معاون پشتیبانی و توسعه اداره کل آموزش ‌و پرورش خراسان رضوی:۳۰درصد مدارس خراسان‌رضوی توسط خیرین احداث‌ شده است

دسته: دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
۳۰درصد مدارس خراسان‌رضوی توسط خیرین احداث‌ شده است

معاون پشتیبانی و توسعه اداره کل آموزش ‌و پرورش خراسان‌رضوی گفت: در حدود 30درصد مدارس استان خراسان رضوی توسط خیرین احداث‌ شده است.

16569قاسمعلی خدابنده در مراسم افتتاح آموزشگاه خیرساز خاکپور یک گناباد با بیان این مطلب گفت: در سطح خراسان‌رضوی ۱۰ هزار و ۵۰۰ مدرسه با یک ‌میلیون و ۲۰۰ دانش‌آموز وجود دارد، برهمین اساس، بهسازی و بازسازی همه فضاهای مدارس تنها توسط آموزش ‌و پرورش امکان‌ پذیر نیست و در همین راستا از خیرین برای بهسازی و بازسازی مدارس استفاده می‌‌شود.
وی ادامه داد: مهمترین سیاست‌‌های اداره کل آموزش ‌و پرورش خراسان‌رضوی در سال ۹۶ توسعه عدالت آموزی و کیفیت ‌بخشی بوده که تحقق این اهداف نیازمند توسعه و بهبود فضاهای فیزیکی است.
معاون پشتیبانی و توسعه اداره کل آموزش ‌و پرورش خراسان رضوی خاطرنشان کرد: به همین دلیل برای ما خیلی مهم است که دانش آموزان ما در مدارس استاندارد و با کیفیت درس بخوانند.
فرماندار گناباد نیز در این مراسم با بیان اینکه باید در همه ایام عزت و احترام معلمین حفظ شود، اظهار کرد: همه ما در هر سمت و جایگاهی که هستیم بندگان معلمین خود هستیم و خواهیم بود.
محمدعلی نبی‌پور، فرماندار گناباد ادامه داد: نهاد مدرسه یکی از مهمترین و قدیمی‌ترین نهادهایی است که شکل گرفته و پایه و اساس آن نیز آموزش و پرورش انسان بوده و هست و کشور ما که یک کشور اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه بنیاد دین اسلام بر آموزش است، خاطرنشان کرد: آغاز دین اسلام با تعلیم و تعلم بوده و انسان از زمانی که متولد می شود و تا زمانی که در دنیا است باید به دنبال آموزش باشد.
فرماندار گناباد تصریح کرد: اگر نهاد مدرسه و معلمین با خانواده‌ها دست به دست هم دهند، قطعا موفقیت‌های چشم‌گیری به دست خواهد آمد و در طول یک قرن تاریخ آموزش و پرورش گناباد نیز افراد زیادی تربیت شده‌اند که هم اکنون در سطوح بالای کشور مشغول خدمت هستند.
در ادامه سیدمحمد مهدوی، مدیر آموزش و پرورش گناباد نیز گفت: مجمع خیرین مدرسه ساز گناباد از فعال‌ترین مجامع در کشور بوده و تاکنون کمک‌های بسیار خوبی به این امر شده و همچنین دانش آموزان نیازمند نیز از حمایت‌های آنان بهره‌مند می‌شوند.
وی افزود: در سال گذشته ۲۳ پروژه آموزشی در گناباد به بهره‌برداری رسیده که برای این پروژه‌ها بیش از ۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است.
دبیرستان تیزهوشان مرحوم حاج محمدعلی خاکپور ریابی دارای ۹ کلاس درس به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع زیربنا با هزینه ای بالغ بر ۹۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.
ایسنا

 


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1557 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: