رئیس صندوق رفاه دانشجویان خبرداد:ساخت خوابگاه ۳۵۰ نفره در گناباد

دسته: دانشجويي
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۳۱ خرداد ۱۳۹۶
ساخت خوابگاه ۳۵۰ نفره در گناباد

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: در شهرستان گناباد خوابگاهی 350 نفره به هزینه ای 5 میلیارد تومانی ساخته می شود.

شورای اداریبه گزارش گنابادنیوز، ذوالفقار یزدان مهر عصر سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان گناباد اظهار کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، جهشی در آموزش عالی کشور صورت گرفت به صورتی که در حال حاضر چهارمیلیون و ۳۰۰ هزار دانشجو ، دو هزار و ۸۰۰ واحد دانشگاهی و بیش از ۷۵ هزار هیئت علمی در کشور وجود دارد.

وی افزود: از لحاظ رشد کمی پس از انقلاب اسلامی ایران، اتفاق های خوبی افتاده ولی متناسب با رشد کمی ،رشد کیفی صورت نگرفته است به شکلی که در برخی از شهرستان ها دانشگاه هایی افتتاح شده که به زیرساخت های آن هیچ توجهی نشده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان کشور خاطرنشان کرد: شعار ما در وزارت علوم کیفیت سازی آموزش عالی بوده به صورتی که در سال گذشته ۱۰۰ درصد بودجه کیفیت سازی دانشگاه ها تخصیص یافته است.

یزدان مهر افزود: متاسفانه در کشور تعداد زیادی دانشجو تربیت کرده ایم ولی به بحث اشتغال آنها توجهی نشده که براساس توصیه رهبر معظم انقلاب به دانشگاه های مهارت محور و صنعتی نگاه ویژه ای شده تا در بحث اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی نیز قدم هایی برداشته شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سال های اخیر نهادهای عمومی و خیرین در حوزه های مختلف آموزش عالی به کمک وزارت علوم آمده اند به صورتی  که در سال گذشته ۲۲۰ میلیارد تومان از ظرفیت های عمومی مثل نهاد مستضعفان استفاده شده و یا بنیاد ۱۵ خرداد در حال حاضر ۲۸ خوابگاه دانشجویی را در دست احداث دارد که بزودی در اختیار مجموعه آموزش عالی کشور قرار خواهد داد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان کشور با اشاره به ماموریت های مختلف صندوق رفاه دانشجویی اظهار کرد: مهمترین ماموریت ما حمایت از دانشجویان محروم بوده که طی سال های گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و ۱۱۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است.

یزدان مهر افزود: پوشش وام دانشجویی در شهرستان گناباد به ۱۰۰ درصد رسیده است و  امروز هردانشجوی گنابادی در خواست وام نماید با آن موافقت می شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصادمقاومتی تولید و اشتغال افزود: بر همین اساس در صندوق رفاه دانشجویی از کارگاه های مهارت محور حمایت کامل می کنیم به شکلی که به هر کارگاه وام ۱۰۰ میلیون تومانی پرداخت کرده و در صادرات محصولات آنها نیز کمک هایی را انجام می دهیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان کشور گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و کمک نهادهای عمومی و خیرین ۲۰۰ خوابگاه دانشجویی جدید در کشور احداث خواهد شد که اولین آن  خوابگاه ۳۵۰ نفری مجتمع آموزش عالی گناباد با اعتباری ۵میلیارد تومانی است.

وی در خصوص کمک به دانشجویان محروم و کم بضاعت گناباد نیز اظهار کرد: صندوق قرض الحسنه ای با کمک مسئولین شهرستان و دانشگاه احداث خواهد شد که وجه اولیه این صندوق از طرف وزارت علوم تامین و به نام وام شرافتی به دانشجویان پرداخت خواهد شد.

یزدان مهر یکی دیگر از کمک های صندوق رفاه دانشجویی به دانشجویان بی بضاعت را معافیت ۲۰ درصدی دانشجویان از پرداخت اجاره بها اعلام کرد و افزود: به هر دانشجوی متقاضی و دارای شرایط، در حال حاضر کمک اجاره بهای ۱۰۰ هزار تومانی پرداخت می شود.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1547 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: