رئیس اداره بهزیستی گناباد:سند کنترل آسیب های اجتماعی و شناسنامه سلامت گناباد تدوین می شود

دسته: اجتماعي , اسلایدر , دسته‌بندی نشده , گالری عکس
شنبه - 24 تیر 1396
سند کنترل آسیب های اجتماعی و شناسنامه سلامت گناباد تدوین می شود

رئیس اداره بهزیستی گناباد گفت: با همکاری اساتید دانشگاه و بزرگان این شهر سند کنترل آسیب های اجتماعی و شناسنامه سلامت شهرستان گناباد بزودی تدوین می شود.

بهزیستیبه گزارش گناباد نیوز، مجتبی حسین نژاد ظهر شنبه در نشستی با اصحاب رسانه به مناسبت هفته بهزیستی اظهار کرد: فلسفه بهزیستی کمک گیری از دیگر ارگان ها و مردم در جهت رفع مشکل نیازمندان است.
وی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه متولی اصلی سلامت اجتماعی جامعه بهزیستی مشخص شده که در این حوزه باید اقدامات جدی صورت گیرد.
رئیس اداره بهزیستی گناباد گفت: در حال حاضر در حدود ۱۰ هزار نفر با معلولیت ها و مشکلات معیشتی مختلف تحت پوشش اداره بهزیستی گناباد می باشند.
حسین نژاد افزود: ۷۰۸ نفر از معلولین گناباد بیکار هستند و ۵۵۳ نفر نیز در ادارات و بخش خصوصی مشغول به کار می باشند.
وی اشتغال را یکی از مهمترین معضلات بهزیستی دانست و افزود: در سال ۹۶ تعداد ۲۹۳ نفر متقاضی کار داریم که اگر قانون استخدامی ۳ درصد معلولین به درستی در شهرستان اجرا شود این تعداد نیز جذب بازار کار خواهند شد.
رئیس اداره بهزیستی گناباد خاطرنشان کرد: در سال ۹۵ نیز تعداد ۲۵۸ نفر از معلولین شهرستان مشغول به کار شده اند که امیدواریم با اقدامات صورت گرفته این آمار امسال افزایش یابد.
وی مشکلات معیشتی را باتوجه به خشکسالی ۱۸ ساله شهرستان گناباد یکی دیگر از مشکلات مردم این شهر دانست و بیان داشت: تعداد ۱۵۰ نفر متقاضی دریافت مستمری در حوزه توانبخشی فقط در گناباد داریم.
حسین نژاد با اشاره به کمک های فوق العاده مردم در ماه مبارک رمضان امسال به اداره بهزیستی و موسسات خیریه این شهر اظهار کرد: در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ در حوزه جذب مشارکت مردمی رشد دو ونیم درصدی داشته ایم که این مبلغ بیش از ۳ میلیارد تومان بوده که در بخش های درمان، تحصیل، معیشت و سایر موارد هزینه شده است.
وی یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغال معلولین شهرستان را احداث سوله ای با ۶۵۰ مترمربع زیربنا جهت زمینه سازی اشتغال بانوان سرپرست خانواده و معلولین اعلام کرد و افزود: زمینه برای سرمایه گذاران در حوزه بهزیستی آماده است بصورتی که ما وام های بلاعوض و پرداخت هزینه های بیمه کمک های خوبی به آنها می کنیم.
رئیس اداره بهزیستی گناباد گفت: تعداد ۲۲۰ خانواده در گناباد متقاضی مسکن داریم و تا پایان سال ۹۶ برای ۶ نفر در شهر گناباد و ۷ نفر در روستاها که دارای دو معلول هستند خانه احداث خواهد شد.
وی تدوین سند کنترل آسیب های اجتماعی و شناسنامه سلامت این شهر را با مشارکت اساتید دانشگاه و بزرگان را از دیگر اقدامات خود در حوزه مسائل اجتماعی اعلام و بیان داشت: نگاه علمی و کارشناسانه به بخش آسیب های اجتماعی در گناباد صورت گرفته است.
حسین نژاد اظهار کرد: گناباد یکی از ۶ شهری در خراسان رضوی است که طرح کاهش طلاق در آن اجرایی شده بصورتی که از دی ماه ۹۵ تا کنون ۱۶۴ مورد درخواست طلاق در دادگستری گناباد ثبت شده که با ارجاع آنها به اداره بهزیستی بیش از ۲۰ درصد آنها به سازش انجامیده است.

بهزیستی


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2778 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها: