رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گناباد:بانک اطلاعات هنرمندان گناباد راه اندازی می‌شود

دسته: فرهنگي
بدون دیدگاه
شنبه - ۲۴ تیر ۱۳۹۶
بانک اطلاعات هنرمندان گناباد راه اندازی می‌شود

رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گناباد گفت: بانک اطلاعات هنرمندان گناباد در تمامی حوزه‌های هنری در این شهرستان تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود.

حمیدرضا مهدوی مقدم رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گنابادحمیدرضا مهدوی‌مقدم  با بیان این مطلب اظهار کرد: در راستای شناسایی و جمع آوری اطلاعات هنرمندان گناباد نزدیک به یک سال است که اقدام به راه‌اندازی بانک اطلاعات هنرمندان گناباد کرده‌ایم.
وی ادامه داد: در این طرح اطلاعات تمامی هنرمندان گناباد در حوزه‌های هنری مختلف جمع آوری و در آینده بر روی سایتی قرار خواهد گرفته شد. همچنین در آینده یکی از برنامه‌های ما چاپ کتاب اطلاعات هنرمندان گناباد است که بتوانیم این کتاب را در اختیار همگان قرار دهیم.
مهدوی با اشاره به خیل هنرمندان گناباد در حوزه‌های مختلف افزود: هدف از راه‌اندازی بانک اطلاعات هنرمندان گناباد در مرحله اول شناساندن هنرمندان شهرستان به مردم و در مرحله بعد استفاده از ظرفیت هنری آن‌ها در برنامه‌های مختلف گناباد است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گناباد عنوان کرد: به طور مثال ما در گناباد شخصیتی مانند استاد محمد برادران در حوزه سینمای جوان را داریم که می‌توان ایشان را پدر فیلمسازی گناباد دانست و دارای چندین جایزه بین المللی هستند اما متاسفانه ایشان زیاد در جامعه گناباد معرفی نشده‌اند.
وی افزود: معرفی و پاسداشت هنرمندان را یکی از وظایف این اداره دانست و بیان کرد: گناباد از دیرباز در تعزیه‌خوانی بنام بوده و اساتید زیادی داشته که این گروه نیز در بانک اطلاعات هنرمندان گناباد دیده شده‌اند تا بتوانیم تعزیه را با استفاده از ظرفیت این اساتید در گناباد زنده نگهداریم.

 


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 1554 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: