برگزاری آئین تجلیل از ۲۲ رابط فعال آیین اعتکاف در شهرستان گناباد

دسته: اجتماعي
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
برگزاری آئین تجلیل از ۲۲ رابط فعال آیین اعتکاف در شهرستان گناباد

مسئول امور فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی گناباد از برگزاری آئین تجلیل از ۲۲ رابط فعال مراسم اعتکاف در این شهرستان خبر داد.

photo_2017-05-08_11-36-42حجت‌الاسلام علی آقایی با اعلام این خبر، گفت: همزمان با ماه شعبان و به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان گناباد، با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی، معاون فرماندار و تعدادی از روحانیون مستقر از ۲۲ رابط فعال مراسم اعتکاف این شهرستان با اهدایی لوح و هدایای تقدیر شد.

حجت‌الاسلام محمدرضا رحمانی طی سخنانی در این آئین، با اشاره به اینکه اعتکاف یک فرصت کوتاه‌مدت برای خودسازی و تقرب به خداوند متعال است، افزود: توفیق شرکت در این مراسم همه‌ساله نصیب عده زیادی از افراد می‌شود اما خدمت به معتکفان خود توفیقی است که نصیب هرکسی نخواهد شد لیکن باید فرصت خدمت‌رسانی به بندگان مخلص خدا را قدر دانست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد در ادامه با ارائه گزارشی از اعتکاف ۹۶ در شهرستان، اظهارداشت: سال گذشته ۳۶ مسجد برای برگزاری مراسم اعتکاف در شهرستان گناباد در نظر گرفته شده بود که با توجه به افزایش تقاضاها، امسال به ۴۰ مسجد افزایش یافت.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گناباد اضافه کرد: تعداد معتکفین در مساجد مناطق شهری و روستایی گناباد در سال قبل ۳۵۰۰ نفر بود که امسال با ۱۵ درصد افزایش به ۴ هزار نفر رسید.

وی همچنین ابراز داشت: امسال برای اولین بار مسجدی برای افراد زیر ۱۶ سال در نظر گرفته‌شده بود تا این افراد نیز از فضیلت اعتکاف بی‌بهره نباشند.

رحمانی در ادامه هدف از برگزاری این آئین را، تجلیل از افرادی عنوان کرد که ساعت ها برای مهیا ساختن زمینه اعتکاف و عبادت جوانان این شهرستان تلاش کردند.

گفتنی است، در پایان این مراسم از ۲۲ خادم اعتکاف خواهر و برادر که مسئولیت برنامه ریزی، ساماندهی و ثبت نام بیش از ۲۰۰۰ نفر معتکف را در هشت مسجد مرکز گناباد داشتند تقدیر شد.

photo_2017-05-08_11-36-50 photo_2017-05-08_11-37-00


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1557 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: