معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گنابادرشد حدود هشت درصدی داوطلبان گنابادی کنکور سال ۹۶

دسته: دانشجويي , دانشگاه ها , دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۸ تیر ۱۳۹۶
رشد حدود هشت درصدی داوطلبان گنابادی کنکور سال ۹۶

دکتر رضا اسماعیلی گفت: تعداد داوطلبان گنابادی کنکور سال 96 نسبت به سال گذشته، حدود هشت درصد رشد یافته است.

رضا اسماعیلی معاون دانشگاه علوم پزشکی گنابادبه گزارش گنابادنیوز به نقل از وب‌دا، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد و نماینده تام‌الاختیار دانشگاه در برگزاری آزمون سراسری سال ۹۶ در شهرستان گناباد گفت: ۱۵۲۹ داوطلب گنابادی در کنکور سال ۹۵ شرکت داشتند که این تعداد در کنکور امسال به ۱۶۴۸ داوطلب رسیده است که رشد ۷/۸ درصدی را نشان می‌دهد.
دکتر رضا اسماعیلی با بیان اینکه از ۱۱۹ داوطلب افزایش یافته در کنکور امسال، ۶۵ داوطلب مرد و ۵۴ داوطلب زن هستند، ابراز کرد: از مجموع ۱۶۴۸شرکت‌کننده آزمون سراسری امسال، ۸۸۳ داوطلب در گروه علوم تجربی، ۱۶۶ داوطلب در گروه علوم ریاضی و فنی، ۲۵۹ داوطلب در گروه علوم انسانی ، ۲۰۲ داوطلب در گروه زبان های خارجی و ۱۳۸داوطلب در گروه هنر با هم به رقابت خواهند پرداخت.
بیش از نیمی از داوطلبان گنابادی کنکور امسال در گروه علوم تجربی ثبت‌نام کردند
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد و نماینده تام‌الاختیار دانشگاه در برگزاری آزمون سراسری سال ۹۶ به رشد ۱۲درصدی داوطلبان گنابادی در گروه علوم تجربی اشاره کرد و افزود: در کنکور سال گذشته، ۷۸۶ داوطلب در گروه علوم تجربی شرکت داشتند که امسال، ۶۲ داوطلب مرد و ۳۵ داوطلب زن در این گروه افزایش یافته است.
دکتر اسماعیلی با اشاره به اینکه در کنکور امسال ۸۸۳ داوطلب در گروه علوم تجربی شرکت کردند، اظهار کرد: شرکت‌کنندگان در این گروه آزمایشی، ۵۳/۵ درصد تعداد کل داوطلبان آزمون سراسری در شهرستان گناباد را شامل می‌شود.
ریاضی و فنی؛ تنها گروهی که داوطلبان آن نسبت به کنکور پارسال کاهش یافته است
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد و نماینده تام‌الاختیار دانشگاه در برگزاری آزمون سراسری سال ۹۶ با بیان اینکه امسال ۱۶۶ داوطلب گنابادی در گروه علوم ریاضی و فنی شرکت دارند، تصریح کرد: این تعداد نسبت به داوطلبان سال گذشته که ۱۷۱ نفر بودند، کاهش سه درصدی را نشان می‌دهد.
دکتر اسماعیلی افزود: از ۱۶۶ داوطلب گروه ریاضی و فنی، ۱۲۰ نفر مرد و ۴۶ نفر زن هستند.
۵۷/۱۶ درصد داوطلبان کنکور در گناباد، زن و ۴۲/۸۴ درصد داوطلبان مرد هستند
دکتر اسماعیلی عنوان کرد: از تعداد ۱۶۴۸ داوطلب گنابادی کنکور سال ۹۶، ۹۴۲ داوطلب معادل ۵۷/۱۶ درصد داوطلبان زن و ۷۰۶ داوطلب معادل ۴۲/۸۴ درصد، داوطلبان مرد هستند.
وی با بیان اینکه تعداد داوطلبان زن شهرستان گناباد نسبت به کنکور سال۹۵ حدود یک درصد کاهش یافته است، اظهار کرد: ۵۷/۱۶ درصد داوطلبان گنابادی کنکور امسال زن هستند در حالی که در کنکور سال ۹۵، این تعداد ۵۸/۰۸ درصد بوده است.
وی ادامه داد: این در حالی است که تعداد داوطلبان زن شهرستان گناباد در کنکور سال ۹۵ نسبت به کنکور سال ۹۴، حدود ۰/۷۸ درصد رشد را نشان می‌داد.
وی با بیان اینکه امسال هم همچون سال گذشته، کنکور سراسری در مدت دو روز در پردیس دانشگاه علوم پزشکی برگزار خواهد شد، گفت: در نخستین روز برگزاری کنکور سراسری امسال که صبح پنجشنبه ۱۵تیرماه برگزار خواهد شد، ۱۶۶ داوطلب در گروه علوم ریاضی و فنی و ۲۵۹ داوطلب در گروه علوم انسانی با هم به رقابت می‌پردازند.
دکتر اسماعیلی تصریح کرد: آزمون گروه هنر نیز با شرکت ۹۷ داوطلب زن و ۴۱ داوطلب مرد، عصر روز پنجشنبه ۱۵ تیرماه برگزار خواهد شد.
وی با بیان اینکه ۵۱۰ داوطلب زن و ۳۷۳ داوطلب مرد گروه علوم تجربی، صبح جمعه ۱۶ تیرماه با سایر داوطلبان این گروه در سراسر کشور به رقابت می‌پردازند، اظهار کرد: آخرین آزمون کنکور سراسری سال ۹۶، عصر روز جمعه ۱۶ تیرماه با رقابت ۱۱۹ داوطلب زن و ۸۳ داوطلب مرد در گروه زبان‌های خارجی برگزار می‌شود.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1547 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: