سرپرست پایگاه میراث جهانی قنات قصبه گنابادشورای راهبردی قنات جهانی قصبه تشکیل شد

دسته: گردشگری
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۹ تیر ۱۳۹۶
شورای راهبردی قنات جهانی قصبه تشکیل شد

سرپرست پایگاه میراث جهانی قنات قصبه گناباد گفت: شورای راهبردی قنات جهانی قصبه با حضور نخبگان کشوری در راستای سیاستگذاری محوطه این قنات تشکیل شد.

قنات قصبهrرسول صنوبری در گفتگو با خبرنگار گنابادنیوز، اظهار کرد: در شش ماهه اخیر اقدامات جدی در حوزه قنات قصبه صورت گرفته که از آن جمله می توان به مرمت و بهسازی مظهر قنات اشاره کرد.
وی ادامه داد: یکی از مشکلات محوطه قنات نبود برق بود که در این مدت شبکه انتقال برق به ورودی شماره یک رسیده و انشعابات لازم نصب شده تا گردشگران داخلی و خارجی راحتر بتوانند از این اثر جهانی بازدید کنند.
سرپرست پایگاه میراث جهانی قنات قصبه گناباد خاطرنشان کرد: در تعطیلات نوروزی امسال به ۳۸ هزار بازدیدکننده توسط ۳۰ نفر از دانش آموزان گنابادی خدمات رسانی شد.
وی با اشاره به تیلیغات در خصوص نخستین اثر جهانی  ثبت شده خراسان رضوی بیان داشت: عقد قرارداد بمنظور طراحی، ساخت و نصب تابلوهای راهنمای دوزبانه بین جاده ای در کلیه جاده ای مواصلاتی به شهرستان گناباد انجام شده و به زودی شاهد نصب این تابلو ها در مسیر گناباد خواهید بود.
سرپرست پایگاه میراث جهانی قنات قصبه گناباد گفت: یکی از نگرانی های سازمان میراث فرهنگی در خصوص این اثر استحکام بخشی داخل قنات باتوجه به رفت و آمد های گردشگران بوده که عملیات مرمت و استحکام بخشی ورودی شماره دو این مجموعه آغاز شده است.
صنوبری با اشاره به راه های دسترسی به قنات قصبه وجود کوچه باغ های زیبا در این مسیر ها را از دیگر جاذبه های قنات قصبه دانست و افزود: بمنظور طراحی محور گردشگری حدفاصل مظهر تا ورودیهای شماره ۱ و ۲ شامل کف سازی و جداره سازی ،مبلمان شهری،و طراحی پایگاه میدانی در محوطه پارکینگ قنات قصبه گناباد اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی بیان داشت: با توجه به خشکسالی های ۱۸ ساله در گناباد ولی خوشبختانه آب قنات قصبه کاهش نیافته و امسال نیز با مشارکت فرمانداری، آستان قدس رضوی، جهادکشاورزی و اداره اوقاف اقدام به لایه روبی قنات کرده ایم.
سرپرست پایگاه میراث جهانی قنات قصبه گناباد تبلغات صورت گرفته از سوی یونسکو را در معرفی این اثر کافی ندانست و افزود ما نیز در پایگاه اقداماتی شامل همکاری در خصوص تهیه و تدوین مستند پخش شده در شبکه جهانی نشنال جئوگرافیک انجام داده ایم.
وی همکاری در خصوص تهیه مستند اکسپو ۲۰۱۷ قرقیزستان با محوریت انرژی های پاک و تجدید پذیر که یکی از این محورها قنات قصبه و کویر روشناوند گناباد را از دیگر اقدامات این پایگاه در معرفی قنات جهانی قصبه اعلام کرد.
سرپرست پایگاه میراث جهانی قنات قصبه گناباد گفت: شورای راهبردی قنات قصبه گناباد با حضور اساتید کشوری،استانی و شهرستانی در راستای سیاستگذاری های محوطه قنات تشکیل شده است.


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1554 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: