فرماندارگناباد:بازشماری آراء تغییری در نتایج انتخابات شوراها در گناباد ایجاد نکرد

دسته: انتخابات , سياسي
پنجشنبه - 4 خرداد 1396
بازشماری آراء تغییری در نتایج انتخابات شوراها در گناباد ایجاد نکرد

فرماندار گناباد گفت: به دنبال برخی شکایات از روند برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان و بازشماری یک چهارم آراء در روز چهارشنبه؛ تغییری در نتیجه این انتخابات ایجاد نشد.

محمد-علی-نبی-پور-1به گزارش گنابادنیوز به نقل از ایرنا محمد علی نبی پور  افزود: از مجموع پنج مورد شکایت از روند برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهری و روستایی شهرستان گناباد، سه مورد مربوطه به شهرهای گناباد و کاخک و دومورد مختص مناطق روستایی بخشهای مرکزی و کاخک این شهرستان بود.
وی ادامه داد: یک چهارم آراء در شهرهای گناباد، کاخک و روستاهای بخشهای مرکزی و کاخک شهرستان گناباد با حضور نمایندگان هیاتهای اجرایی و نظارت انتخابات شهرستان بازشماری شد ولی تغییری در نتایج آراء پدید نیامد.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس مانده ۵۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هیاتهای اجرایی و نظارت بایستی تا مدت هفت روز از زمان اعلام نتایج نهایی آراء، شکایتها را بررسی و نظر نهایی خود را اعلام کنند.
وی ادامه داد: با وجود برخی شایعات در زمینه کمبود تعرفه اخذ رای در برخی شعب اخذ رای روستایی شهرستان گناباد، در هیچ یک از شعب اخذ رای کمبود تعرفه وجود نداشت و در اکثر شعب شهرستان تعرفه های اضافی برگشت داده شد.
فرماندار گناباد گفت: شعب اخذ رای در این شهرستان تا انتهای زمان رای گیری در ساعت ۲۴ روز ۲۹ اردیبهشت فعال بودند و هیچ کمبود تعرفه ای وجود نداشت.
نبی پور گفت: مطرح کردن و دامن زدن به این شبهات به هیچ عنوان صحیح نیست و هیات نظارت شورای نگهبان به طور کامل بر روند برگزاری انتخابات در گناباد نظارت داشته و انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری در سلامت کامل برگزار شد.
وی میزان مشارکت مردم شهرستان گناباد در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را ۸۷.۲ درصد ذکر کرد.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2552 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: