فرماندارگناباد:۹۰ درصد قناتهای گناباد نیازمند لایروبی و بهسازی

دسته: کشاورزی
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۸ تیر ۱۳۹۶
۹۰ درصد قناتهای گناباد نیازمند لایروبی و بهسازی

فرماندار گناباد گفت: 90 درصد از مجموع 449 قنات فعال در این شهرستان برای تامین آبدهی در شرایط تداوم پدیده خشکسالی نیازمند لایروبی و بهسازی است.

محمد-علی-نبی-پور-1به گزارش گنابادنیوز به نقل از ایرنا محمدعلی نبی پور افزود: ۵۹۹ قنات در گناباد وجود دارد که آبدهی ۱۵۰رشته آن بخاطر تداوم ۱۰ ساله پدیده خشکسالی به شدت کاهش یافته و یا بطور کل خشکید ه اند.
وی ادامه داد: به دنبال پیگیریهای سفر استاندار خراسان رضوی به گناباد و بجستان در مجموع ۱۰ میلیارد ریال ر از محل اعتبارات تملک داراییها، ماده ۱۹ قانون برنامه و بودجه و ماده ۲۸ قانون الحاق و تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مبرای تحرک بخشی اقتصاد مناطق کمتر توسعه یافته امسال به لایروبی قناتهای گناباد اختصاص یافت.
فرماندار گناباد گفت: وضعیت تامین آب شرب به خصوص در روستاهای بخش مرکزی و نزدیک به شهر گناباد در وضعیت بحرانی می باشد و در این شرایط تامین آب اولویت اصلی است.در صورت بحرانی تر شدن وضعیت تامین آب در روستاها مجبور به قطع آب دامداریها و یا واحدهای صنعتی خواهیم بود.
مرکز شهرستان ۸۱ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۷۸ کیلومتری جنوب مشهد واقع است. این شهرستان دارای دو بخش مرکزی و کاخک، سه شهر شامل گناباد، بیدخت و کاخک و همچنین ۱۰۶ روستا است. ۳۴ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1547 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: