فرماندارگناباد:پیری جمعیت زنگ خطر برای توسعه این شهرستان است

دسته: اجتماعي
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۴ خرداد ۱۳۹۶
پیری جمعیت زنگ خطر برای توسعه این شهرستان است

فرماندار گناباد گفت: افزایش جمعیت سالمندان در این شهرستان زنگ خطری برای توسعه است زیرا روند پیگیری مطلوب آن را با مشکلاتی مواجه می کند.

محمد-علی-نبی-پور-1محمدعلی نبی پور روز شنبه در نشست شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی گناباد افزود: ۳۸ درصد جمعیت این شهرستان میانسال هستند، ۱۰ درصد در سنین پیری قرار دارند و میزان جمعیت سالخوردگان این شهرستان در حال افزایش است.
وی ادامه داد: افزایش پیری جمعیت گناباد علاوه بر تاثیر منفی در روند توسعه موجب افزایش هزینه ها و خدمات تامین اجتماعی می شود چون سرانه خدمات در این بخش در جمعیت سالخورده به مراتب بیشتر از جمعیت جوان است.
فرماندار گناباد گفت: بیشترین افزایش جمعیت و زاد و ولد گناباد مربوطه به مناطق کمتر توسعه یافته و اقشار آسیب پذیر این شهرستان است که این مساله موجب افرایش مشکلات اقتصادی این خانوارها و روند حمایتهای اقتصادی از آنها می شود.
وی همچنین به افزایش طلاق در گناباد از ۱۸۰ واقعه در سال ۱۳۹۴ به ۱۹۲ واقعه طلاق در سال ۱۳۹۵ اشره و بیان کرد: مشکلات فرهنگی، دخالت خانواده ها، پایین بودن آستانه تحمل زوجها و افزایش ازدواج در سنین جوانی از مسائل مهم در افزایش این معضل است.
رئیس اداره ثبت احوال گناباد هم با اشاره به روند افزایش ازدواج و طلاق در این شهرستان در دو سال گذشته گفت: میزان ازدواج از ۸۰۷ مورد در سال ۱۳۹۴ به ۸۹۵ ازدواج در سال ۱۳۹۵ افزایش یافت.
حسین سعیدی گفت: ۱۹۲ واقعه طلاق طی سال گذشته در گناباد به ثبت رسید در حالی که در سال ۱۳۹۴ میزان طلاق ثبت شده ۱۸۰ واقعه بود. همچنین تعداد طلاق در گناباد از ۱۵ واقعه در فروردین به ۱۸ واقعه طلاق در اردیبهشت امسال افزایش یافت.
وی افزود: همچنین تعداد ازدواج در فروردین ماه ۱۱ و در اردیهبشت ماه امسال ۸۸ واقعه بود.

ایرنا


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1507 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: