نگاه ویژه ای به این شهرستان داشته باشد.

وی ادامه داد: به نظر می رسد باید تصمیمات مهمتری در این حوزه و در سطح ملی گرفته شود زیرا قنات قصبه گناباد، نگین گردشگری شرق کشور است.

بنایی افزود: ثبت جهانی قنات قصبه حجت را بر ما تمام کرده که بایستی نگاه ویژه ای به گناباد در موضوع گردشگری داشت.

نماینده مردم گناباد وبجستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما در گناباد باید به دنبال تکمیل زنجیره های گردشگری باشیم، از این جهت که توریست و یا مسافری که برای بازدید از قنات قصبه به گناباد می آید، قاعدتاً خواهان این است که از دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان هم بازدید کند، به همین دلیل زنجیره های دیگری که بتواند در کنار جاذبه قنات قصبه به ما کمک کند را باید تقویت و ظرفیت بالقوه آن ها را بالفعل کنیم.

بنایی افزود: به عنوان مثال یکی از اصلی ترین زنجیره های گردشگری در گناباد اقامتگاه های بوم گردی است که در استان بیشترین تعداد اقامتگاه ها را داراست، اما متاسفانه هیچ گونه تسهیلات ملی اعم از پرداخت وام به متقاضیان چه در روستای هدف گردشگری «ریاب» گناباد و چه روستای هدف گردشگری «مزار» بجستان تعلق نگرفته است که انتظار می رود سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هر چه زودتر با پرداخت تسهیلات بتوانند به رونق گردشگری روستایی کمک کنند.

وی ادامه داد: امروزه اثر تاریخی قنات قصبه از یک جاذبه محلی و شهرستانی خارج شده و باید بدان نگاه ملی شود که ما در اولین گام نیاز داریم طرح جامع گردشگری با محوریت قنات قصبه هر چه زودتر تدوین شود که بتوانیم در کنار این اثر تاریخی، به دیگر جاذبه هایی همچون اصلاح کوچه باغ ها که یکی دیگر از مکمل های این اثر تاریخی است بپردازیم .

بنایی افزود: در تلاش هستیم که نگاه جهانیان را به قنات قصبه گناباد معطوف کنیم که به دلیل جاذبه بکری که در آن نهفته است، مشتاقان بسیاری را در سراسر دنیا به خود جذب خواهد کرد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1557 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها
م ع عطاردی شورابی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام خدمت نماینده محترم گناباد،،تو رو به خدا شعار دادن را تموم کنید و بیشتر عمل کنید .چه گلی به سر گناباد زده شده فقط قنات قنات میکنید.چی شد بودجه ساخت و تجهیز سیمان گناباد.بودجه اش خرج تجهیز سیمان قاین شد.خدا آخر و عاقبت مردم گناباد را به خیر کنه آمین