یادداشتبرگشت به عقب یا سودای دیگر

دسته: اسلایدر , دسته‌بندی نشده
یکشنبه - 1 مرداد 1396
برگشت به عقب یا سودای دیگر

تابستان در گناباد که شروع می شود و هوا در حال گرم شدن است هوای سخنران مراسم سالگرد بهلول نیز در گناباد گرم و گرمتر می شود.

سالگرد بهلولاین مراسم که آرام آرام به یکی از برنامه های اصلی گناباد تبدیل شده و به دلیل استقبال مردم از این برنامه مسئولین نگاه ویژه ای به آن دارند به شکلی که هر گروهی به دنبال آن هستند تا نامی در برگزاری مراسم داشته باشند.
نماینده با تعیین سخنران و هماهنگی آن اداره اوقاف با میزبانی و تدارکات کار و مردم بیلند به دلیل حمایت ها و حضور پرشور در این مراسم به نوبه خود سهمی دارند.
چند سالی هست که در محافل مختلف و اخیرا در فضای مجازی صحبت از سخنران مراسم می شود و نقد ها و پیشنهادات زیادی به گوش می رسد ولی سال گذشته را از یاد نبرده ایم که پس از برگزاری مراسم قلم یکی از خبرنگاران گناباد در خصوص برگزاری به موقع مراسم همه را به فکر برنامه ریزی امسال انداخت.
حال پس از گذشت یکسال از برگزاری مراسم سال گذشته و تجربه ای بیش از ۱۰ سال از برگزاری مراسم بهلول هنوز نتوانسته ایم برنامه ای درخور این عارف مجاهد برگزار کنیم.
یکی از مشکلات اصلی این برنامه زمان آن است همه تاریخ  فوت حاج شیخ محمدتقی بهلول را بیاد دارند(۱۴ مرداد۱۳۸۴) ولی ما همچنان مراسم بهلول را یا قبل از این تاریخ و یا بعد از آن برگزار می کنیم و هر بار نیز دلیل را سخنران مراسم که در این تاریخ نتوانسته به گناباد سفر کند اعلام می کنیم.
چند روز پیش از کانال تلگرامی حمید بنایی نماینده محترم گناباد اعلام شد که سخنران مراسم سالگرد بهلول در گناباد دکتر علی لاریجانی رئیس محترم مجلس شورای اسلامی خواهد بود ولی بر این سخنران نیز نقد ها و پیشنهاداتی بوده است.
گروه اول معتقدند سخنران مراسم بهلول باید کسی باشد که از کنار او بتوان برای مرقد بهلول بودجه ای جدا کرد و برای مثال از حجت الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نام می برند که در سفر خود به گناباد با اختصاص ۵۰ میلیون تومان به مزار شهدای گمنام مرقد بهلول باعث شد این پروژه به جاهای خوبی برسد.
سخنرانان کشوری دیگری نیز به گناباد سفر کرده اند مانند همین آقای لاریجانی که که در سال  ۸۸  به گناباد آمد و یا آقای میرتاج الدینی معاون رئیس جمهور که سفرایشان به گناباد هیچ سودی نداشت و حتی به دلیل عجله ایشان برای اولین بار مراسم بهلول قبل از اذان مغرب و عشا برگزار شد.
گروه دوم معتقدند باید سخنران مراسم بهلول شخصیتی باشد که از ایشان شناخت داشته و زاویه های مختلف زندگی بهلول را برای مردم بازگو نماید و در این خصوص به چهره ای مانند حجت الاسلام پناهیان اشاره می کنند که در سخنرانی خود ابعاد شخصیتی بهلول را به خوبی برای مردم بازگو کردند.
حال پس از گذشت ۱۱ سال از برگزاری مراسم سالگرد عارف مجاهد شیخ محمد تقی بهلول نتوانسته ایم در شهرستان به جمع بندی برسیم که چطور سخنرانی برای مراسم دعوت کنیم و یا هنوز ما برگزاری مراسم دقیقا در سالروز رحلت بهلول را تجربه نکرده ایم.
حال باید دید از دعوت اقای لاریجانی چه سودایی در سر داریم و دنبال چه چیزی هستیم.
یاسرسالاری


نوشته شده توسط:خبرنگار2 - 2788 مطلب
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاه ها
ح. شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 مرداد 1396 - 5:15 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تو رو بخدا از آقای پناهیان دعوت نکنید…